Šta je novo?

Spisak sajtova koji salju robu u Srbiju

Čekaj kako onda DHL ov čovek radi pregled paketa i određuje na šta i koliko se plaća carina, PDV ili troškovi špedicije?
 
Pa i ne radi DHLov covek to.
 
Ja sam 99% siguran da mi taj moj drugar sa basketa rekao da mu taj kolega radi za DHL i sortiranje paketa. Jedino ako ima jos jedan lik koji radi za carinu. Proveriću kad dođe na basket ponovo, baš i mene sad zanima.
 
Pisao je bas tip iz DHLa, radnik DHLa (isto kao i Poste) otvara paket i pokazuje cariniku, ali carinik odredjuje sta/kako se carini.

E sad, sto DHL izgleda ima neki interni deal za pakete do 50e, to je nesto drugo.
 
Svaka dva meseca poručim sa iHerb paket do 50€, DHL-om.. Pre par dana vidim cene shipping-a i više nego duplirane. Par suplemenata malih bočica, global 25€, DHL 30€.

Ovo vise nije isplativo..
 
Neki predlog sajtova sa ski opremom koji salju u Srbiju a da nije lupanje po usima?
 
Hvala, mada se nisam dobro izrazio mislio sam vise na neke specijalizovane sajtove. Inace mi je zao sto nisam uzeo jednu Salomon ski jaknu bila je 100 evra na popustu.
 
Uuuuu covece hvala ti. Pokusacu kasnije da postavim.

Edit: ima ovde dosta da se pregledava. :D
 
Poslednja izmena:
Da li mogu sa svog naloga na iherbu da narucim dva paketa na dve adrese u Srbiji, jedan na mene a jedan na kolegu? Hoce li biti tu nekih problema?
 
Poslednja izmena:
Moze, niks problem.
 
Hvala.
 
Sta je bre ovo na iherb za dhl:
"shipping method is not available please adjust your cart if you would like to use this carrier"
Sta ovde nije ok, 3 prizvoda tezina oko 600gr!?
Processing stoji kod dhl, kao izabranog dostavljaca.
 
Nista, probaj kasnije, mozda imaju trenutni problem.
Evenutalno, mozda neki od itema ne sme DHLom?

BB.com je recimo dozvoljavao da se doda u cart, ali kada treba da se salje, neke iteme nije dozvolio za zemlju slanja da idu (ne moze da se izabere nijedan shipping metod tada).
 
Hvala, ali ovo mi se tek pojavilo posto sam izvrsio porudzbinu. Pre toga me nista nije upozoravao, dobio sam i potvrdni mejl za porudzbinu. Sada u statusu za shipping stoji "processing" ispod ovoga sto sam apostrofirao u proslom postu. Sredstva su rezervisana na racunu. Da radim cancel pa sve ponovo ili? Nikad nisam video ovo..

Edit: podrska ne znam kakva im je, poslao sam im mejl, ali da li ce odgovoriti.. za sada nisu.

Edit2: najobicniji suplementi su u pitanju..

Edit3: jedino sto pri narucivanju na keca nije htelo su srpka latinicna slova sa kukicama u imenu i adresi, pa sam to napisao kao sto i ovde pisem i onda je proslo.
 
Poslednja izmena:
Pozovi ih na chat, ako radi sada, brzo odgovaraju.
 
Sa telefona i sa aplikacije sam narucivao. Mislis na information/customer service, posto drugi nacin za kontakt u aplikaciji ne vidim. Na mejl nisu odgovorili. Btw kako treba popunjavati forme podataka imena, adrese i placanja, srpskim latinicnim slovima ili ne? Nikad nisam razmisljao o ovome...
 
Poslednja izmena:
Americka latinicna.

Ima Chat kao contact za support na sajtu.
 
Alfabet, ok. Uradio sam cancel, vratila se rezervisana lova odmah (telenor mc) u raspoloziva sredstva, i sada cu ponovo da probam.

Edit: sve isto. Nije mi jasno.. Mozda odustanem o DHL-a.
 
Poslednja izmena:
Isto se desava i sa global mail-om, tako da ja stvarno ne znam sta je ovo.. Osim da probam da izbacujem jedan, po jedan proizvod iz korpe, ako neki pravi problem.
 
Ja sad narucio, sve proslo ok, dhl shipping 8.5 eura.
 
Pitaj ih na chatu!
 
ne gresis, ali na pocetnu cenu treba da dodas i postarinu pa onda carinu i PDV.
Plus postarinu za nasu postu koju ti to donosi.

Sent from mTalk
 
Plus uslugu izrade carinske dokumentacije od oko 2500din jer je paket preko 50 evra.
 
ajde ne preteruj. kakva dokumentacija kad ide preko poste?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
MyProtein valjda salje DHLom? Tesko da bi za Svajcarsku, recimo, kostalo cak 10EUR slanje.
 
Nazad
Vrh Dno