Šta je novo?

Spire Whisper Rock IV

xaver

Čuven
Učlanjen(a)
28.02.2004
Poruke
836
Poena
620
nemam pitanje samo da podelim zadovoljstvo

imam AMD Athlon 2500+ @2420Mhz koji ladi doticni cooler na ~2200Rpm
nivo buke je mali u idle rezimu T je ~40'c desava se da radi i par sati na 100% tada je T 55-57'c
probao sam par bartona i otprilike svi su se isto grejali

kuciste je chieftec bez neki preteranih ventilatora

mislim da cooler kosta oko 8e

sve moje preporuke
 
Što se mene lično tiče probao sam dotični cooler i nije ništa posebno (za overclock). Npr. Fridge rock hladi i do 7-8C bolje (naravno govorim o internoj athlon xp diodi). Dalje površina na koju naleže core procesora je relativno loše obrađena te mislim da bi dodatnom obradom možda uspeli i koji stepen više da skinete.
 
Stevs je napisao(la):
Npr. Fridge rock hladi i do 7-8C bolje (naravno govorim o internoj athlon xp diodi).

Na koliko obrtaja se vrti njegov fan?
 
Stevs je napisao(la):
Što se mene lično tiče probao sam dotični cooler i nije ništa posebno (za overclock). Npr. Fridge rock hladi i do 7-8C bolje (naravno govorim o internoj athlon xp diodi). Dalje površina na koju naleže core procesora je relativno loše obrađena te mislim da bi dodatnom obradom možda uspeli i koji stepen više da skinete.
Nisi fer :) FR je zaista klasa za sebe, prosto je neverovatno da tako jeftin kuler tako dobro hladi.
Jedini je problem što je bučan, a stavljanje tišeg ventilatora drastično smanjuje performanse, bar je tako kod mene bilo. Probao sam i osmicu da uglavim, i da usporim njegov fan na 7V, u oba slučaja sam gubio preko 5c.
 
cooler

ja sam hteo da kazem da je Whisper Rock IV odlican kuler
u kombinaciji buka/hladjenje
vrti se na 2200obrtaja i stvarno se malo cuje

ja sam naveo sta imam i koliko je temperatura. Ne znam sta bih vise mogao da ocekujem. Sigurno ne 20"c
promenio sam do sad jedno 10-tak coolera i ono sto mi nekako na kraju najvise smeta je buka
bitno mi je da cpu ne ide preko 60-62 i da se cooler ne cuje a ovaj je po meni odlican

jel probao neko bakarni umetak koji se stvlja izmedju procesora i coolera?
jel to vredi nesto?
 
xaver je napisao(la):
jel probao neko bakarni umetak koji se stvlja izmedju procesora i coolera? jel to vredi nesto?
Vredi itekako, osim sto sprecava da zgnjecis jezgro, obara temperaturu za dodatnih 2-3 stepena jer omogucana ravnomerniji prenos toplote na telo cooolera.
 
xaver je napisao(la):
ja sam hteo da kazem da je Whisper Rock IV odlican kuler
u kombinaciji buka/hladjenje
vrti se na 2200obrtaja i stvarno se malo cuje

ja sam naveo sta imam i koliko je temperatura. Ne znam sta bih vise mogao da ocekujem. Sigurno ne 20"c
promenio sam do sad jedno 10-tak coolera i ono sto mi nekako na kraju najvise smeta je buka
bitno mi je da cpu ne ide preko 60-62 i da se cooler ne cuje a ovaj je po meni odlican

jel probao neko bakarni umetak koji se stvlja izmedju procesora i coolera?
jel to vredi nesto?

Sto se tice bakarnog umetka...
Ja pre par dana pazario TR2-m4...on ima dosrafljeno bakarno podnozje (onaj deo sto naleze na proc)
xp2400+, stavljen u onaj bunker u stolu sa strane se pre toga grejao preko 55 -58 stepeni.....sa ovim kulerom ne prelazi 46 ni posle pola sata UT2003 ili R.C.Cars (ta me uvek sapaljivala) - 41-42 u leru....

A otkad sam ostavio otvorenu stranicu od kucista, a kuciste i dalje u stolu stoji, procesor nije presao 39.......za to vreme ploca pokazuje po pravilu 3 stepena manje....
 
Vojkan je napisao(la):
Nisi fer :) FR je zaista klasa za sebe, prosto je neverovatno da tako jeftin kuler tako dobro hladi.
Jedini je problem što je bučan, a stavljanje tišeg ventilatora drastično smanjuje performanse, bar je tako kod mene bilo. Probao sam i osmicu da uglavim, i da usporim njegov fan na 7V, u oba slučaja sam gubio preko 5c.

Ko o chemu, mi o Frizideru :d
Pazi, ja ne mogu da verujem da si gubio i po 5 stepeni !!! Koliko se secam ja sam osmicom gubio po stepen-2 (mada je sve to bilo pre godinu-dve tako da se jedva secam - mozda sam i dobijao na hladjenju :d)! U svakom sluchaju, pricha je za sebe!
 
xaver je napisao(la):
ja sam hteo da kazem da je Whisper Rock IV odlican kuler

bitno mi je da cpu ne ide preko 60-62 i da se cooler ne cuje a ovaj je po meni odlican

Moram odmah da te razočaram jer sa Whisper-om i XP-om 2420Mhz (verovatno neka voltaža od oko 1.8v) temeperatura ide preko 70C (i to dosta preko). Taj senzor koji ti koristiš ne daje realnu temperaturu jezgra procesora. Par puta sam pokušavao da obajasnim na forumu da postoji više sensora preko kojih se meri temperatura procesora. Najtačniji je onaj "ugrađen" u sam procesor (termalna dioda) koja u realnom vremenu pokazuje promenu temperature pri tom pokazivajući pravu temp u jezgru. Problem je što vrlo malo ploča podržava takav način merenja temperature već se većina proizvođača oslanja na "fizički" kontakt senzora i procesora te je ta očitana temp daleko od prave kao u tvom slučaju. Tačnije odstupanja od načina izvedbe mogu da idu čak i do 20C u minus! Sve u svemu vidim da većina ljudi postaje rob temperature procesora. Najjednostavnije rešenje je da ako procesor radi stabilno isključite merač :)
 
Poslednja izmena:
Genghis Khan je napisao(la):
Ko o chemu, mi o Frizideru :d
Pazi, ja ne mogu da verujem da si gubio i po 5 stepeni !!! Koliko se secam ja sam osmicom gubio po stepen-2 (mada je sve to bilo pre godinu-dve tako da se jedva secam - mozda sam i dobijao na hladjenju :d)! U svakom sluchaju, pricha je za sebe!
Ja se baš lepo sećam, stavio sam gore onaj SmartFan II, on se vrteo na nekih 2500-2800 (nije bilo razlike u temperaturi), kada sam posle toga vratio original fan temperatura je spala 5-7c. Onda sam probao da mu usporim ventilator na 7V i to je bilo ubedljivo najgore rešenje :)
 
Meni Whisper IV hladi bolje nego Volcano 6CU+, za 2-3 stepena - nije mnogo, ali mi je mnogo bitnije sto sada po prvi put u zivotu cujem kako mi ovaj HDD radi..:)(i psihicki se mnogo bolje osecam:))
 
I ja sam takodje zamenio 6cu+ sa WR IV i oborio temp. za nekih 5C.Koristio sam Silver Grease pastu umesto one fabricke.Naravno, plus tisina
Mada..sad mi 'urla' kuler od graficke :trust:
 
Barton 2.2GHz 1.65V
---------------------------
44C Idle
60C Cpu Burn

Barton 2.4GHz 1.85V
---------------------------
58C Idle
Pod punim opterecenjem ne znam jer puca bilo koji test osim 3DMark2001, a posle njega je 66C. Mozda bas zbog hladjenja i nece iznad!

Cisto poredjenja radi, na istoj ploci (EPOX 8RDA+)
T'bred B 2.4GHz 1.85V sa ThermalTake 12+ (obicna bela pasta) 3000rpm - slican nivo buke - ne cujem ga od fanova u kucistu:
---------------------------
50C Idle
62C Cpu Burn


NIJE SVEJEDNO !!! :D:D:D


p.s. Sve u Chieftec-u DX/MX sa 3 dodatna fana.
 
Ortak je na Bartona 2.2Ghz Stavio SkiveStream IV i temperatura mu je max 45C, bakarno telo pa niklovan, mozda je skuplji za 2-3€ i nesto bucniji 7cm na 3000
 
gde kupiti

jel moze bakarna podloska da se nadje kod nas?
i gde?
ja nisam vidjao

pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno