Šta je novo?

Sportske igre na PC-u mrtve?

goran.a

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2006
Poruke
2,599
Poena
379
Otvaram ovu temu iznerviran nizom igara ovog tipa koje sam nabavio u poslednje vreme:mad:. Počeću od DiRT-a, dakle igra nije ni najmanje zanimljiva. To je jedina igra od svih sportova koja donosi next-gen grafiku ali takvu da se na današnjem hardveru ne može igrati:wall:. Uzeo sam NHL 2008 da igram i nemam osećaj da imam novu igru. Sve je potpuno isto kao kod hokeja iz prošlih godina... O Fifi ne bih ovog puta. Sega Rally je krš neviđeni, i tako dalje i tako dalje. Jbt koliko sam uživao u sportskim igrama a sad vidim da nema dobre ni u najavi:(.

Next-gen sportovi nisu izgleda predviđeni ni za 2009. izdanja:crash:. Baš nema nijedna vožnja da mogu da se izigram, a kad se setim koliko sati sam proveo sa Colin 2 pa i onim 2005.... Uz hokej 2005. sam baš uživao, imao je neke sitne dodatke ali tako važne za gejmplej. A sada praktično ništa već neko vreme.

Dakle, šta se čeka? Novi hardver ili limunada:d? Ili to sada ide samo na next-gen konzole?

p.s.samo molim da ne bude rasprava u smislu uzmi konzolu nove generacije. To znam i sam. Vidim da su tamo već odlične sportske igre. Topik je predviđen za utiske PS sportova.:wave:
 
Zavisi sta mislis pod "mrtve".
SVE EA-sports igre su mrtve vec godinama, ni sam ne znam ko to vise igra.I zbog cega. :p
Colin ne valja jos od 2ke.
SegaMega reli nije nikad valjao.
NFS svi znamo kakav je.
I sve ove igre su portovi sa konzola.Zato bi bolje bilo da tred preimenujemo u Sportske igre na konzolama su....poglupele :d
Te "next gen" sportske igre (fife,enbijeji, fudbali i slicno) samo su dobile bump-mapping i par detaljnijih tekstura i nekoliko 3d gledalaca, al su ostale ISTE u svemu, kao sto si i sam primetio.
Casni izuzeci postoje, kao sto je TDU.
PES pikaju svi (ja ne mogu da ga smislim) iako ima losiju grafiku od Fife. (a Fifa ima njesra grafiku :D )
Dakle, cemu zal?Nije valjda za teksturama, pobogu :D
 
Poslednja izmena:
A da ne pricamo kako bi bilo dobro imati kvalitetan rukomet, odbojku, vaterpolo. Naletim ovih dana na jako dobar dzudo, bas sam se iznenadio.
 
A da ne pricamo kako bi bilo dobro imati kvalitetan rukomet, odbojku, vaterpolo. Naletim ovih dana na jako dobar dzudo, bas sam se iznenadio.

Super ideja.
Steta samo sto se neki od bilmeza iz EA nece setiti da i ti sportovi postoje.
Prosto jer nijedan USA tim nije "world champion" u tome...
 
@goran.a

Zar te nevesili chinjenica da ove godine po prvi put izlazi PES koji je portovan sa next-gen konzole. Em je grafichki superiorniji, em je gameplay poboljshan od prethodnih ver. Promenjeni komentatori(nema vise Piter Breklija:D), dodata mogucnost ubacivanja svoje slike, pravljenje stadiona, vishe licenci, a i Zvezda jel'te, fotorealitichne face igracha, svojstvene sposobnosti odredjenih igracha, simuliranje faula, povlachenje za kako neki kazhu majicu:D, razne ingame animacije i josh shtoshta. Ovaj demo koji se pojavio jucher daje nam samo na kashicicu da vidimo kako to izgleda(negde prochitah da je igra na 75% uradjena), ma ... prava mala revolucija, PS2 port je penzionisan :)
Jedini problem je navikavanje sa stare droge na drugu, i na komande sa ikstrisiksti gamepad-a.


pes2008demo200709262004gs5.jpg

Pozdravio te 'Dinjo :D:D:p

:wave:
 
DA li su PC igre mrtve ili ne, to pitanje se postavlja od kad postoje konzole i kao što vidiš - poprilično su žive. Jedina razlika je u tome šta se sada igra na PCu, a šta na konzolama. Na PCu recimo više nigde ne može da se nađe dobra tabačina... pretpostavljam i da će još neki od tih prostijih žanrova (sportske igre, vožnje) polako da se presele na konzole, a da će FPS, strategije i MMO igre da ostanu glavni adut PCa u neko buduće vreme.
 
DA li su PC igre mrtve ili ne,

Nisam govorio o PC igrama uopšte jer one nisu mrtve a po najavama vidim da neće ni biti:).

Dakle, cemu zal?Nije valjda za teksturama, pobogu :D

Nisi mi baš jasan. Zar ne kažeš u Moto GP tredu da te zanima samo grafika?

Ako urade za X360 boćanje, odmah kupujem. Mislim da bi to baš naišlo na odličan prijem.

A lepo sam zamolio gore...

@goran.a
Zar te nevesili chinjenica da ove godine po prvi put izlazi PES koji je portovan sa next-gen konzole.

Ovo nisam znao. Jedva čekam da izađe da vidim:wave:
 
Poslednja izmena:
pa otprilike u ciklusima ide to srozavanje zanrova :) ali se vremenom kad tad povrate


mada cujem na wii ima sjajan tenis koji je krajnje imerzivan ...
na kraju pochensh da lupash vaze i lampe oko sebe ;)
 
Nisi mi baš jasan. Zar ne kažeš u Moto GP tredu da te zanima samo grafika?

A lepo sam zamolio gore...
Znam, znam.Ali pazi ovako:
MotoGP mi se oduvek svidjao.Najbolja voznja motocikala.Jedino sto tu mogu da unaprede jeste grafika.Ako su poboljsali grafiku (kako treba), onda super.Ako nisu, onda eto jos jednog kvazi-nextgen-a.Mada mi u tom slucaju nece puno smetati, jer nadam se da motoGP nisu pogorsali u drugim stvarima...
Ono sto mi smeta jeste etiketa "next gen" na necemu sto se godinama ne menja i lose je do bola, i to samo zato sto igra ima malo bolju grafiku.I to naglasavam, malo. :) A sve to samo zato sto taj fuckin next-gen vezuju iskljucivo za grafiku i neke shader efekte, koje smo maltene svi videli na PC-u odavno.
A sportske igre koje dolaze iz EA prednjace u tom baronisanju.
 
Poslednja izmena:
Stvarno vise nema dobrih sportskih igrica. Voznja jos i moze da se probere ali kad se samo setim da sam onaj nba live cekao da izadje i onda igrao danima bez prestanka sa burazerom(bilo je tu i krvi i slomljenih komponenti) a sad je izgleda poenta da igrac skoci bljuje vatru iz patika napravi 980 stapeni i dvostruki salto i onda zakuca (sa pola terena naravno) :mad:
 
Pitam se sta ce se desiti kada jednog dana neku od sportskih igara unaprede toliko sto se tice gameplaya tj. kada postane najrealnija moguca, da vise nema sta da se unapredjuje po tom pitanju. Jedino sto ostaje su grafika i zvuk, a i to je pitanje...
 
Nazad
Vrh Dno