Šta je novo?

Sta igrate na Ubuntu-u

Slama

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2013
Poruke
60
Poena
159
Kao sto tema kaze, hteo bih da vas pitam, tj. da mi predlozite igre za linux koje vi igrate ili za koje mislite da su dobre. Nemojte da predlazete Minecraft posto sam okoreli minecrafter, i to je jedino sto igram na Ubuntu-u.
 
Igram Dotu 2, men' dosta. Ne na Ubuntuu doduše.
 
Wargames: European escalation, Wargames: Air land battles, Dota2 i kerbal space program. Ubuntu 12.04
 
Mogao si bar da navedeš kakve igre ti se sviđaju, ovako nema mnogo vajde da ti predlažemo. Neka univerzalna kategorija koja se sviđa skoro svakom bi bile recimo Bastion, Capsized, FTL, Left 4 Dead, Portal, Trine 1 i 2.
 
do skoro sam igrao (preko wine) Trackmania Nations Forever
 
Moze li WoT da se igra na ubuntu, samo zbog toga i dalje imam instaliran Windows 7
 
Imam mali asusov eeepc 1011px, i volim da igram male proste sandbox, indie igre kao sto su minecraf i dont starve. Ova poslednja je moja preporuka igrica rastura. Ja koritim 12.04 dak ne izadje novi lts. I znam za wine i sve ali na ovako slabom netbooku mi nista nevredi.
 
Nisam nasao minecraft za linux.. i ja imam slab netbook. Za net i filmove je super, ali ne i za igre...
Na win7 mi je minecraft radio uz usporenja i seckanja... na min podesavanjima...
Nisam uspeo da ga startujem preko wine...
 
Pokrenuo sam jednom preko wine-a HQ I to je to nit ha sad mogu obrisat ni popravit, obozavam ubuntu
 
Probacu , samo wot da mi radi i zbogom Njindows :)
 
WoT mozes da pokrenes, ali nece da radi kako treba na AMD grafici. Ja se patim sa tim od kad sam uzeo 7850, jednostavno, AMD drajveri za Linux su djubre i tu nema pomoci dok ih oni ne srede u sta sam vec izgubio nadu.
 
Minecraft moze bez problema da se igra na bilo kom linuxu sa javom, i ja preporucujem da instalirate sun javu a ne openjdk, samo skinete sa minecraft.net lanucher ako ste ga kupili kao ja, ako ne, postoji 100k crackovanih launchera samo moraju da budu .jar.
 
Nazad
Vrh Dno