Šta je novo?

SSD OCZ Agility 3

isnogood

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
3,290
Poena
815
Svidela mi se cena (napolju)i performanse :)

Read 525MB/s Write 475MB/s 50,000 IOPS

http://www.ebuyer.com/product/268239

Neka ideja da li ima negde kod nas ili neki datum dolaska mozhda i cena?
 
pazi kada je dobra cena i kod nas?!?
 
I ja se zacudio bash.... ali rekoh necu da pricam, mozda se kurs nesto promenio dok nisam bio tamo :D
 
Ja neznam ima review na anandu 240GB verzije agilitia 3, koristi asihroni pristup nand-u gde su zrtvovani upis/ispis nekompresibilnih podataka, dok je u svemu ostalom isti vertex-u 3....

stvarno nisam pametan sta uzeti :(
 
Jako tesko je predvideti kontroler jer se jako brzo menjaju, mada izgleda da bas su oni najveci krivac za otkaz, sto je cudno jer kontroleri ne bi smeli skoro nikad da otkazu (bez strujog udara, jer ipak se oni ne trose u radu)

Jako mi je interesantan intel sa 320 serijom jer je podigao garanciju na 5 godina (valjda ima neki razlog????) ali me odbija samo sata 2 kontroler, za 510-ku vec nisam pametan ipak je to marwell
 
Jako mi je interesantan intel sa 320 serijom jer je podigao garanciju na 5 godina (valjda ima neki razlog????) ali me odbija samo sata 2 kontroler, za 510-ku vec nisam pametan ipak je to marwell
... koji se pak nalazi u Crucial-ovim modelima ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
molio bih clanove da ne iznose dezinformacije. sve sam obrisao.
 
koje je poenta tvog posta?
dao si mi link ka cemu? :)
 
Bio sam preko TT, sorry...

Da ne ispadne da samo ja pričam, na toj strni na benchu imaš i podatke koje iznose ostali korisnici, da A3 pravi probleme u radu sa raznoraznim platformam itd. Kapiram ja da Emmi mora da proda A3, ali daj da barem damo prave informacije korisinicma.

Uostalo, postoji tema na bechu o procentu reklamcija od pre nekoliko meseci, ne mogu sad da je tražim, jer nz u kom je podforumu. OCZ A2 je veoma loš ssd po tom pitanju... A3 ne znam kakav je, ali mi nakon dve šantrljive serije diskova, ne bih se igrao da uzmimam treću koja već pravi probleme. Uskoro će stići i ostali jeftini SSDovi sa Sata 6Gbps podrškom, pa je bolej tada odabrati neki drugi... Novi Intel npr ili tako nešto...
 
Poslednja izmena od urednika:
cuj, Emmi ce (vrlo lako) prodati te SSD-ove napisao ti ili bilo ko na bilo kom forumu bilo sta.
Agility 3 je nov disk i potpuno je nerelevantno sto je neki raniji SSD pravio probleme i plasirati takve postove je iznosenje dezinformacija. recju, ko misli da ne valja disk - ne mora da ga kupi ali ne mora hajpuje kako isti ne valja zato sto je neko procitao da se neko na nekom forumu zalio...
 
Za sada je jedino potvrdjen BSOD sa marvell sata i vertex 3 i agility 3 SSD-ovima kod nekih korisnika.. (verovatno ce update formware-a resiti mada se spominje da bas nov firmware jedino ima taj problem), sto se tice crkavanja tesko da cemo saznati uskoro, takode agility 2 i 3 prakticno nemaju dodirnih tacaka osim imena i firme
 
cuj, Emmi ce (vrlo lako) prodati te SSD-ove napisao ti ili bilo ko na bilo kom forumu bilo sta.
Agility 3 je nov disk i potpuno je nerelevantno sto je neki raniji SSD pravio probleme i plasirati takve postove je iznosenje dezinformacija. recju, ko misli da ne valja disk - ne mora da ga kupi ali ne mora hajpuje kako isti ne valja zato sto je neko procitao da se neko na nekom forumu zalio...

Nije problem ako neko navodi linkove gde se ljudi zale na Agility 3... cak je i pozeljno. Ali bas *Agility 3*.

A ne da se prica kako isti treba izbegavati jer je sa prethodnikom bilo problema, ili pak sa nekim drugim OCZ-om iz neke druge serije... to je vec kinda stupid. Bar po meni.
Uostalom, sto rece zeljko - A3 prakticno nema dodirnih tacaka sa prethodnikom.
 
Evo prve reklamacije, ali linkovovanje do sekire je forbiden....

Sent from my E15i using Tapatalk
 
Ne brini se nista, otvorio je taj ret identicnu takvu temu i ovde... kao i na bar jos 18 foruma, uveren sam.
 
Ma nema njemu pomoci, druze moj, to je odavno poznato...

I bas zbog toga - iznenadjen sam bio kada sam te video da odgovaras :)
 
Ja kupio ovaj SSD. Koristim ga kao sistemski disk u DAW konfiguraciji. Za one koje zanima, morate prvo procitati preporucena podesvanja i tweak-ove za instalaciju i koriscenje ovog SSD-a. Ako sve uradite kako treba, pa... slika govori sve ;)
 

Prilozi

  • ocz_score.jpg
    ocz_score.jpg
    175.7 KB · Pregleda: 111
nemam reci... perfekcija po svemu ovo se mora imat :p

stvarno ne razumem da su ljudi takve paljevine i da im i djubre odgovara samo da vide neku brojku iako ona nista prakticno ne predstavljaju..........

