Šta je novo?

Spisak naj... firmi ,dilera

dkrickovic

Čuven
Učlanjen(a)
30.05.2002
Poruke
115
Poena
619
Ne bi bilo lose da svako da neke podatke koga treba izbegavati a koje ok ,na to mislim ko ima pristojne cene,updejtovan magacin itd a mozemo staviti i one sa kojima ste imali probleme

npr. veoma neprijatno iskustvo sa MB-SOFTOM kada sam kupovao plocu,procesor i graficku jest da je bilo davno al sam morao da ih prozovem ako se ovo nekom ne svidja nek se obrati moderatou pa nek skine ovo
:D
 
dkrickovic je napisao(la):
npr. veoma neprijatno iskustvo sa MB-SOFTOM kada sam kupovao plocu,procesor i graficku jest da je bilo davno al sam morao da ih prozovem ako se ovo nekom ne svidja nek se obrati moderatou pa nek skine ovo
:D
Soba "Domace trziste" je otvorena iz dva razloga:
1. Da bi se pomoglo ljudima koji traze neko parce hardware-a, a ne mogu da ga nadju, kao i da im se pomogne da to sto nadju kupe po sto povoljnijoj ceni.
2. Da bi ljudi razmenjivali iskustva sa domacim firmama (kako ona losa, tako i ona dobra).

U skladu sa ovim drugim nema potrebe da se brise, ali bi mogao da malo detaljnije opises tvoje neprijatno iskustvo sa doticnom firmom da ne ostane ovako samo na pljuvanju bez argumenata...
:wave;
 
odgovor

moj opis bih bio veoma opsiran ali samo da kazem da je to trajalo nekih 35 dana ,ne valja ti napajanje ,ploca se ne slaze sa tim i tim ,menjaj plocu,graficku,memoriju,modem nece da radi na tim plocama ,dodjem kuci kao baja serviser rekao e sad je sve ok ja ga ukljucim a ono:rocket: :hump: lud :confused: i tako to dok nisam dosao sa kumom kod njih i malo zapretio ocu plocu,procesor,graficku koju sam trazio a ne ovo sto mi menjate svakih 7 dana konfiguraciju i na kraju sam sklopim comp.instal win i do dan danas sve lepo radi ,naravno sa onim hardwerom koji sam trazio,platio na samom pocetku ove za mene tuzne i nesrecne price........
 
Moje generalno iskustvo je da pojedinacne komponente mogu da se kupuju bilo gde, ali da za kupovinu kompletnog sklopljenog racunara treba preferirati manje firme u odnosu na velike - jednostavno je odnos prema kupcu mnogo "intimniji", mozes maltene i da sedis kod ljudi dok se masina pravi ili popravlja, uz kaficu i caskanje...:)

Da ne spominjemo ponovo i praksu mnogih velikih firmi da zapecate kuciste, uz pretnju ponistavanja garancije ako samo zelis da pogledas sta ti je i kako ugradjeno ! Preporucujem da se prvo raspitate o uslovima garancije i ako je ta stavka negde navedena da se smesta okrenete i izadjete iz takve firme. :mad:
 
mb-soft

dosta losih iskustava sam cuo u vezi ove firme(npr. svojevremeno su se ljudi zalili da su im ugradjivali mx200 mesto mx400,a tada je bila znatna razlika u ceni) ,e onda sam i ja dosao na red,kupio sam neko kuciste(lidman),pogledam ga ja bolje kuci ono nije ni L od lidman-a za koji sam znao i vidjao(neko pow max napajanje,ostre ivice ,iskasapio sam se dok sam instalirao hardware),uglavnom resim da odem da reklamiram ,jer sam bio totalno nezadovoljan .Oni mi prihvate reklamaciju i vrate mi novac najnormalnije,e sad tamo sam bio u njihovom magacinu i servisu ujedno i video u kakvim uslovima rade,to je neopisiva guzva i frka oko sklapanja konfiguracija,pa me ne cudi uopste sto se desavaju greske kakve su se desavale oko neodgovarajucih komponenti,oni imaju jezivu potraznju i otkidaju se od posla(zato se i verovatno dogadjalo da isporuce 755dfx mesto 757dfx-i na to se neko zalio bas na ovom forumu).U svakom slucaju ne mislim da su prevaranti,inace vremenom videh da nisam bio bas u pravu sto se tice kucista,jer je to ono sto dolazi kod nas pod imenom lidman.Tacno je da su im konfiguracije lose balansirane(npr. P4 i gf2mx400 uz neku mATX plocu),ali musterije(oni koji prvi put kupuju racunar) upravo to traze-znaci P4 i sto vise mhz-i to njima donosi ogroman posao(i zaradu naravno).Jednostavno ne mogu protiv zahteva trzista...inace otisao sam kod njih pred N.G. da uzmem neko kuciste(trebalo mi za neku konf. za ortaka),i bio sam jedini koji je dosao po komponentu,a cekao sam pola sata na red i to se sve desavalo sat po isteku njihovog radnog vremena.
 
PC CENTAR ,mislim velika firma,kupio modem od pisljivih 900din,on neispravan i mesec dana cekam na popravku,od zamene nema nista do45 dana(pise u garanciji).Razmisljam da im posaljem inspekciju pa da ih:hump: ,kad vec ne mogu ja,i ono tipa danas nema sutra ima(porez).Ovo govorim za filijalu u Pozarevcu.:rocket:
 
Re: mb-soft

Floyd je napisao(la):
...e onda sam i ja dosao na red,kupio sam neko kuciste(lidman),pogledam ga ja bolje kuci ono nije ni L od lidman-a za koji sam znao i vidjao(neko pow max napajanje,ostre ivice ,iskasapio sam se dok sam instalirao hardware),............,inace vremenom videh da nisam bio bas u pravu sto se tice kucista,jer je to ono sto dolazi kod nas pod imenom lidman....

Na zalost, to je sada pravi leadman, napajanje leadman powmax je jos i sasvim ok, pogotovo ono koje se kupuje posebno, a kuciste - lim puno gori i od jnc.
 
Ko radi taj i gresi. Onaj ko jako puno radi mozda i gresi malo cesce, ali sve u svemu, daleko od toga da bi bilo ko namerno ugradjivao mx200 umesto mx400, narocito sto magacioneri placaju sve sto im fali, pa taman imali i viska skupljih komponenti. Desava se i to da nekome dopadne par komponenti koje otkazu nakon kratkog vremena, ali je to krivica firmi koje ih proizvode (mada postoji i teorija da na nase trziste stize cesto skart roba). Kada se svede bilans, procenat gresaka je jako mali u odnosu na obim posla, kao i procenat ljudi sa problemima, u odnosu na broj ljudi koji se u servisu nakon kupovine nikada ne pojave zbog nekog problema.
Inace, pred novu godinu je stvarno bila neverovatna guzva. jer se potrefilo i skidanje poreza, pa je u decembru prodato preko 800 racunara i zanimljivo je da se jako malo vratilo zbog nekog problema (ne vise od 20) i to su uglavnom bili problemi sa ocajnom serijom Lucenta.
U servisu nas je bilo 4 (i za sklapanje i za servis), a ni dvojici magacionera nije bilo nista lakse, jer izdati racunare za sklapanje, uneti svu robu koja stize i izdavati komponente ljudima i to sve u neverovatnoj guzvi nije nimalo lako. Navala nas je malo iznenadila, ali smo se ipak izborili prilicno dobro. Sada ce se servis raditi u novim prostorijama, pa ce sve biti daleko rasterecenije i lakse.
Sto se konfiguracija tice trenutno uz vecinu ide mx440se, sto je ok, jer vecina ljudi nema bas para za pixel shadere, a i za iste pare druge firme prodaju integrisanu grafiku i tomato ploce (kod nas su Asus i MSI standard i Matsonik za low-end).
Izvinjavam se zbog malo duzeg posta, ali znam da ni meni niti bilo kome drugom u MB Softu nije u interesu da neko bude prevaren ili da ima bilo kakav problem sa racunarom.
 
drapin je napisao(la):
Da ne spominjemo ponovo i praksu mnogih velikih firmi da zapecate kuciste, uz pretnju ponistavanja garancije ako samo zelis da pogledas sta ti je i kako ugradjeno ! Preporucujem da se prvo raspitate o uslovima garancije i ako je ta stavka negde navedena da se smesta okrenete i izadjete iz takve firme. :mad:

Verovatno ne bi trebalo da me nervira, ali ja bi glavu otkinuo vlasniku neke takve firme (ili bar liku koj se setio toga sa nalepnicom)


PA BRE NE PRODAJU ONI KOMP NEGO KOMPONENTE, NEMAJU NI ONI GARANCIJU NA CELU MASINU NEGO NA DELOVE...

U OSTALOM TO JE NAJLAKSI NACIN DA TE IZRADE - NESMES DA OTVARAS RADI GARANCIJE - AKO OTVORIS I VIDIS DA SU TI STAVILI NEKI KRSH KOJ NISI TRAZIO - IZGUBIO SI PRAVO DA TI GA ZAMENE, A OPET KAD PRODJE GARANCIJA NEMAJU STA DA TI MENJAJU...

OSIM TOGA OGRANICEN SI NA UPGRADE KOD NJIH :rocket: :rocket: :rocket: :rocket: :rocket:

ok... :)

ovako - negativno mb soft
Ortaku rekli da ce dobiti mx400 - dobio integrisanu kartu,
rekli mu PIV dobio neki atlon (obican)
rekli... nemogu sad da se setim svega, (davno je uzeo komp) ali izradili su ga maximalno...

doduse moguce je da su mu na racunu uvalili drugu konfu, a on nije gledao... i eto! (jedino mi nije jasno sto nije otiso tamo i na*ebo im se keve...)

Novica - puno puta je mnogima uvalio neko sranje - meni ploca ne cita XP 1600+ (vidi ga ko 1500+)

E sad pozitivno - Md&proffy (zamenili hdd posle garantnog roka ~10 dana)
Godzilla (u oci nove godine mi je zamenio proc. *cim sam ga pozvao, i josh pozajmio napajanje)


i eto to je to je sve :)
 
Lucas je napisao(la):
Verovatno ne bi trebalo da me nervira, ali ja bi glavu otkinuo vlasniku neke takve firme (ili bar liku koj se setio toga sa nalepnicom)
Stani u red :)
Pa to bi uradili svi sa foruma, pa i sire. Ne znam da li bi se nasla neka naivna dusa koja ne bi imala nista protiv (ma nasla bi se garant) da mu se zalepi stiker.
E, a onda dodje nadogradnja... ctp;
Pa kupis na drugom mestu, otvoris kuciste, ugradis, a staro (bilo pre otvaranja pod garancijom) prodas i....
...i vise nista nije pod garancijom osim te nove komponente koju ubacis - ni stara koju si prodao, niti ostatak.
Pa to bi bilo ko kad bih kupio kola, a svaba mi zavari haubu i probusi rupu kroz koju mogu da dolivam ulje :cuss:
Krajnji bezobrazluk.
 
Koliko je to nenormalno, toliko ti je i normalno.... Zavisi iz kog ugla posmatras... Ajde, na Benchu se skupljaju likovi kojima su kompovi pasija, pa cackaju itd.... E sad zamisli DEBILA ( a veruj mi... nagledao sam ih se, posebno u bivsem komsiluku), koji ce da otvori kuci komp, samo da vidi sta to ima unutra, pa ce da cacka, vadi memoriju, kartice (samo da vidi kako to izgleda), nosi hard kod drugara, da nesto presnimi, pa ne zna da podesi dzampere, itd.... Znaci ne pricam o "advanced" userima vec o onim pocetnicima, koji su toliko glupi da se ne plase da cackaju po masini, i onda naravno nesto :hump: ... Verujem da je retko koji covek na Benchu kupio gotovu masinu u firmi, vec uglavnom svi kupuju(emo) komponente. A sto se tice upgrade-a, retko koji obicni korisnik upgrade-uje masinu posle par meseci, nego posle godinu, dve, a tad ti ta smesna garancija od 12 meseci ne znaci nista. Taj sticker je u stvari vise zastita korisnika od sebe samih:beat:

A sto se tice firmi, zbog my ex-girlfriend sam dva puta nosio komp u servis, prvi put posle 7 dana, posto nije radio floppy, a drugi put zato sto nisu instalirali prave drajvere... Smesno...:cuss: Bilo je to pre 3-4 godine u Nova computers.
 
Ma mani me te price o upgrade posle godinu dana ctp;
Recimo uzeo debil pre dva meseca masinu, pa skupio pare za TV karticu ili DVD ili rezac ili...
Ma nebitno sta je. Jednostavno video kod komsije ili ortaka, pa hoce i on da ima. I sta sad da radi ?
Jedino da ode u istu onu firmu kod koje je i uzeo masinu. A sta ako oni nemaju bas to sto on hoce ili su nabili svemirsku cenu ?
A da ne govorimo o varijanti da je coveku u medjuvremenu neko otvorio oci ili je mozda i sam progledao (tesko, ali nije nemoguce), pa ustanovio da se zesce za:hump: sto je uzeo na tom mestu?
A kako sad ide garancija na to novo parce hardware-a? Opet stiker? I tako u krug?
A jel svi ti debili kad kupe novi uredjaj odmah uzmu srafciger u ruke, pa sve redom otvaraju ?
Evo ja kad sam kupio kola odmah sam ih rasklopio u najsitnije delove samo da bi video sta tu sve ima i kako sve to radi, pa sam se posle istresao 1000€ da mi to neko posle sklopi ctp;
A firme moraju da budu ozbiljne i odgovorne i da racunaju da ce i sa takvim debilima da posluju, pa u skladu s tim i da snose odgovornost. Uostalom, oni i ovako komponente reklamiraju uvozniku...
 
Nisam ja pokusavao nikog ni da branim ni da napadam... Jednostavno sam napisao svoje misljenje,. Uporedjivanje auta i kompa uopste ne stoji. Kad kupis nov auto, duzan si da ga servisiras u ovlascenom servisu, ako posle toga hoces da ugradis klimu, ides u ovlasceni servis itd... Ako uzmes sam da cackas po njemu, nema garancije...:p A mislim da i cene nisu bas svemirske.... Bar mislim. Jos nisam video da se cena razlikuje za vise od nekoliko eura ( zavisno od komponente).
A sto se tice ugradjenih komponenti, sta je ugradjeno u komp, moze da se ustanovi i bez otvaranja kucista. A i tebi niko ne brani da se posavetujes sa nekim kada kupujes, da povedes nekog sa sobom kada biras, da vidis otvorenu masinu pre preuzimanja, a ko neko radi suprotno, sta ja da mu radim????:wave;
 
Ma da batalimo to prepucavanje oko kola (mozda nisam naveo bas najbolji primer).
A kako ce da nalepe stiker na komponente koje prodaju posebno?
Isto daju godinu dana garanciju, a tu je veca sansa da neki laik pri ugradnji nesto :hump: , zar ne?
Cemu onda stiker? Manje su sanse da nesto pokvaris kad je to vec sve sklopljeno i namesteno. Uostalom to su moje komponente i hocu da ih vidim, da mogu hard da odnesem kod ortaka i da ga zakacim, pa nesto iskopiram, a ne da ne smem da otvaram zbog tamo nekakvog stikera.
Da se razumemo, ne napadam ja tebe zato sto tako mislis. Jednostavno mislim da nisi u pravu.
E sad, sto je za neke papane to dobar nacin da ih odgovoris (za njihovo dobro) da ne cackaju po kucistu da ne bi nesto spalili...
Znam slucaj koji je sa sve stikerom uspeo da spali napajanje: igrala se deca, pa prebacila prekidac sa 220V na 110V, pa vratila nazad :)
 
igrala se deca, pa prebacila prekidac sa 220V na 110V, pa vratila nazad

:beat: :beat: :beat:

Verujem... Ali poenta koju sam ja hteo da iznesem je u tome da kod nas 80% ljudi ne zna sta kupuje, a onda ti jos pametuje (Q:Koji kompijuter?? imas? A: Athlon XP 1700+ Q: A jel' to brze od pentijuma 3? Ja sam ga sad kupio.) Epilog: odem kod lika, ono Duron na 850. A kad je pazario bio je toliko pametan da, iako se znamo vec dugo, nije dosao da me pita sta da uzme jer: Nije on gluplji od mene??? ( k'o da se tu radi o gluposti? Pa kad nesto ne znas, normalno je da pitas nekog ko se bar malo vise razume u to?)

Hocu da kazem: Ako ces da cupas disk kupi fioku:D :D :D

Zezam se, apsolutno mislim da stickovanje kucista nije O.K., ali onda treba da se dogovoris o garanciji.

Inace, sad sam se setio, kad sam mojoj ex trebalo da ubacim jos RAM-a, lik koga sam zvao u Novi mi je 'ladno rekao da nema potrebe da donosim komp. Ubodi sam :beat:
 
Mi stiker u principu i ne stavljamo, ali dodju likovi koji bas traze da se stavi stiker. Garancija u principu i vazi na pojedinacne komponente, s tim sto u slucaju kupovine konfiguracije to sve mora da bude i medjusobno kompatibilno.
To Lucas: Sta tvom ortaku pise u garanciji (posto postoji listing svih komponenata)? Ako nesto nije bilo u redu trebao je da dodje cim je primetio. Kao sto rekoh ranije, greske se desavaju, i nikada nikome nije pravljen problem oko zamene, t.j. ispravljanja greske. Takodje svakom ko trazi da pogleda racunar pre preuzimanja se to omoguci, tako da nemozes nekog namerno prevariti.
 
Vec dugo vremena nista ne kupujem preko tih firmi. Previse su zeznuti za rad. Tako ako mi nesto zatreba, javim se ljudima koji rade sa strane!!! Neke vec i znate, ajde da vam sada ne nabrajam!!
 
PC CENTAR - prevaranti.

Trazio sam da kupim od njih MSI maticnu plocu.
Jel znate sta su rekli :cena ta i ta sa 20% poreza.Na moje pitanje : Da li znate da je porez ukinut drska baba devojka zdruge strane ko preko one stvari odgovara:
Na neke modele mat. ploca nije ukinut porez!!!:boom:

Da bi proverio svoju teoriju zavere pozovem i drugi put pa priupitam za GF4Ti 4800SE.Naravno ista prica : Na karte porez nije ukinut.

Nesto sa razmisljam da li da ih prijavim inspekciji,mozda i nauce da je kupac uvek u pravu:hump: :whip
 
vlada_o je napisao(la):
PC CENTAR - prevaranti.

Trazio sam da kupim od njih MSI maticnu plocu.
Jel znate sta su rekli :cena ta i ta sa 20% poreza.Na moje pitanje : Da li znate da je porez ukinut drska baba devojka zdruge strane ko preko one stvari odgovara:
Na neke modele mat. ploca nije ukinut porez!!!:boom:

Da bi proverio svoju teoriju zavere pozovem i drugi put pa priupitam za GF4Ti 4800SE.Naravno ista prica : Na karte porez nije ukinut.

Nesto sa razmisljam da li da ih prijavim inspekciji,mozda i nauce da je kupac uvek u pravu:hump: :whip
pa porez na komponente (grafičke karte, matične ploče.....) i nije ukinut. Ukinut je na celokupne konfiguracije i dodatnu opremu (skeneri štampač....).
 
BeastMaster je napisao(la):
pa porez na komponente (grafičke karte, matične ploče.....) i nije ukinut. Ukinut je na celokupne konfiguracije i dodatnu opremu (skeneri štampač....).

Neznam zasto ih branis i zasto pricas ono sto je netacno.

Kad kupujes komponentu ti je kupujes za racunar tj. ona je sastavni deo racunara za koji se ne placa porez.Ako se neplaca porez za ceo racunar onda se neplaca ni porez za neki njegov integralni deo-sklop.
Mislim da ima nejasnoca oko toga i ljudi tumace zakon kako njima odgovara.

Evo sta kaze novi zakon,a zna se sta sleduje onome ko krsi zakon.
Ministar za nauku, tehnologiju i razvoj u skladu sa ovlašćenjem iz člana 11. stav 8 Zakona o porezu na promet ( "Službeni glasnik RS", br. 22/01, 73/01 i 80/02) doneo je Pravilnik o utvrđivanju računara, računarske opreme i softvera na koje se ne plaća porez na promet.

Pravilnik je objavljen u "Službenom glasniku Republike Srbije", broj 90/2002, a primenjuje se od 26.12.2002.godine.

U skladu sa članom 11.tačka 20.Zakona o porezu na promet i čl.2,3. i 4. navedenog pravilnika, od 26.12.2002.godine na računare, računarsku opremu i softver koji su navedeni u ovom pravilniku ne plaća se porez na promet proizvoda.

Obaveza popisa zaliha
U skladu sa odredbom iz člana 39.Zakona o porezu na promet prodavci na malo računara, računarske opreme i softvera dužni su da izvrše popis zatečenih zaliha na dan 26.12.2002.godine, i da utvrde nove ( snižene) maloprodajne cene tih proizvoda.
 
vlada_o je napisao(la):
Neznam zasto ih branis i zasto pricas ono sto je netacno.

Kad kupujes komponentu ti je kupujes za racunar tj. ona je sastavni deo racunara za koji se ne placa porez.Ako se neplaca porez za ceo racunar onda se neplaca ni porez za neki njegov integralni deo-sklop.
Mislim da ima nejasnoca oko toga i ljudi tumace zakon kako njima odgovara.

