Šta je novo?

SSD PORT

ele

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruke
478
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K FUMA 2
Matična ploča
GIGABYTE Z390 AOURUS PRO
RAM
32GB 3600MHz
GPU
RTX 3080
Storage
2TB
PSU
750W
Kućište
SHINOBY
Monitor
ALIENWARE AW2521H 360hz
Miš & tastatura
Mionix Avior 7000
Ostale periferije
Razer ostalo
Mobilni telefon
S21 ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, uzeo sam SSD 120gb velox V70, ono sto me zabrinjava sto nisam nesto narocito zadovoljan brzinama (okacicu sliku testa posle). Negde sam procitao podatak da SSD mora da se ubode u prvi slobodan sata port, meni je ubacen u 5ti, da li to ima neke veze i kakvi su po vama rezultati teksta, konfa je iz potpisa.
Znaci sve je odradjeno AHCI, SATA3 itd. Da li ima jos nesto sto treba da se odradi, jer su mi ovi rezultati nekako losi.

as-ssd-bench SPCC Solid State 10.14.2014 6-23-18 AM.png
 
Ne mora ali bi trebalo da je u prvom ili nekim od prvih sata portova, da je na konektoru koji je pod kontrolom cipseta ploce a ne onih pomocnih...
Brzine i nisu "tako lose" vec je AMD ploca i procesor a i ssd je manji pa su mu i brzine manje.
(jbt kad nam je sad i 120GB ssd manji... :D)
Nisi nesto "podesavao" pa iskljucio write caching "onako usput"?

edit: Videh tacno spec od ploce i kod tebe je ssd na odgovarajucem konektoru.
 
Poslednja izmena:
Oke znaci port je ok, samo da te ispravim nije AMD ploca a ni proc, intel pratforma je u pitanju, jel bi mogao da mi objasnis write cashing?
 
Poslednja izmena:
Jeste ta je ploca u pitanju, podesavao sam sa ovog linka sledece korake:
http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje
3,4,5,6,7,8,11
prve 2 mi je po defoultu namesteno.
Sto se tice write cashinga, namesteno mi je kao si objasnio isto po defoltu.
 
3. samo na ovom ssd-u mi je sistem restore sve povratio i sredio bez potrebe za reinstalacijom 2 ili 3 puta a na prethodnom ssd-u sa koga je kloniran ovaj sistem barem 3 puta pa ti iskljucuj nesto sto vrlo dobro sluzi svrsi svojoj...
4. aha, ucinimo sporijim ssd... sto pristupiti podatcima sto brze kad to mozemo usporiti
5. za ssd je to vec iskljuceno, a ovako je za sve hdd iskljuceno
6. da da usporimo ssd i pristup podatcima...
7. treba na laptopovima
8. cemu to
9. cemu to
10. cemu to
11. JEDINO STO TREBA URADITI

Sva ova podesavanja su trebala za malecne ssd-ove od 40-60 pa delimicno i 90GB, sa ssd-ovima od 120GB i pogotovo vecim ne treba ovo podesavati, nema potrebe "stedeti" prostor. OD 11 stavki 2-4 mogu/trebaju da se urade, bas svez info, ma bitno je da nesto pise, da se pokaze da "mislimo" na kupce... sto je bajato nema veze, mi smo "fini"...
 
Hvala na odgovoru, sad cu da vracam pa da proveravam brzinu deo po deo:
3. Koliko prostora da ostavim za restore?
4. Vratio sam indexiranje.
5. Namesteno za hdd.
6. Koliko da stavim za page file, stavio sam na system managed size jel to ok?
8. Kolike su def vrednosti?
9,10. Nisam dirao.
 
3. zavisi, meni je 15% ili ti 17gb od C:
6. kazu da je i 2GB dovoljno, ja nisam menjao pa znaci da je 8GB
8. ne znam

Sve to sto si "vratio" nece ubrzati sam ssd ali ce ubrzati pronalazenje podataka po ssd-u a samim time i rad na kompu i brzinu sistema.
 
Hvala puno. cheers
 
Nazad
Vrh Dno