SandForce zasigurno zna sta masa zeli da vidi prvo, sve ostalo je manje bitno (stabilnost, realne performanse), ma ljudi otkad je HDD integritet podataka je OSNOVNO kao i pouzdanost... ja stvarno ne razumem ovakve likove ili su bolesni ili su slepi...

Bas citam OCZ forum i tip nahvalio vertex 3 kao sve super, nemoze biti bolje kao on je ocaran?????? i kao na kraju kao njemu je sve CAK u 98% sistem stabilan???????

Kakva crna podesavanja i tweakovanja??????? pa to je obican storage drive kao svaki drugi, nije to spejs satl!, vidim nekima i voodoo tweakovanje je postalo popularno.... razne zakrpe, iskljucivanje hibernacije i sleep-a, na kraju ce da napisu specijalan OS za SSD.... smesno
 
Nije SF baš takvo đubre, već očito OCZ ima ogromnih problema. Ja recimo nikakvih problema nemam sa exceleram mangustom (imam ga već 2-3 meseca i ni jedan BSOD) i što je najsmešnije šije Agility 3, sudeći po user testovima.
 
Poslednja izmena:
Zeljko,

Ako ti je toliko muka od ssd-ova, maybe you should quit :D
Kome treba solidan ssd, taj ce izdvojiti 10 minuta da ga tweakuje i uzivace nadalje u brzini i svemu ostalom sto ssd daje.
I ne, to nije obican storage drive kao svaki drugi, to je ssd koji je jos na pocetku razvoja i savladavanja decijih bolesti, tako da je potrebno malo podesavanja da bi se izvukao maksimum i postigla stabilnost.
Space shuttle se podesava malo duze od 10 minuta...

Ja koristim neki no name kinez sa sf 1200 i bez ikakvih podesavanja w7 radi kao bombona, ni jedan problem nisam imao zadnjih par meseci.
 
Kakva crna podesavanja i tweakovanja??????? pa to je obican storage drive kao svaki drugi, nije to spejs satl!, vidim nekima i voodoo tweakovanje je postalo popularno.... razne zakrpe, iskljucivanje hibernacije i sleep-a, na kraju ce da napisu specijalan OS za SSD.... smesno

NIje smesno, nego se podesava radi smanjivanja broja upisa - bespotrebnih.
 
@Duke Nukem i @ vkozomar

Nemojte biti smesni kakve decije bolesti i obavezno tweakovanje koje ima jedini cilj da produzi agoniju korisnika i da mu nadu....
SSD je vec "mator" uradjaj, masovnije se koriste vec od 2009 a flash medijum je tu vec ko zna koliko... intel je imao neke sitne probleme 2009 koje mozemo nazvati decijim bolestima (secam se da nisi smeo staviti password na SSD ili si gubio podatke i tada je isao nov fw), alli ovo sto radi SF je bezobrazluk jer im je jedini cilj da izvuku neke imaginarne brzine, dok su pouzdanost skroz marginizovali
Ovo kazem jer je koriscenje kompresije prakticno prevara, tacno u nekim situacijama to ubrzava stvari ali u drugim nema afekta a pogotvo otezava realno ocenjivanje SSD jer su neki parametri prenaduvani (sequental read/write)

Evo ja sam pre 4 dana kupio intel s320 120GB, klonirao sistem stari na njega i zaboravio da postoji... iskljucivanje superfetch-a indexiranja je samo kozmeticka promena da se smanji broj r/w... takodje i intel sata driver, a bsodo-ve koje proivzodi SF 22xx (ne pricam o starijim modelima jer o njima znam malo) su polsedica totalno neispravnog proizvoda u svakom pogledu ......... ja sam siguran da firmware to nikad nece resiti 100%, jednostavno firmwerom nemozes resiti problem ako jedan drive radi kao OK (skoro nikad ne brlja ali bsoduje jednom u mesec dana) a drugi brlja na istom hardweru svakih 5 minuta, jednostavno to je nemoguce znaci da tu ima vise problema i da nisu samo softwerski
 
Poslednja izmena:
Zeljko ti zapenio a ne primetis sta smo napisali, nikakav tweak nece " ubrzati ili usporiti ssd " osim mozda intel rts drivera, posto sintetika stvarno pokazuje drugacije rezultate.

iskljucivanje superfetch-a indexiranja je samo kozmeticka promena da se smanji broj r/w...

Upravo ovo, tweak-uje se zbog " redukcije broja upisa " i nand memorije, eto neko preporucuje cisto da bi smanjili broj bespotrebnih upisa, jerbo " Manji broj upisa = Longer life of ssd " no isti ti koji preporucuju ne kazu da ce sistem nesto izgubiti ako te stvari i ostanu.
 
@vkozomar
Ma slazem se sa tobom, samo govorim da nista od toga ne pomaze sa bsodom sf 22xx kontrolera.. moj odgovor je na ime vertex 3, agility 3, itd :)
 
@vkozomar
Ma slazem se sa tobom, samo govorim da nista od toga ne pomaze sa bsodom sf 22xx kontrolera.. moj odgovor je na ime vertex 3, agility 3, itd :)
Ali cekaj, stani... pa slika govori sve!!! :laugh:
7.9 WEI index, eeeeej... to je sila :smoke:

Kol'ko mi samo drago sto ovaj moj kukavni izvlaci tek 7.7 u tom istom indexu... dok je ovamo ravno tri puta brzi u sintetickim testovima od tog nesrecnog Agility-a 3 :D:D:D
 
WEI index je budalastina.
SSD tweak je budalastina takodje.

Nek radi koliko radi, onaj ko da tolike pare za 120GB sigurno nije sirotinja i nece crci ako mu SSD bude trajao 12 meseci krace.
 
Nazad
Vrh Dno