Šta je novo?

Sporo prepoznavanje eksternog diska prikljucenog na usb 3.0

Dr.Mare

Slavan
Učlanjen(a)
28.06.2009
Poruke
1,995
Poena
200
Uzeo sam ovu USB 3.0 fioku za HDD koji sam izvadio iz laptopa i koji sam zamenio SSD-om. Prvo sam stavio SSD u tu fioku u nameri da kloniram HDD koji je bio u laptopu ali laptop ga nije prepoznao kada sam ga prljucio na USB 3.0 port. U pocetku sam se malo nervirao ali sam na kraju izvadio HDD i njega i SSD prikljucio na desktop i tako obavio kloniranje.

Nakon toga sam HDD stavio u tu fioku ali opet kada sam ga prikljucio na usb 3.0 port nije radio. U stvari, komp bi ga tek nakon nekih 5-7 minuta prepoznao i tada sam mogao da mu pristupim. Kada sam ga stavio na usb 2.0 port tada ga je komp odmah prepoznao, bez ikakvih problema. Identicnu situaciju imam i na laptopu i na desktopu, hdd u ovoj fioci se prepoznaje tek nakon nekoliko minuta kada je prikljucen na usb 3.0 dok na usb 2.0 radi bez problema. Portovi su mi ok posto sam na te usb3 portove prikljucivao fles usb3 memoriju. Takodje, i sa ovom USB 3.0 fiokom sam imao isti problem.

Da li je problem do fioka ili treba nesto da se podesava u Windowsu kako bi se veliki diskovi prikljuceni na ove portove prepoznali brze?
 
Ja imam drugi problem.

Pa da ne otvaram novu temu nadovezaću se na tvoju ako se ne ljutiš.

Eksterni hard (ne hard + rek već all-in-one) prvih mesec dana korišćenja u sekundi prepozna hard a sada posle par meseci treba mu nekih 5 sekundi da ga prepozna.

Defragmentovan je, nema virusa, Hard Disk Sentinel OK, HD Tune Pro OK.

Da li može biti da je problem što je skoro popunjen i što su mu fajlovi veličine od oko 25GB?
 
ja bi probao sa drugim kablom.
inace mislim da treba koristiti esata gde je moguce.
 
Na lapu je samo USB 2.0 i 3.0
 
ako nema nekih drugih problema i ako je SMART ok, onda ne bi brinuo.
vredi i proveriti fajlsistem chkdsk-om povremeno.
 
Ništa čudno, to se i meni dešava sa USB flešom (3.0), na kojem svakodnevno pišem/brišem filmove za TV ili tablet (TF300T), kad počne tako da zeza, formatiram ga i sve ok. Sa externim malo teže, ko će prebacivati TB podataka. Da, probaj chkdsk.
 
Poslednja izmena:
Da i meni se slicno desava sa USB 3.0 izgleda da usb3 ima neki bag il' ko ce ga znati...
 
Nazad
Vrh Dno