Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
Uglavnom su ljudi kacili najslabiji ili onaj posle njega paket. Zanima me da vidim kako radi Targo kod nekoga ko je uzeo malo "opasniji" paket, bar kad je rec o upload-u.
 
;)

Nije, mada bi to bilo dobro za sve. Ovo je Kopernikus kabl. net



Može i na kablu sa Docsis 3 modemom da se "izvuče" lep upload ;)
 
Sta se prepucavate, nemo' da ja postavim svojih 8 mb pa da pocrkate od muke i zavisti.
 
3 metra i jedan zid, iza koga je wifi ruter odmah, mi oduzeli 15mbps. Kako da dejstvujem da pojacam speed tj da smanjim gubitak od 23%?
net.PNG
 
net2.PNG
Ovako je kada sam ubo kabel ali nije vizuelno lepo kao wireless.

Izvinjavam se sto nisam isao na promeni poruku nego sam postavio 2 uzastopne, damn.
 
Kakav ti je ruter uopste 150Mbps N? 300Mbps N? Kakvu wifi karticu imas na kompu?
 
Ruter je od Cisco EPC 3925, Channel Width 40mhz B/G/N mixed.
Wifi kartica na kompu je TP-LINK 150Mbps Wireless N Adapter, tj Mrežna kartica TL-WN751ND
 
Los ti je upload.
 
Poslednja izmena:
IKOM 15/1

3552420675.png


99410488.png
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Mene interesuje sledeca stvar.. Imam kablovski internet od sbb-a, paket koji podrazumeva brzinu od 20 Mbps. Kada odem na speedtest.net i uradim test potvrdi se da imam 20 Mbps, ali mislim da mi realno ta brzina nikad nije na raspolaganju. To zakljucujem na osnovu toga sto kad skidam neki bas "zdrav" torrent, brzina mi nikad ne prelazi 1,9MBps. A 20Mbps/8=2,5MBps. Da li mi je racunica tacna i ako jeste sta bih mogao da uradim po tom pitanju?
Izvinjavam se ako postujem u pogresnoj temi!
 
Pozdrav svima!
Mene interesuje sledeca stvar.. Imam kablovski internet od sbb-a, paket koji podrazumeva brzinu od 20 Mbps. Kada odem na speedtest.net i uradim test potvrdi se da imam 20 Mbps, ali mislim da mi realno ta brzina nikad nije na raspolaganju. To zakljucujem na osnovu toga sto kad skidam neki bas "zdrav" torrent, brzina mi nikad ne prelazi 1,9MBps. A 20Mbps/8=2,5MBps. Da li mi je racunica tacna i ako jeste sta bih mogao da uradim po tom pitanju?
Izvinjavam se ako postujem u pogresnoj temi!

Sta podrazumevas pod tim "zdrav torrent" ? Skidaj sa privatnih trackera i neces imati problema sa ostvarenim brzinama.
 
Skidam sa privatnog trackera a pod zdravim torrentom podrazumevam torrent koji sigurno moze da se skida max brzinom koji ima odlican odnos s/l. Ja u roku od 10 s postignem brzinu 1,9 MBps, ali nece dalje...
 
Колика је брзина ако скидаш нешто реално типа линух преко торента или линух (или нешто слично, адобе, microsoft, неки сличан извор са великим линком) помоћу download менаџера? Ја са 30Mbps имам око 3,5MBps и сасвим ми делује ОК.
 
Možeš da imaš najbrži internet do provajdera a najgori download. Zavisi od mnogo drugih faktora. Uradi "tracert" do tog IPa pa ćeš videti gde sve može da zapne.
Najbliža prepreka je bandwith i popunjenost provajderove mreže prema ostatku svetaa a najdalja server sa koga se downladuje ako je bilo gde usporeno sigurno će biti i kod tebe, ništa ne može da stigne pre nego što pođe.
 
Poslednja izmena:
Fin rezultat za 3G
 
Jotel kablovski net
4096/384
 
Total Mix paket, ADSL.
 
Može neko da testira novu uslugu UniFi koju je SBB ponudio i okači speedtest? Hvala
 
UniFi mreža je nekadašnja a i sadašnja SBB Zona, razlika je samo što je umreženo i nije potrebno prijavljivati se svaki put kada si u blizini WiFi-a. Brzine varijaju od kraja grada, ugkavnom je oko 10Mb a u Knezu sam jednom izmerio čak i 50Mb/s.
 
Овде сам сигуран да од десетак места бар 4 уопште не постоје. Затворена бар два кафића са списка а онај код Чаира уопште нема никакав сигнал па вероватно ни то не ради. Ажурирано је ... па отприлике пре три године. Пријављивао сам то на СББ форуму али је тек то бацање времена, питање је да ли и они који се тамо јављају умеју да се повежу на те мреже. Одустао сам, нарочито када сам добио проверену информацију да је прошле године рађен само Београд и да остали центри нису били у плану па тек када ту све среде, крећу на остале. Пошто и сада на мапи постоје непостојећа места, делује ми да још нису дошли у ове крајеве.

Како год, та места могу да значе првим комшијама и евентуално ономе ко седне у ту башту па не видим никакву корист од ове приче. Нарочито зато што сада већина кафића има свој wireless па може да се заврши посао а овај СББ ће да се на неки начин плаћа.
 
Nazad
Vrh Dno