Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Napomena za Slazenger: porucio sam neke njihove pamucne sorceve, M i L prvo. M je samo umesto donjeg vesa da nosim, L je samo za kuci (stvarno... nije lepo da se nose vani, uz NOGE su bukvalno, jace nego bilo koji "slim fit" shite). 180cm/85kg. Morao sam XXL da porucim posle ;)
A neki njihovi Fleece sorcevi, M mi je prevelik! :)
 
33/34 sa 186/85??? Ja 34 nisam nosio jos od 70kg ;)
 
Molim vas za objasnjenje, procitala sam prvi post na temi, ali mi nije jasno
Prvi put sam narucila paket sa SD, onako kako sam ovde procitala-do 50e, nema carine, pdv...
Sada mi je stigao mail sa SD, da je posiljka krenula, ali u tom mailu pise
Delivered By:
DHL International
i broj za pracenje, koji se pojavljuje na nasem DHL.
Kako ce mi sad stici paket? Jel to taj nemacki DHL? Da li sam se negde zeznula, da li ce me odrati za carinu? Sve sam lepo uradila, kako je ovde pisalo, ne znam otkud ovo...
 
Molim vas za objasnjenje, procitala sam prvi post na temi, ali mi nije jasno
Prvi put sam narucila paket sa SD, onako kako sam ovde procitala-do 50e, nema carine, pdv...
Sada mi je stigao mail sa SD, da je posiljka krenula, ali u tom mailu pise
Delivered By:
DHL International
i broj za pracenje, koji se pojavljuje na nasem DHL.
Kako ce mi sad stici paket? Jel to taj nemacki DHL? Da li sam se negde zeznula, da li ce me odrati za carinu? Sve sam lepo uradila, kako je ovde pisalo, ne znam otkud ovo...

Neces nista platiti, to je to.
 
Narucio bih neke jakne i neke patike, cizme. Ali ne bih u jedan paket nego u 3 odp. E sad ako sve narucim u istom danu, 3 paketa da li ce sve da posalju odvojeno i to ce posle sve da prodje carinu odvojeno i bez carine jer ce sve biti do 50e ili ce sve zajedno da posalju ? Ima li neko iskustva.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Ako ti naplate 3 pakete i poslaće 3, možda bude povoljnije preko nekog sa KP ili slično.
 
O tome nisam razmisljao. Nekako mi lakse platim vise ali znam sta narucim to ce da mi stigne i toliko. Cu da vidim mozda budem dan za danom narucivao ili 3 od jednom pa ce da vidimo. A znate li oce li da budu popusti sad pred novu godinu i to? Da bar sacekam ako ce da ima. I jel to nesto drasticno manje, samo pojedine stvari, kako sta? Ko trguje ovde duzi niz godina verovatno zna. Hvala unapred.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Sad su imali popust, prošle godine je bio free shiping, ali da li će i ove...

Sent from my x600
 
^ Primetio sam da je ono što je bio popust za Crni petak i Sajber ponedeljak - nakon završetka akcije zapravo postala - redovna, niža cena, bar na artiklima koje sam gledao.
 
Ne vezano za samu SD temu interesuje me da li je neko kupovao Helly Hansen stvari. Konkretno mene interesuje ovaj model. Mislio sam da je uzmem za zimu. Na snizenju je na Expozimu na sajmu. Konkretno da li je ova jakna za neki veci minus ili za ovo neko vreme oko 0 stepeni pa navise? Ili je vise za neku kisu i vetar posto vidim da ima postavu koja se skida i moze ne vezano da se nosi kao neki suskavac.
 
Poslednja izmena:
Kupovao sam ja. Imam njihov aktivni ves i jaknu i sve je odlicnog kvaliteta.
Ne znam konkretno za ovaj model, ali princip sa ovakvim jaknama je kombinacija 2. i 3. sloja. 2 sloj da cuva toplotu, 3 da stiti od atmosferalija (ukratko). Takvu jaknu mozes da nosis citave godine (taj 3. sloj). Ja je pakujem na letovanje za ne daj boze situacije. Lagano, a vetro i vodonepropusno (a neki McKinely bzv model)
 
@bmibmc Hvala ti. Razmisljam se da lli da je kupim na snizenju je oko 15k inace je 21k rsd. Koliko sam ukapirao nije za debeli minus. Znam da su njihove stvari ok. Pa ne bi bile da nisu Norvezani a zna se kakvo je tamo vreme. :)

Mozda bi za neki minus mogla kombinacija dzempera ispod jakne. Mada vidim da ljudi pisu da ladno moze T-shirt majca ispod da se nosi.
 
Poslednja izmena:
Ovi novi materijali su cudo. Vise nije: debelo = toplo. Ja sam se sa aktivnim vesom i ski jaknom koja ima postavu kuvao na minusima. Doduse, skijao sam.
Mislim da bi sa tom jaknom i nekim aktivnim vesom (ma i pamucnom majicom ako se ne znojis puno) bio siguran na minusima pod uslovom da se makar malo kreces. Guglaj za 'clothing layering'.
Kod nas su snizenja cudo, ali dobro. Najgore je kupovati zimsku jaknu pred zimu :)
 
Ja ne skijam na zalost. Da, sad sam se vratio iz Usca da probam(inace sam visok 1.80m a tezak 70kg). Mislio sam da mi treba L ali izgleda da je M u pitanju. Od prijatelja sam saznao da te nove jakne sa podjaknama su tako napravljene da ona ide uz telo. Ko je meni kriv sto sam naucio da nosim ispod jakne kosulju i dzemper. :)
E sad to kretanje ce mozda biti problem jer cu praviti drustvo sestri na Kopaoniku ali se necu skijati.
 
