Šta je novo?

Spora mreza

mi003075

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
1
Poena
301
U firmi imamo umrezeno 22 racunara. Na serveru je windows sever 2003. Oko 5 racunara je sa windows XP home a ostali su sa windows XP professional. Svaki racunar ima svoju IP adresu (staticku). Od 22 racunara 12 je na Internetu a ostali nisu. Za umrezavanje je koriscen SWITCH 24 porta 1 Gb. Na serveru se nalazi program za finansije, racunovodstvo itd. i svi racunari ga koriste. Na serveru se nalazi kaspersky za server a na klijentima kis ili workstation.

U cemu je problem?

Kada kopiram neki fajl preko mreze brzina je u Total Commanderu 7000 do 8500 kbytes/s i mislim da je to ok. E sad, kada svi ili vecina koristi program za neke operacije tipa pregledi, obrade, pretrage, ucitavanja podataka i sl. treba da se ceka neko vreme, sve zavisno od obima rezultata. Program je radjen u Visual FoxPro.

Ja pretpostavljam da je problem u sledecem:

- kada se povuce neki podatak sa servera, antivirus na serveru ga skenira, antivirus na kljentu ga skenira, pa ga tek onda obradi u programu i zbog toga se ceka neko vreme.

Da li je to razlog? Da li postoji jos neki?
 
Mogu Samo Da Ti Kazem Da Sam U Malo Manjem Slicnom Okruzenju I Kad Stavim 16 Portni Switch Na Srv Radi Extra Sporije Nego Kad Je 8 Portni ( Oba Su Linksys Nova)
 
Nazad
Vrh Dno