Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Evo upravo se javili ljudi i kazu stiglo.
 
Eto vazno da je stiglo. Malo jeste zeznuto sto se toliko ceka, ali ako nema bolje( citaj jeftinije) opcije dobro je i ovako

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
ako se slucajno uklapas u 50eur vrednosti i postarina je 13eur onda ispadne potpuno ista cena kada se uracuna postarina od tih likova do tebe.
Ja sam sada imao problem da sam uzeo malo stvari i ispalo 54eur. i sad ili da izbacim do 40eur ili da rizikujem spediciju. kp ispada logican izbor.
 
Ja sam sa SD-a direktno naručivao jedno 20ak puta u zadnjih par godina. Nikad mi poštarina nije bila 13e. Čak mi je zadnji put kad sam gledao prelazila 20e, zato sam i probao sa ovom KP šemom.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Na 50 evra ovo preko svercera ispadne isto oko 20 evra. Tj 20% provizija + 10% što uzmu na kursu = 15e + oko 5 evra postarina u Srbiji sa otkupom= 20e + plus se mnogo duže čeka.

Kako god okreneš puno je, posebno što ni SD nije više jeftin kao pre. Jedino preostaje da čekamo katolički Božić i Novu godinu.
 
Poslednja izmena:
Zavisi. Ja sam promenio dosta likova rpeko kojih sam narucivao sa KP, nikad nije bilo 10% na kursu. Ima ih svakako, ali ne uzimaju toliko.
Covek preko koga sad uzimam i uzeo sam ove godine roba od preko 200e, sto za sebe, sto za drugare, racuna evro trenutno 118. Dakle ne ugradjuje se kroz kurs. Plus ima dogovor/ugovor kao i madjari za komponente, sa dve kurirske sluzbe, sa jednom postarina mi je uvek 240din, sa drugom 360din.

Itekako se isplati kupovati i sa SD-a i preko ovakvih likova. Od kvaliteta robe do samog deala sa preprodavcem, da ih tako nazovem. Kupujem godinama i dalje sam prezadovoljan, ubacio sam neke brendove da probam uz one standardne i recimo sa Soviet stvarima sam se odusevio. Jedino sto su za njih cene u globalu malo jace i akcije su redje, ali moze se naci.
 
Poslednja izmena:
Ipak ti se ugradio u kurs, prema trenutnom paritetu jeftinije je 7% ako plaćaš u funtama. Neko ko se bavi tim poslom to sigurno zna, samo naravno prećute, a kad im tražiš da platiš u funtama računaju po nerealno visokom kursu (srednji za funtu je 133, a oni traže oko 150 dinara).

Znači 27% od 50 evra je 13,5 evra + 3 evra postarina u Srbiji = 16,5e U većini slučajeva je postarina na SD manja od toga a brže stigne i sigurniji si.
Od svercera se isplati uzeti ako je ispod 30 ili iznad 50 evra, između 30 i 50 bolje je direktno preko SD. Mada kako god okrenemo jako su visoki ovi sporedni troškovi.
 
Poslednja izmena:
Gledam Adidas Duramo patike, jeftinije kod nas nego na SDu :D
 
tih duramo ima 1000 modela, trail ili running? pre neki dan sam bio u sd radnji, vidim salomon gortex patike za nekih 6000 dinara, super cena, ali...kalup je očajan, uzak, ne možeš da ubodeš broj, a đon kao da je od plastike...na kraju sam odustao, stvarno se divim svima koji obuću kupuju na neviđeno...a i druge stvari na sd, cirkus je sa brojevima a i sa kvalitetom...posebna priča je što je pola radnje bilo u mraku, izgleda da ne plaćaju ni struju na vreme :)
 
Poslednja izmena:
Gledam Adidas Duramo patike, jeftinije kod nas nego na SDu :D
Ima stvari koje znaju da budu jeftinije ovde, doduse stvarno ima tih Duramo patika gomila. Sto se tice obuce kupujem preko SD ili neke slicne firme samo brendove cije modele mogu da probam u Beogradu. Za sada je sve bilo ok i kod mene i kod sina koji je poslednje kopacke kupio u Srbiji pre 5-6 godina.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
U SD radnji? U Becu su skroz normalne, ali ako si bio u UK, dobro je da se nisi prepao :)

Ja bi najradije kupio Duramo 3M (M = Mens), ali se one odavno ne prave :( Duramo 7/8/9 ima kod nas, i na SD. Kod nas su jeftinije ;)

