Šta je novo?

Sta mi treba da bih igrao Unreal 1 u D3D-u ?

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
Dakle, kao sto je receno u subjectu, da li neko zna sta mi sve treba da bih mogao da Unreal 1 pokrenem i igram u d3d modu (bez softverskog moda), koji patchevi, koji krekovi itd.

Imam Gf4Ti i Xp X000+

Pozdrav
 
Nije valjda da cu morati da trazim Voodoo 2 po oglasima, sa sve drajverima za XP ? ctp; ,)
 
Pa u kom modu je onda igras OpenGL ? nisam siguran za unreal ali u unreal tournamentu mozes da biras izmedju tih modova na pocetku sa i bez patcha..
 
Mozes i u Unrealu 1. Ja bez problema igram igru u d3d na gf3 ti200
 
Koliko se ja secam D3D Patch za unreal je izasao nakon pojavljivanja UT-a.
Prva verzija igre dolazi samo sa softverskim rendererom i podrskom za 3dfx glide.

Nekada sam ga imao na hardu, ali ne mogu da ga nadjem pa da ti kazem kako se zove!

Potrudi se nacices ga na netu 100%, a ako ne uspes nabavicu ga ja, pa cu ti poslati mail-om ili jos bolje da se dogovorimo pa preko irc-a.
Poz
 
Z L I je napisao(la):
Pa u kom modu je onda igras OpenGL ? nisam siguran za unreal ali u unreal tournamentu mozes da biras izmedju tih modova na pocetku sa i bez patcha..

Posto nema Voodoo-a igra ga sa softverskim renderingom, nekada je 3d gaming izgledao totalno drugacije od ovog sto danas imamo.
 
Fala Alokine, probacu da ga nadjem ovih dana...ako nista - dogovoricemo se

Pozdrav cheers
 
Jeftina varijanta ti je i da nabavis neki v3 2000 ili 3000 i da igras glide igre u glide rezimu. Vidim da se v3 2000 moze naci za 10 eur, za glide igre bolje od v3 ti ne treba!!
Sjajna graficka karta, narocito dobra kombinacija je 3dfx za starije igre i neki ati za novije.
 
V3

Voodoo je za Unreal "majka" .
Evo imam jednu V3 2000 AGP sve sa coolerom na GPU ... radi na 175 Mhz .... 10 Eura. cheers
 
Da ste vi meni zdravi, taj V3 ne moze da tera Unreal 1 u Glide modu. Imao sam i ja V3, jos davno, davno...jedino akceleratori (tj. Vudu 1 i 2) mogu da teraju U1 u glide modu. E to ako imate...

U svakom slucaju hvala na pomoci.

P.S. za neki V2 bih platio ako treba i do 7€ vrlo rado :D
 
enivej patch je 7mb
imas ga na http://www.oldunreal.com/downloads.shtml
 
Fala !! Sutra uplacuje @world neta (ostadoh bez vremena :() pa odmah na skidanje :butt:
Pozdrav ;P
 
OptiPlex je napisao(la):
Da ste vi meni zdravi, taj V3 ne moze da tera Unreal 1 u Glide modu. Imao sam i ja V3, jos davno, davno...jedino akceleratori (tj. Vudu 1 i 2) mogu da teraju U1 u glide modu. E to ako imate...

Potpuno netačno. Radi sa bilo kojim V3 od 1000 do 3500 u Glide, i to sa oko 100 fps u 1024x768 ako je ostatak makine dovoljno brz (>600 MHz).

Jedino treba paziti da kod XP koristite modovane drajvere, jer oficijalni nema Glide (Microsoft je majstor za ovakve trule poteze).

Ovo je sve iz prakse, provereno.
Inače DirectX nije 100% u redu ni kod zadnjeg patcha, ima manjih grešaka u prikazu, dok je Glide 100% OK.

Btw. čak i Tomb Raider 1 može da se tera sa Glide-om (to je DOS igra). Samo treba skinuti verziju za Voodoo Rush - radi na V3 provereno!
 
Drunk Devil je napisao(la):
...
Potpuno netačno. Radi sa bilo kojim V3 od 1000 do 3500 u Glide, i to sa oko 100 fps u 1024x768 ako je ostatak makine dovoljno brz (>600 MHz).

Jedino treba paziti da kod XP koristite modovane drajvere, jer oficijalni nema Glide (Microsoft je majstor za ovakve trule poteze).

Ovo je sve iz prakse, provereno.
Inače DirectX nije 100% u redu ni kod zadnjeg patcha, ima manjih grešaka u prikazu, dok je Glide 100% OK.


Imao sam Voodoo3 i svojevremeno mi je Unreal na 98-ici posle instalacije rekao da ne moze da osposobi Glide vec da ce raditi u softverskom modu. Doduse nisam nikada petcovao igru, mozda sam trebao

Evo upravo skidam verziju 2.26 koja donosi d3d, pa cemo da vidimo...
Pozdrav
 
Kad smo vec ovde, ima li neko Unreal: Return to Na Palii ??
 
Drunk Devil je napisao(la):
Imam ja, naravno :)

Kao prvo: Patch radi super, skinuto i isprobano. Azda, puno hvala :wave;

Pijani Djavole, ima li sanse da mi to narezes pa da se razmenimo ? Saljem ti i pm...
 
nema problema nego vidis meni nije hteo da patcuje jer je prijavljivao neku razliku u .exe verziji :\\
bas me mrzi ono ne mogu nikako da predjem opet tu igru...
jel tebi opusteno patcho ?
 
Sve je proslo bez ikakvih trzavica, skinuo sam 2.26 verziju i to onu kao zvanicnu, ne onu koju su doradjivali neki likovi itd. Patch se instalira bez problema, pokrene se igra, sejvovi su nekompatibilni :D, odes u advanced opcije, pod drivers\renderer odaberes D3D i gotovo.
Pazi nma verziju koju skidas, ona na vrhu je najmatorija (logika :rolleyes:) 2.24. Ja sam skinuo 2.26 i sve je proradilo iz prve.

Pozdrav
 
ma znam...
i ja sam skinuo tu...hm odo opet install itd...
 
Khm...
Primecujete li da nema dobrih novih igara? U stvari, ima ih toliko malo da je to strasno. Covek se otvorio za kartu bog te pita koliko i igra igru koja moze da se igra na 10 x sporijoj karti. Ne samo on nego svi mi.
Igramo neke portove sa konzola koji su blagi uzas.
 
Minja ne slazem se sa tobom.

Ima mnostvo dobrih igara ali se igracko trziste toliko razmazilo da ne zna vise ni ono samo sta hoce, samo zna da kritikuje ono sto se napravi. I usput svi misle da sve mora da se igra u 1600*1200 sa AF-om :D

Izadje mnogo dobrih igara, ali problemcic je sto izadje jos vise krsheva pa pokvare utisak o onim dobrim svojim mnostvom.

Nekada su izlazile uglavnom samo dobre igre, a generalno gledano mnogo je manje igrara izlazilo nego danas.


Inache, Unreal 1 sam instalirao i pikam da se podsetim starih dana kada su doomachine vladale trzistem i kad su u njima preovladavali prosti principi, a takodje da osmotrim iz danasnje perspektive koliko je grafika u U1 bila ispred svog vremena. Neverovatno, zaista, da je tako nesto napravljeno jos pre 5 godina.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno