Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Jel se vise isplati da kupujem u funtama ,imam dinare na kartici komercijalna banka je u pitanju, pitanje za MANDRAK007?
 
E to ti iskreno ne znam, zavisi od kursa tvoje banke, pretpostavljam. Moje iskustvo je vezano isključivo za viza internet karticu od Inteze koja je povezana sa deviznim računom u evrima. Nema održavanja i krajnje jednostavno. Ukoliko ne bih promenio opciju na sajtu i vršio plaćanje u funtama, banka bi mi uzimala proviziju za kupovinu funti. Isključivo kupujem zato na sajtovima gde ima mogućnost plaćanja u evrima. Tačno onoliko koliko potrošim bude mi skinuto sa računa (uzmu 4-6 % više kao osiguranje ali UVEK vrate na račun za par dana).
 
Ako i ima provizije onda je to jako sitno (manje od 1%) jer nisam primetio.

Racunaj sam da li je bolje na sajtu da platis u evrima (racunaju ti da je funta = 1,20 evra) ili u funtama, pa ti banka racuna po kursu 1,12 evra.
 
Ok drzacu se ipak eura najsigurnije, jel mogu dva paketa u istom danu da porucim do 50e da li ce biti odvojeni ili?
 
Ok drzacu se ipak eura najsigurnije, jel mogu dva paketa u istom danu da porucim do 50e da li ce biti odvojeni ili?

Ja ne bih poručivao 2 paketa u istom danu jer na carini mogu da posumnjaju da je garderoba za pretprodaju pa da te ocarine, tako mi je rečeno u DHLu. I da ipak ako koristiš kod od 20% popusta to bude do 49,99 evra jer ovi na carini to ne prihvataju. Iz njihovog ranijeg iskustva. Evo ti i tačan primer carinjena iz prve ruke (za ne daj Boze): cena paketa je naprimer 60 evra. Na to ide 10% carina+20% PDV i 3240 dinara DHL. Dručim rečima paket će te koštati 60+45=105 evra. Uvek paket možeš da vratiš, platićeš isporuku do Londona. Novac će ti biti refundiran.
 
Poruči drugi na adresu prijatelja, rođaka, komšije... :D

E sada, na papirima koje dobiješ sa paketom stoji, adresa isporuke (to može da bude prijatelj, rodbina, komšija) ali adresa na kojoj ti se ispostavlja račun je ona koja je navedena na kartici. Rešenje je možda da poručiš preko nekoga drugoga i njegove kartice te onda njemu platiš i preuzmeš paket. Možda grešim, neka me neko ispravi.
 
Mozes i 5 paketa da porucis samo da ne prelazi 50e po paketu bez postarine i kurir ti donese na vrata.
 
E sada, na papirima koje dobiješ sa paketom stoji, adresa isporuke (to može da bude prijatelj, rodbina, komšija) ali adresa na kojoj ti se ispostavlja račun je ona koja je navedena na kartici. Rešenje je možda da poručiš preko nekoga drugoga i njegove kartice te onda njemu platiš i preuzmeš paket. Možda grešim, neka me neko ispravi.

Naručivao sam 4 paketa na 4 različite adrese sa mog naloga, znači sve moja billing adresa i nikakvih problema nije bilo.
 
Uzeo sam brdo puta po više paketa istog dana na istu adresu i nikada nije bilo problema. Potpuno isto kao da sam poručio samo 1.
Ne mogu da garantujem, ali mislim da njihov sistem i ne može da sabira te pakete. Svaki paket je jedan poseban posao
 
Nije mi jasno ko meni naplati vraćanje paketa u VB ako ja vratim paket i neću da platim poštarinu i carinu? Razumem da mi ne vrate novac za slanje paketa, pa i za robu, ali kako će da mi naplate slanje paketa nazad? Pa Vama može bilo ko da pošalje bilo šta iz inostranstva i da traži da se plati, ne morate da uzmete, a ne može vam za to naplatiti poštarinu za vraćanje... Smešno.

Inače, u četvrtak sam poručio majice, još uvek ih nisu poslali, kaže status: Awaiting courier pickup. Je l' to normalno?
 
Niko tebi ne "naplati", vec ti SD manje vrati za stvari, sto ti se svede na isto ;)
Budi happy ako to uopste rade, berdzi iz iHerba nisu hteli da prime nazad paket kad sam odbio zbog DHL lopovluka :(
 
Kad odeš na dhl.rs tamo piše da je slanje u UK 20 hiljada dinara... :D Odakle će da mi uzmu tolike pare ako poručim samo za 50-60? :D
 
Onda si skroz bezbedan, samo uživaj

Ps: Ako ti slučajno odbiju od tih 50-60€ što si platio ti ćuti i pravi se lud

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ukucao kod i nista se ne desava, jel teba automacki da ti skine 20% pre narucivanja da se vidi meni kad sam ukucao ista cena stoji.
 
Kod moras da ukucas preko mobilne aplikacije iskljucivo, ako ne mozes da se ulogujes, instaliraj BlueStacks emulator. Tako sam ja ostvario popust koji inace traje do veceras u ponoc.
 
Nisam poručivao u zadnje vreme direktno od njih ali mi se ranije par puta desilo da paket stigne a tracking da se ne pomeri dalje od LEEDS-UK

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Meni je stigao paket. nista nisu dodatno naplatili, samo je doneo kurir dhla. ovo pominjem zbog pitanja za popust i carinu.
 
Meni jos uvek stoji na sajtu Ready To Ship. To je bilo 11.3. Da li si mogao da pratis paket preko DHLa?

nisam se ni potrudio. dobio sam obaveštenje na mail da je processed i onda novo da je collected. Posle dva dana su doneli ljudi
 
Stigao mi mail da jedne majice nema jel salju bez nje ili se ceka da stigne?
 
Stigao mi mail da jedne majice nema jel salju bez nje ili se ceka da stigne?

skoro sigurno bez nje. par puta mi se desilo. Čak su strašni gnjavatori po pitanju refundiranja, odnosno korišćenja tih para za nešto drugo. Jednom sam odustao od para.
 
Očigledno su imali neki problem. Jedan paket mi stiže za sat vremena na kućnu adresu a tek od danas mi je omogućeno da ga pratim dhlom.
 
Stigao paket sa majicama juče. Majice su odlične, videćemo koliko će da izdrže ali ovako su baš prijatne. Kupio sam 4 komada polo i 4 bez kragne. Preporuka svima za sledeće akcije.
 
Hoće li mi praviti problem za 1€ preko dozvoljenog limita?

Ono što hoću da narućim je 51€
 
Nazad
Vrh Dno