Šta je novo?

SSD Silicon Power s60 120gb - problem!?

I meni je taj S8 kontroler u Velox V70. Sta znam, posle rucnog TRIM-ovanja radi fino kao i na pocetku karijere. Zbog OS podrske moram da radim periodicno trim 'na ruke', tj. cron to radi i nemam problema.
Tako da ako ti radi S60 lepo, teraj i uzivaj.... a to sto su ti downgrade-ovali fw, verovatno postoji razlog da im ta verzija nije radila bas sjajno... svasta se desava na tom polju fw-a...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam isti ssd. Riad0 koristim jos od quantum-a 20 pa do danas i znam da moze uvek brze. Sve zavisi sta tebi treba. Stavio sam ga na stari Nforce 570, sata2 bez ahci. Brzi je od raid-a i radi trim. Naravno imam losije rezultate od tebe al to je sata2. WIN 7 dize za 11s od klika. Samo ti to teraj, mani testove.
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo sa ovim SSD-om: Kupljen u Emmi na akciji za 5k. Sav srećan dolazim kući, ubacujem ga u mašinu i instaliram sistem. Nakon instalacije zamrzavanje sistema! Počinjem novu instalaciju... zamrzavanje sistema ponovo... pa sve pa ponovo isti problem... Logika kojom sam se vodio pri kupovini: jeftino ću kupiti jedan od najsporijih diskova u klasi ali nema veze, sigurno će osetno brže raditi od klasičnog hard diska... Razočaran počinjem da guglam i pronalazim informaciju da je proizvođač prećutao da je ubzo nakon puštanja ovog modela na tržište nastavio u isti da pakuje Phison kontroler i još neke jeftinije memorijske elemente... Vraćam se u Emmi, nosim potom disk u Altijev servis i reklamiram ga. Nakon 7 dana dobijam SMS sa informacijom da je reklamacija uvažena. Vraćam se u Emmi i dobijam svoj novac nazad. Više nisam kupovao SSD a planiram recimo Samsung EVO 850...
 
:d

Sto bi rekli, ucimo se na svojim greskama...

;)
 
Pa samo treba udarati na sva zvona da je Silicon Power diletantsko-prevarantska firma koja nije vidjena ni u Srbiji 90-ih. Njima je prodaja ovako delikatnih uredjaja kao prodaja krompira na pijaci. To svaka ****** moze - rade sve OEM, i lepe svoje stikere. Tri diletanta osnovala "kompaniju". To vam je kao kod nas FOX/VOX... domaci proizvodi made in prc.

Patriot je mnogo bolji proizvodjac koji se zapravo bavi svojim korisnicima i nakon kupovine. Uzmite Blast ili Ignite.
 
Jel to ovoga grdite ?

spcc1.JPG SPCC2 8,1.JPG
 
Yep. I meni sada lepo radi V70 posle TRIM-ovanja na ruke... ali prevara je prevara ;)
 
Izasao novi update, ako nekog interesuje... SAFM01.7
 
Nazad
Vrh Dno