Ako je za Kopaonika i grada, neces se smrznuti. Ja sam mislio na nesto drugo. Tipa da ti stojis sat-dva, siba te vetar, pa malo po malo ti raznosi toplotu.
Ne mozes verovati sta sa ovim novim materijalima mozes... Lagano, a radi...
 
Imas u Djak sportu odlicne Campanjolo jakne. Ne osecaju -15
 
Hvala pogledacu.
I da zavrsim posto je ovo tema o SD-u. Mnogo skupa ova zimska za********a. :)
 
Poslednja izmena:
^ Ova HH jakna koju si linkovao je 2300 NOK ili 33k din! Budi srecan ako možeš da je kupis za 15k din, to je upola norveske cene na sajtu. Probao da je nadjem na SD, ali bez usoeha, ima drugih HH jakni. Moze li neko da linkuje dobru HH jaknu sa SD koja ima dva sloja, multipurpose, da moze jesen, zima, prolece? :)

Takodje, neko je napisao da su McKinley jakne bzvz, hm, ne bih se složio, imam nekoliko, puca od kvaliteta godinama, od tankih do debljih. Nema ih na SD, kod nas Intersport drži. Takodje imam McKinley rančeve (svakodnevne i backpack) koji traju 15+ godina.

Nego, hteo sam neki lep ranac da kupim za po gradu, 18-20 litara, taman za gym (ne volim torbe), niceg nema u Intersportu, sve hajking šareniš. Trazim nesto sivo-crno sto bi išlo uz sve. Hteo McKinley, nesto ovako, ali nemam gde da nadjem. Neki hint, ali da nije dranje? Mogu SD i M&M.

cbbc3c0dfd3e4aec5932f87961caca52.jpg


e2e3ef658c9734c8c54c406d8a6f0f0a.jpg
 
http://www.naturehike.com/

Mozda ovde nesto nadjes.

Kad smo kod McKinley-a ja imam doduse njihovu torbicu oko struka kupljenu i IS-u. Svasta je prosla i jos funkcionise.
 
^ Čitam da je Karrimor od vodećeg britanskog brenda postao jeftini brend upitnog kvaliteta od kako je Sportsdirect kupio Karrimor (i Longdale). Pocebno sam čitao kritike rančeva koji se baš nisu pokazali. Pun net slika iscepanih Karrimor rančeva. [emoji17]
 
Poslednja izmena:
Zasto sam napisao da je mckinley bezveze? Pre kupovine sam pogledao specifikacije jakne na mckinley sajtu. Ta ista jakna je tamk sa 8k/8k specifikacijom, a ova sto sam je ja kupio je sa 5k/5k. Posle proverim i stvarno se na Zapadu prodavala sa (cini mi se) Elite Max materijalom, a kod nas sa slabijim. Nedopustivo za isti model (po meni). Rajsferslusi su bezveze. Sa skoro svakim sam imao problem. Meni se ranac pocepao na prvom pranju.
Mckinley je Intersportov brend. Intersport zestoko manipulise sa cenama (lazne akcije). Nista protivzakonito, ali se meni ne svidja takva politika.
Imam dosta njihovih stvari i generalno su OK jer u Srbiji sa cenama boljih brendova su jos i pojam kvaliteta.

Cena na HH sajtu je fingirana jer se redovno moze naci povoljnija u slobodnoj prodaji. Ti nadjes jaknu za 200€, a na sajtu 350€ i mislis da si dobro prosao.

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
^ Ova HH jakna koju si linkovao je 2300 NOK ili 33k din! Budi srecan ako možeš da je kupis za 15k din, to je upola norveske cene na sajtu. Probao da je nadjem na SD, ali bez usoeha, ima drugih HH jakni. Moze li neko da linkuje dobru HH jaknu sa SD koja ima dva sloja, multipurpose, da moze jesen, zima, prolece? :)

Takodje, neko je napisao da su McKinley jakne bzvz, hm, ne bih se složio, imam nekoliko, puca od kvaliteta godinama, od tankih do debljih. Nema ih na SD, kod nas Intersport drži. Takodje imam McKinley rančeve (svakodnevne i backpack) koji traju 15+ godina.

Nego, hteo sam neki lep ranac da kupim za po gradu, 18-20 litara, taman za gym (ne volim torbe), niceg nema u Intersportu, sve hajking šareniš. Trazim nesto sivo-crno sto bi išlo uz sve. Hteo McKinley, nesto ovako, ali nemam gde da nadjem. Neki hint, ali da nije dranje? Mogu SD i M&M.
https://www.surfdome.com/Mens_Backpacks-166/ Samo ne idite na expres isporuku - fedex je u pitanju i naplacuju PDV (sve po zakonu).
Mozda nesto ovako:
https://www.surfdome.com/dakine_backpacks_-_dakine_transit_18l_backpack_-_black-222203
 
Poslednja izmena:
Upravo su mi ocarinili paket od 14$ na jos dodatnih 500din... Doduse nije sa Sportsdirect-a, ali cisto da znate, da obratite paznju...
 
Da li je neko imao iskustva oko Lee Cooper jakni? Konkretno me zanima kakve su velicine za njih.
 
Nazad
Vrh Dno