Šta je novo?

Sta mi je potrebno za wireless lan+ SBB net

Sirena

Slavan
Učlanjen(a)
02.03.2008
Poruke
1,095
Poena
350
Net - SBB
Ruter - TP-Link TL-WR740N Lite N Wireless
Komp 1 : Win 7
Komp 2 : WinXP

SBB modem + KOMP 1 ( WIN7) su ubodeni u ruter i sve radi super ( baca signal po celom stanu i telefon se kaci bez problema )
E sad, zanima me sledece : sta je potrebno da kupim da bi se drugi komp nakacio wireless putem na ovaj ruter i da ima net i lan sa kompom 1?
Oba kompa i ruter se nalaze u istoj prostoriji.
`Fala. :)
 
Običnu WiFi PCI kartu (oko 10-15 eura, ali gledaj isto da je N). Eventualno, možeš i WiFi USB kartu da uzmeš, pošto se oba kompa nalaze u istog prostoriji, a dobijaš lakše baratanje samim USB adapterom u odnosu na PCI. Pošto imaš već TP Link ruter, idi i na PCI/USB kartu istog proizvođača.

Kad se povežeš na net sa tim novim kompom i novom kartom, mož' biti malo zeznuto namestiti da se XP i 7-ica vide, ali nije nemoguće.
 
Poslednja izmena:
Sta pravi problem za lan? Gremlini ili nesto drugo? Lan mi je vrlo bitan.
Zaboravih...Nekako mi je logicno da mogu da ostvarim i wireless vezu izmedju kompa1 i rutera isto sa wifiusb-om? Znaci, morao bih 2 kom da kupim
 
Poslednja izmena:
Gremlini, kao i uvek. Nije problem namestiti, nego je problem što i kad uradiš sve po pravilima, gremlin zezne stvar. :) Opusti se, može se svakako namestiti. A ako bude ''problema'', mogu se rešiti u 5 minuta guglanja ili posećivanja ovog foruma.

Vezu između kompa 1 i rutera ostvaruješ kablom, kao i do sada. Komp 2 će biti privezan putem WiFi-ja i on će vezu sa ruterom i kompom 1 ostvariti putem bežične mreže. Ne shvatam zašto ti treba 2 WiFi adaptera?
 
Gremlini, kao i uvek. Nije problem namestiti, nego je problem što i kad uradiš sve po pravilima, gremlin zezne stvar. :) Opusti se, može se svakako namestiti. A ako bude ''problema'', mogu se rešiti u 5 minuta guglanja ili posećivanja ovog foruma.

Vezu između kompa 1 i rutera ostvaruješ kablom, kao i do sada. Komp 2 će biti privezan putem WiFi-ja i on će vezu sa ruterom i kompom 1 ostvariti putem bežične mreže. Ne shvatam zašto ti treba 2 WiFi adaptera?
Pa da bi oba kompa bila vezana za ruter bezicno tj drugim recima, da se resim prokletih kablova!!! :D Jel moze?

Nasao sam ovo:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wn721n-150mb-s-wireless-24ghz-usb-kartica-atheros-cip-100mw-20dbm
Ok?
 
A što ne bi moglo. :)

Samo što... kabl je kabl. Ako bude nekih problema, mnogo je lakše utvrditi u čemu je stvar, nego sa WiFi-jem. Ali, u svakom slučaju, može!
 
Nazad
Vrh Dno