Šta je novo?

Sremska Mitrovica - stalan pristup internetu

bgillegal

Čuven
Učlanjen(a)
14.08.2003
Poruke
851
Poena
620
Interesuje me, da li neko od clanova je iz Sremske Mitrovice?

Koji vid interneta je tamo najzastupljeniji? Provajderi?

Voleo bih kada bi tamo nasao neki KDS koji valja i internet ili nekog Wireless provajdera. Verujem da ADSL postoji, ali se, blago receno, jezim te tehnologije.

Tako da ako neko ima neke za protiv ili imena provajdera bilo bi lepo da postuje ovde.
 
Sta da ti kazem...s obzirom da se jezis ADSL,tesko ces se ovajditi za wireless.Postoje provajderi za wireless,iskreno znam samo za neobee i pitanje da li i on jos funkcionise,ostali su lokalni.Kopernikus je nedavno provukao kabl preko bandera ali ne u svim delovima grada i ne znam jos nikog ko koristi njihov kablovski net.
90 posto koristi adsl i to je to.Sigurno ce se javiti neko ko ima iskustva sa wireless provajderima pa ces cuti,mozda i gresim.
pozz.
 
Kako to da u Mitrovici nema SBBa ? Još neko mi je pričao, pa nije mali grad ...
 
Nema SBB-a, moj drugar ima Kopernikus i zadovoljan je.
 
Hm, Kopernikus mi zvuci super. S ozbirom da ce preko toga da trci IPSec tunel i gde mi je potreban malo veci upload i sto manji ping ideja mi je da je 1. KDS, 2. Wireless, 3. ADSL ili nesto drugo...

Naravno i dalje mozete pozitivne komentare da ostavljate za jos neke operatere u Sremskoj Mitrovici, a ja cu nakon odabira, iskustva preneti takodje ovde :)
 
Važno je gde u SM, jer Kopernikus pokriva određene delove grade. U Laćarku npr. kablovski radi sasvim OK, ali još uvek nema mnogo korisnika.

OD Wireless-a najbolje da skeniraš u neposrednoj blizini Sirmiuma (hotela) i u 29.novembru. Ko tamo ima AP, pokriva veći deo grada. Nažalost, većina wireless ISP-ovi koji su tamo dostpuni su divlji, pa to može da bude problem ako razmatraš pouzdanost. Vrednost ISP-a je procenjena na tih nekoliko mikrotik računara po gradu i nekoliko desetina korisnika. Uglavnom to radi OK, ali kada dođe do prekida, onda ti nema pomoći od operatera, već čekaš ove iznad njega.

SBB ima optiku do SM, ali ne radi maloprodaju.
 
Na kraju je odabir zbog tehnickih mogucnosti pao na Kingsnet. Pokrivaju raznorazne gradove po vojvodini i sto je najvaznije eto ovih prvih par dana radi odlicno sve.

Dosli momci, ugradili, bacen ipsec vpn tunel preko tog linka i sve radi bez prekida.

Jedino sto ja licno ne volim to je sto se na njih kacim preko pppoe, a ja sam obozavalac javnih statickih ip adresa po interface-ima :)
 
Nazad
Vrh Dno