Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Evo citat DHL-ovog maila kako ide procedura carinjenja i eventualnog odbijanja posiljke:

"Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije iznosi 3.300,00 rsd + PDV.
Pored usluge špedicije imate i obavezu plaćanja carinskih dažbina koje nisu uključene u uslugu carinjenja.

Procedura je sledeća:
1. Kada dostavite traženu dokumentaciju za carinjenje radi se prethodni pregled pošiljke
2. Kada se završi prethodni pregled pošiljke dobijamo obračun carinskih dažbina za koje samo dužni da Vas obavestimo pre nego što započnemo bilo kakvu proceduru carinjenja
3 .Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja
4. Kada se pošiljka ocarini dobijate carinski račun na mail ili fax od naših finansija
5. Račun je potrebno da uplatite u banci ili pošti ali poželjnije je u banci zbog brzine registrovanja uplate
6. Kada uplatite i carina evidentira uplatu DHL Vam postavlja pošiljku na adresu

Ukoliko pošiljku ne želite da prihvatite i carinite imate mogućnost da odbijete pošiljku.
U tom slučaju obaveštavamo pošiljaoca da Vi niste prihvatili pošiljku.
Pošiljalac ima mogućnost da plati transport da se pošiljka vrati nazad.

Nakon 20 dana, ukoliko pošiljalac ne da nikakav odgovor, ili ne plati transport da se pošiljka vrati nazad, ista se vraća pošiljaocu"

Malo je konfuzna poslednja recenica ali eto.
 
Evo citat DHL-ovog maila kako ide procedura carinjenja i eventualnog odbijanja posiljke:

"Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije iznosi 3.300,00 rsd + PDV.
Pored usluge špedicije imate i obavezu plaćanja carinskih dažbina koje nisu uključene u uslugu carinjenja.

Procedura je sledeća:
1. Kada dostavite traženu dokumentaciju za carinjenje radi se prethodni pregled pošiljke
2. Kada se završi prethodni pregled pošiljke dobijamo obračun carinskih dažbina za koje samo dužni da Vas obavestimo pre nego što započnemo bilo kakvu proceduru carinjenja
3 .Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja
4. Kada se pošiljka ocarini dobijate carinski račun na mail ili fax od naših finansija
5. Račun je potrebno da uplatite u banci ili pošti ali poželjnije je u banci zbog brzine registrovanja uplate
6. Kada uplatite i carina evidentira uplatu DHL Vam postavlja pošiljku na adresu

Ukoliko pošiljku ne želite da prihvatite i carinite imate mogućnost da odbijete pošiljku.
U tom slučaju obaveštavamo pošiljaoca da Vi niste prihvatili pošiljku.
Pošiljalac ima mogućnost da plati transport da se pošiljka vrati nazad.

Nakon 20 dana, ukoliko pošiljalac ne da nikakav odgovor, ili ne plati transport da se pošiljka vrati nazad, ista se vraća pošiljaocu"

Malo je konfuzna poslednja recenica ali eto.

Samo da dodam svoje polovicno iskustvo, danas su zvali iz DHL a i rekli da postoji problem da posiljka mora da se carini posto prelazi iznos od 50eur. Na pitanje koliko bi bile ostale dazbine , odgo je bio oko 7-8000din, da li zelite da carinimo ili da vratimo posiljku . odgovor je bio da se vrati. I nista drugo nisu rekli , kraj razgovora. ...

Ukoliko pošiljku ne želite da prihvatite i carinite imate mogućnost da odbijete pošiljku.
U tom slučaju obaveštavamo pošiljaoca da Vi niste prihvatili pošiljku.
Pošiljalac ima mogućnost da plati transport da se pošiljka vrati nazad.

Nakon 20 dana, ukoliko pošiljalac ne da nikakav odgovor, ili ne plati transport da se pošiljka vrati nazad, ista se vraća pošiljaocu".

To deluje ok da se ne plati a vrati posiljaocu ali na SD pise da imaju neki rok od 14dana da se njima vrati posiljka. Da nisu mislili na primaoca da je on u obavezi da plati transport paketa ka posiljaocu! A mozda oni plate pa oduzmu od primaoca onih 15 16 eur a ostatak vrate na racun. U svakom slucaju ostavicu post sta ce se desiti da li moram ili ne moram da platim posiljku.
 
Imao istu situaciju pre 20ak dana.

Kontaktirali su me iz DHL i saopstili da moram da platim carinu, pitao sam koje su mi opcije.
Potvrdili su mi da mogu da vrate paket nazad.
Pitao sam SD support preko Facebooka da li ce mi refundirati novac, i kada su to potvrdili, okrenuo sam DHL i rekao da vrate paket posiljaocu.
Cekao sam nekih 15 dana da se paket vrati, i 7 dana posle toga novac je refundiran.
Morate sacekati 5-7dana da se novac vrati na karticu sa koje ste platili od momenta kad je SD uradio refund.

Vracaju ceo iznos order + shipping.
 
Да ли је неко наручивао штапове за пецање? Има ли разлике у трошковима ДХЛ-а? Има ли нешто да се разликује приликом наручивања?
 
Da li može da se traži od DHLa carinjenje po skraćenom postupku, u cilju izbegavanja plaćanja špedicije?
 
Pozdrav , zanima me da li je neko odavde narucivao stvari da mu stignu na adresu u Madjarskoj?
Posto imam rodbinu tamo , hteo bih da narucim par stvari, pa me zanima da li se placa nesto (carina,pdv i to..),
za koliko dana bi to stiglo , da li oni mogu da mi posalju obicnom postom a da pritom ne platim carinu ili moram otici tamo po to ?
I ako bi neko mogao da mi objasni postupak narucivanja stvari , sta i gde treba da napisem , jer ne stoji najbolje sa engleskim pa ne bih nesto da se iskomplikuje ..
Hvala!
 
Uvek pročitaj komentare kupaca, od neprocenjivog su značaja. Mislim da je neko ovde pomenuo da na lee cooper i slazinger ima najviše reklamacija, pa razmisli o tome. Lonsdale mislim da ima dobre preporuke, ali ja nisam ništa lično uzimao. Pretraži malo temu, biće ti malo jasnija situacija.
 
Uvek pročitaj komentare kupaca, od neprocenjivog su značaja. Mislim da je neko ovde pomenuo da na lee cooper i slazinger ima najviše reklamacija, pa razmisli o tome. Lonsdale mislim da ima dobre preporuke, ali ja nisam ništa lično uzimao. Pretraži malo temu, biće ti malo jasnija situacija.

Procitao sam dosta komentara samo znaci sada je velicina ostala, nosim xxl ali po kom trebao bi br manje samo ne znam zbog rukava
 
Овај дукс Lonsdale сам ја купио почетком године, носим ХL а узео сам L због коментара и зезнуо сам се. Дукс ми је кнап (рукави), да сам узео величину коју носим био би како треба. Иначе мало је тањи него што се чини на фоткама, барем мени, и осећа се онај кинески смрад. Иначе није лош за те паре, за сада ми служи.
 
Poslednja izmena:
Овај дукс Lonsdale сам ја купио почетком године, носим ХL а узео сам L због коментара и зезнуо сам се. Дукс ми је кнап (рукави), да сам узео величину коју носим био би како треба. Иначе мало је тањи него што се чини на фоткама, барем мени, и осећа се онај кинески смрад. Иначе није лош за те паре, за сада ми служи.

Hvala puno na vrlo korisnom savjetu, ako imas jos neko iskustvo sa duksevima javi.
 
Da li ima odredjeni dani kada se narucuje roba, ako ima koji su to dani i u koje vreme?
 
Narucih robu u vrednosti od nekih 35 eura, čekam da dodje i danas vidim da piše da je završen proces carinjenja. Wtf?
 
Sa SD-a? Nema, to sto platis na sajtu, to je.
 
Do sada, sve narudžbe sa Bencha su prošle bez PDVa i carine (mislim da su sve i bile ispod 50eur - ne podležu carini). Što se carinjenja tiče, ako vas to zakači nadrljali ste - DHL u tom slučaju naplaćuje dodatnih ~4000din na račun špedicije.

Posto prvi put porucujem na adresu u Srbiji, zanima me sta mogu da ocekujem. Iznos koji sam platio je 40,78 €. Pretpostavljam da posto je ispod 50 € ne bi trebalo nsita da platim, ali cisto me zanima u slucaju da mi traze neku carinu, tu spediciju i otkud znam sta jos, sta da uradim? Jel da odbijem da primim paket? Mogu li nekome da se zalim, da me oslobode carine? Sta se desava sa paketom ako se vrati posiljaocu? Jel dobijam pare nazad ili nikom nista?
 
Mislim da na svakoj ili svakoj drugoj strani unazad imaš odgovor na tvoja pitanja.
 
Pozdrav svma, evo napravio sam prvu porudzbinu, citao sam da se dobija neka solja gratis, ali meni su dodali u korpu solju i neki casopis, uredno naplatili 0.80eur za casopis i 0.40eur za solju, tako da mi konacni zbir u korpi vise nije 47.33 nego 48.53. Jel to tako ide ili je neka greska? Hvala
 
Sad to dodaju i naplaćuju po automatizmu. Opasno je ako zbog toga pređe 50€.

Ako izbaciš iz korpe neće se vraćati do kraja kupovine.
 
Nije greska. Na kvarno to rade.
Ranije je solja (ili bolje reci vaza od 1l) bila dz za prvu porudzbinu, a sada ocigledno naplacuju. Casopis pokusavaju da uvale prilikom svake porudzbine. Sve to moze vrlo lako da se izbaci iz korpe prilikom zavrsavanja kupovine, ali je dovoljno ne obratiti paznju.

U svakom slucaju, nisu te odrali i nisi zbog toga presao 50e granicu.
 
Nisam obratio paznju tako da sam narucio sve to, sreca pa nije preslo 50eur. Hvala na brzim odgovorima
 
Svajcarsku, da, Bugarsku, ne.
Unutar EU se ne placa nista dodatno, VAT je vec placen.
 
Evo i ja umalo da narucim patike sa sportsdirect-a i padne mi na um da vidim koliko kostaju na drugim sajtovima. Samo sto sam opalio search na google odma sam primjetio da nesto tu ne stima. Isti modeli a drugacije izgledaju. Svugdje drugo patika ova drugacije izgleda u par detalja.
E sad da li je moguce da su ovo kopije na Sportsdirects-u?
Evo o cemu se radi.
83236.jpg21147366_xl.jpg

Ova druga patika je sa Sportsdirecta i jedino sam jos nasao takav identican izgled na Ebay-u.
 
Evo samo da javim posto vidim da niko nema saznanja vezano za moje pitanje, malo sam istrazivao i doso do zakljucka da su sve Puma patike na Sportsdirect-u fake. Posto je velika razlika u istim sa onima sa puminog sajta.

E sad ako prodaju Puma fake patike da li su i ostale onda kopije ?!
 
Poslednja izmena:
Male su sanse, pre bih rekao da su starije ili druge slike na SD. SD ne slika proizvode sam vec koristi sta im se da, preveliki su za nesto drugo :)
Mada nije nemoguce da prodaju i fake, to su Englezi ipak.. ja bi istrazio negde gde puno ljudi porucuje sa SD-a ako su porucili te patike kako izgledaju uzivo.
 
Nazad
Vrh Dno