Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Prebacio sam se sa Sezamovog USB modema na Planet ruter.. Navece je najveca brzina oko 80kbs, a nesto nisam siguran da je tako bilo i sa USB modemom.. Da li umisljam, ili sam sa ruterom dobio sporiji net :)
 
Od kako sam presao sa USB modema na ruter, dobijam ovakve rezultate :(



Sad sam skidao nesto da vidim kako ide, Opera sa zvanicnog sajta 30kb, kao i IE8.. U cemu je fora, zasto sam dobio sporiji net sa ruterom?

Sezam ADSL 1mbit..
 
Kako mi je sad cudno kad vidim toliki odnos download/upload :d

Alice France 4mb paket.

 
Telekom click16


Ja ih jos pitam da li cu dobiti bar brzinu od 12-13 Mb/s s' obzirom da mi je centrala blizu,oni rekose nema problema :),verovatno smrzli kablovi na ovoj hladnoci... :p
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima iz Rumunije iz mesta Otelu Rosu od 12 000 stanovnika. Pa prosudite sami i to flat

 
Telekom click16


Ja ih jos pitam da li cu dobiti bar brzinu od 12-13 Mb/s s' obzirom da mi je centrala blizu,oni rekose nema problema :),verovatno smrzli kablovi na ovoj hladnoci... :p

da tebi nije ostao ruter u g.dmt modu pa ti limitira brzinu ~8mbit
proveri i probaj i ADSL2 ADSL2+
 
@Del_boy Uze mi pitanje iz usta.

@SG77 Jel placas samo net ili je to neka triple play usluga?
 
da tebi nije ostao ruter u g.dmt modu pa ti limitira brzinu ~8mbit
proveri i probaj i ADSL2 ADSL2+
Podesen je dobro ruter,cekam da istekne promo period i prebacujem sa na 8 mb.Najevca tuga je sto na 2 kilometara preko Dunava mali gradici imaju ftth na svakom cosku i za 20-40 evra razne munje od paketa,licno se uverio.
 
Podesen je dobro ruter,cekam da istekne promo period i prebacujem sa na 8 mb.Najevca tuga je sto na 2 kilometara preko Dunava mali gradici imaju ftth na svakom cosku i za 20-40 evra razne munje od paketa,licno se uverio.

ili 'vuci' sam zice do centrale ili se preseli blize a mogao bi da prekontrolises kucnu instalaciju i da za probu otkacis sve po kuci sem rutera
 
^^
Shta sve ovde necu prochitati... Preseli se blize centrali da ti bolje radi net... :D Znam, znam da ce bolje raditi ali mislim stvarno...
 
Malko je poludeo speedtest :d



:laugh:
 
Meni pokazuje razliciti ping ping test kad vise puta radim, a potpuno drugi ping bude na speedtestu, takodje brzina na kompu mi izbacuje jednu, na laptopu drugu, a isti je net, i na kompu mi uvek izbacuje ping preko 500 u speedtestu ne znam ni ja zasto...
 


Danas napokon dobih net :whip:
Odusevljen sam, dobro novi su u Pancevu, videcemo ih kad malo razrade posao :whip:
 
Može da bude svašta, problem kod tebe, problem kod servera koga pinguješ... Uradi tracert IP_adresa pa vidi šta se dešava.
 
Swiper,i ostali naravno,
i mene interesuje kako da korigujem ping, ide od 40-250 (1028/128)?
 
Meni pokazuje razliciti ping ping test kad vise puta radim, a potpuno drugi ping bude na speedtestu, takodje brzina na kompu mi izbacuje jednu, na laptopu drugu, a isti je net, i na kompu mi uvek izbacuje ping preko 500 u speedtestu ne znam ni ja zasto...

Koji ti je OS na kompu, meni na primer speedtest razlicito izmeri ping na Windows-u 7 x86 i na XP-u sp3, isti test server (verat) ista WAN IP adresa, bude isti DL i UPL ali ping mi na win7 bude preko 500ms dok na XP-u mi bude u proseku od 40-60ms takodje boot-ujem Puppy linux sa diska, i tu izmerim , isto bude ko na xp-u ping prosek 40-60ms, ali verovatno speedtest i ping test na sedmici mi ne pokazuju prave vrenosti, jer isto tako pocnem ja sam iz CMD-a ili iz programa Web Ping tester da ping-ujem isti (verat-ov) server i tu ping brojke budu slicnije onima koje mi pokazuje na xp-u, ne znam u cemu je problem
 
714375831.png
 
Nazad
Vrh Dno