Evo sta kaze novi zakon,a zna se sta sleduje onome ko krsi zakon.
stvarno nemam razlga da ih branim, ali je stvarno tako. Na kompletnu konfiguraciju se ne plaća porez, a ako mogu da se i komponente (tip grafičke, zvučne, matične ploče.....) operu kroz paprie ne naplaćuju ni na njih, ali ako prodavac ne može dotičnu komponentu da provuče kroz papire onda mora da naplati porez.
 
Ne radi se o pranju kroz papire. Radi se o tome da svi zele da zarade na mufte,a ima onih koji zato ispadnu budale i namagarceni .Procitaj ceo deo sluzbenog glasnika koji se odnosi na novi zakon.

Uostalom ko ce da mi kaze na koje maticne ploce je ukinut porez a na koje nije?!ctp; Gluposti!
Razmisljajte malo svojom glavom i nedajte da vas nasamare!!!
 
vlada_o je napisao(la):
Ne radi se o pranju kroz papire. Radi se o tome da svi zele da zarade na mufte,a ima onih koji zato ispadnu budale i namagarceni .Procitaj ceo deo sluzbenog glasnika koji se odnosi na novi zakon.

Uostalom ko ce da mi kaze na koje maticne ploce je ukinut porez a na koje nije?!ctp; Gluposti!
Razmisljajte malo svojom glavom i nedajte da vas nasamare!!!

Na sve maticne ploce (kao i na graficke kartice, procesore, kucista ...) se placa porez na promet, u koliko se kupuju pojedinacno.
Tacka.
 
P@ja je napisao(la):
Na sve maticne ploce (kao i na graficke kartice, procesore, kucista ...) se placa porez na promet, u koliko se kupuju pojedinacno.
Tacka.

?! pa kakva je to logika?
Nemoze komp da ti radi bez maticne ploce, procesora... recimo da radis upgrade, ili josh gore da ti crkne neki deo...
Pa zamisli npr. moras skolske udzbenike da kupujesk u kompletu inace placas porez...

Budalastine...
Provericu ovo, pa ako gresim.... ispravicu se
 
Lucas je napisao(la):
?! pa kakva je to logika?
Nemoze komp da ti radi bez maticne ploce, procesora... recimo da radis upgrade, ili josh gore da ti crkne neki deo...
Pa zamisli npr. moras skolske udzbenike da kupujesk u kompletu inace placas porez...

Budalastine...
Provericu ovo, pa ako gresim.... ispravicu se

Jesu budalastine i voleo bih da nisam u pravu, ali...
 
Rikne mi graficka Asus V7100pro TV-out i posto je bila u garanciji odem u prodavnicu Milenium gde sam je uzeo. Karticu posalju u Pinsoft i sutradan mi jave da mogu da mi zamene karticu. Ja im kazem da cu doci prekosutra jer nemogu zbog posla. Dodjem u prodavnicu i kazu mi da kartica nije tu da nema tog modela, dobro moze li zamena uz doplatu za model ATI 8500, zovne prodavac u Pinsoft da pita oni kazu moze. Dolazim sutra posto nemam dovoljno novca kod sebe. Dodjem ti ja sutradan i prodavac kaze: Kartica nije tu zvacu Pinsoft, oni javljaju nema doplate dobijas zamenu Soltek mx440, koja treba normalno da se dostavi iz Pinsofta. Dobro ajd pa sad, dolazim sutra po nju. Dodjem opet sutra i evo kolega je bas doneo karticu. Uzem karticu i pogledam je kad ono ATI RAGE 128, jeli jel ovde mene neko zajebava, prodavac se izvini i zovne Pinsoft i kaze da kartica stize za sat vremena. Sacekam ti ja na kafi i stigne mi Club3D MX400 TV-out. Nakon par meseci rikne chrontel cip za TV-out. I normalno nema garancije, imaju srece kad sam menjao karticu bio sam bez kola inace bi otisao u Pinsoft da izlomim karticu o nekoga.
Jebes karticu kazem sebi, kad ce stici zaostale plate 2 u staroj i 3 u novoj firmi cirka 2600-3200 demona.
 
P@ja je napisao(la):
Jesu budalastine i voleo bih da nisam u pravu, ali...

Pa i nisi u pravu. Po zakonu porez je ukinut na sve pojedinacne delove racunara koji ne mogu da funkcionisu samostalno a ne na celokupne konfiguracije.
 
Nazad
Vrh Dno