Meni Duramo 3 kalup extra prija. Imam i Duramo 5, uzete u Nemackoj - raspale se prebrzo, i neudobne u PM :( Imam i neke Duramo kod nas uzete, ne znam koji model, jos uvek se nisu raspale, ali ne da je mekan djon... u Pragu nisam mogao 20 minuta da hodam u njima od kaldrme :) I ovde mi je mucno da idem u teretanu u Skadarliji, samo onih 20m sto prodjem kaldrmu u njima.
Imam siroko stopalo :)
 
u.k radnja...čitav deo sa majicama i trenerkama u mraku, a deo sa obućom normalno osvetljen...šta god sam snimio morao sam da nosim u drugi deo na svetlo da vidim valja li čemu, ali sam se brzo smorio od toga :) da ne bude da sam džabe ulazio na kraju sam uzeo neke under armour patike koje su lake kao pero i imaju neverovatno mekan đon...kalup im je normalan...ja imam usko stopalo i kad je meni patika uska onda je to propast...
 
Znam kako se osecas u SD UK radnji, Sablast bi se uplasila :D
 
Samo da javim da mi je danas stigla pošiljka preko posrednika sa KP-a. Tačno 20 dana. 3.980 dinara za korpu od 25,19 eura.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Gledam Adidas Duramo patike, jeftinije kod nas nego na SDu :D

Kopija... made in Vietnam. 99% robe na KP, Kupindo i Limundo je kopija. Rekoh sebi da li da kupim kopiju preko neta od nekog ili da probam u radnji. Kupim preko DJakSporta neke na popustu Kappa, reko niko ne kopira Kappa patike pa to niko ni ne kupuje sto bi kopirali :D Kad ono na kutiji nalepnica Made in China prelepljena preko Made in Vietnam... za Kappa patike. Ispade sad da je Made in China nekakav pokazatelj da su originalne :d

Da se razumemo te velike globalisticke farme robova sto prodaju sportsku opremu (Adidas, Nike i ekipa) imaju fabrike i u Vietnamu ne samo u Kini, verovatno imaju i u Bangladeshu i gde sve ne. Ali konkretno ovo sto ulazi u Srbiju iz tog Vijetnama su knock off proizvodi, jer je tamo jos lakse iskopirati patike nego u Kini. Ne znam kojim kanalima to ulazi ali eto ti primera nazovi velike radnje sa nazovi "oficijelnim" uvoznikom koji valja kutije sa prelepljenim nalepnicama. Sto su lepili preko ako nesto ne pokusavaju da sakriju?

U svakom slucaju kvalitet ne postoji, barem ovo sto sam do sada kupovao kod nas (ne ostavljam bubreg u zvanicnim radnjama tih brendova) iako ih ja arcim. Mada moguce da su i originali nikakvi sto se tice kvaliteta, sve je to danas mas produkt samo da navuku sto veci profit.
 
Kopija... made in Vietnam. 99% robe na KP, Kupindo i Limundo je kopija. Rekoh sebi da li da kupim kopiju preko neta od nekog ili da probam u radnji. Kupim preko DJakSporta neke na popustu Kappa, reko niko ne kopira Kappa patike pa to niko ni ne kupuje sto bi kopirali :D Kad ono na kutiji nalepnica Made in China prelepljena preko Made in Vietnam... za Kappa patike. Ispade sad da je Made in China nekakav pokazatelj da su originalne :d

Da se razumemo te velike globalisticke farme robova sto prodaju sportsku opremu (Adidas, Nike i ekipa) imaju fabrike i u Vietnamu ne samo u Kini, verovatno imaju i u Bangladeshu i gde sve ne. Ali konkretno ovo sto ulazi u Srbiju iz tog Vijetnama su knock off proizvodi, jer je tamo jos lakse iskopirati patike nego u Kini. Ne znam kojim kanalima to ulazi ali eto ti primera nazovi velike radnje sa nazovi "oficijelnim" uvoznikom koji valja kutije sa prelepljenim nalepnicama. Sto su lepili preko ako nesto ne pokusavaju da sakriju?

U svakom slucaju kvalitet ne postoji, barem ovo sto sam do sada kupovao kod nas (ne ostavljam bubreg u zvanicnim radnjama tih brendova) iako ih ja arcim. Mada moguce da su i originali nikakvi sto se tice kvaliteta, sve je to danas mas produkt samo da navuku sto veci profit.
Vidim da ne znas bas najbolje, ali u Kini se pravi vise originala a u Vijetnamu vise kopija.
Gotovo 80% Nike patika original se pravi u Kini(i izvoze se u USA kao i zapadnu Evropu), isti modeli samo kopije se prave u Vijetnamu i mozes ih kupiti na KP i slicnim sajtovima, i jos onako ponosno napisu nisu kineske vec made in Vietnam, ali dok je ovaca bice i vune, a ljudi "mrze" Kineze kod nas i misle da je sve sto je iz Kine fake i loseg kvaliteta, a zapravo NIJE tako u Kini se rade original patike Nike neki modeli a kopije ono sto vam na KPu napisu A+ ili ne znam koliko stave tih AAAAA klasa e to je fake i roba losijeg kvaliteta od kineskih Nike original patika.
Ne pise ovo da bih nekom popovo vec da nekima dam smernicu i da znaju da se u Kini prave itekako dobre i kvalitetne stvari koje itekako kostaju.
Igrom prilika sam bio u Kini i ko nije bio ne zna ama bas nista o robi iz iste.
Naime, tamo mozete da kupite istu robu(patike, cipele, igraceka...) od najjeftinije varijante do najskuplje, samo vas pitaju oces li najjeftinije ili najskuplje, a to najskuplje je stvaro odlicnog kvaliteta, a znajte da ono sto se kod nas prodaje je najlosijeg ili jedan iznad kvalitet, provereno.
E sad odoh van teme izvinjavam se za off, ali imao sam potrebu jer vidim da se potencira kinesko kao lose a vijetnamsko kao oridjidji.
Pa ne znam koliko vas zna da se taj isti iPhone za kojim neki seku vene pravi bas u Kini(original) a ima i kopije istog opet iz Kine.
Suvise je obimno sve to objasnjavati jer ljudi imaju neko uvrezeno misljenje koje je lose o kineskoj robi razumljivo jer najlosija i stize kod nas, ali nisu oni krivi vec nas standard, jer mnogi ne mogu da plate kvalitetnu stvar onoliko koliko zaista ona i kosta.
Pre ce kod nas covek kupiti detetu igracku od 200 din nego kvalitetniju(tu mislim na izbor i kvalitet materijala, plastike..., uz QC i kvalitetne neskodljive materijale koji ne stete ljudima i okolini) slicnu igracku koja kosta 2 do 3 puta vise, sa razlogom koji sam napisao gore.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ja u radnjama samo vidjam made in Vietnam patike. Jedino sto sam video da nije Vijetnam su Nike air max comando modeli. Oni su made in indonesia.
 
Upravo tako, za USA i zapadnu Evropu se radi u CN patike.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Sta vi pricate ljudi :D Brendovi imaju proizvodnju u kini, vijetnamu, indoneziji, bangladeshu, filipinima, korei...

A ovi koji proizvode kopije mogu staviti made on moon na nalepnicu ako hoce.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve se moze naravno, ja pricam ono sto jeste, a ko kako hoce razume i shvata, licna stvar.
Pozdrav.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Sve je to do dobavljaca. Isti model moze biti napravljen u kini i u vijetnamu. I tu se razlikuje samo prodavnica, a mozda ni ona.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ajde nema veze, ne bih gusio sad, otici ce tema u suprotni smer, a ne zelim.
Ti naravno misli sta zelis, to ti niko ne moze oduzeti, koga briga danas da zna istinu, danas je bitno da kao nesto kazes i da kao imas neko misljenje, a da li je to ispravno, koga briga.
Pozdrav.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Nista cudno, verovatno se ti modeli proizvode u fabrici Nike u Vijetnamu.
Izgleda da me ili niste razumeli ili ja nisam dobro objasnio.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Poenta je da većina originala jeste made in Vietnam. A ovi sto prave kopije kao što mogu napisati na njima Nike tako isto mogu napisati i made in Vietnam, USA ili bilo koju drugu zemlju.
 
Poslednja izmena:
sad sam pogledao ove poslednje under armour patike koje sam kupio u sd radnji u britaniji, made in vietnam...sad ne znam, jel britanija još spada u zapadnu evropu :) stvari koje sam kupovao u regularnoj adidas radnji u nemačkoj su pravljene baš šareno, od filipina pa nadalje...moja žena je kupila adidas stela makartni patike koje su, hm, made in vietnam...i to baš onako ekskluzivan model...u istom adidasu u nemačkoj je uzela neke obične cloud foam patike za svaki dan i one su made in indonesia...ultra boost koje sam uzeo sebi su made in china...

tako da, slažem se sa kolegama, fabrika ima svuda i teško je na osnovu toga tvrditi da je nešto kopija...a isto tako se verovatno i kopije prave gde god stignu...
 
To i kazem, odredjene modele u originalu preve se u fabrici u Kini, neke u Vijetnamu i nesto sitno u Indoneziji, ali stvarno retki modeli i to vise zenski.
Recimo model koje sam prosle god kupio u USA Air Max 2017 su Made in CN a kod nas se prodaju "kao originali" i to se jos naglasava Made in Vietnam, a ta patika se nije proizvodila u Vietnamu vec iskljucivo u Kini.
U Ho Chi Minh gde je zaista fabrika Nike se prozvode neki drugi modeli, a nije se proizvodio taj model.
Dakle totalni fake.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno