Šta je novo?

SpeedTest.net: merenje brzine Internet konekcije

  • Začetnik teme delimir
  • Datum pokretanja
1102859550.png

I ne radim u telekomu :D
 
Posto mi ovaj a i drugi speed-testovi cesto brljaju, po meni je najpouzdanije skidati neki veliki fajl i videti koliki je transfer-rate.
Npr. http://speedtest.netcologne.de/ - kod mene skida brzinom od 2.4 MByte/s .
 
Zasto bi izabrao Beograd kad zivi u Subotici i Segedin mu je mnogo blizi server? Segedin mu je recommended server.

@perovic

Iz kog browsera radis speedtest? Znam da je Opera ranije bagovala sa ping rezultatom, probaj iz nekog drugog pa okaci opet.
 
Pa zato sto mu je na pingtest-u izabran Beograd, a rezultat je 10ms.
 
Naravno kada nije mogao da izabere Segedin jer ga nema na pingtest.net, a tu mu je recommended bio Beograd.
 
:D

Pa svejedno moze da proba (ako vec nije).

Bilo kako bilo, speedtest nije uvek precizan, pa se ne moze reci sta je tacno :trust:
 
Pa da meni je jedno vreme speedtest pokazivao manju vrednost pinga od pingtest.net , ali sad je obrnuto i gadjaju se otprilike.



 
Ma ja pre neki dan htedoh da vidim kako mi radi poklon ubrzanje, kad ono pokazuje upload 0.07Mb/s :zgran:

Ukljucim seed, a on najnormalnije pici preko 20KB/s :banana:

Tako da, u najmanju ruku, ovi testovi su "orjentacioni" :smash:

To je za ove sa zapada gde im nije bitno +/- koji Mb/s :d
 
Mali updejt od danas. Kada prikljucim direktno preko modema onda imam 35mbps, ovako preko rutera padne na 31mbps ne znam zasto.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    22 KB · Pregleda: 77
Evo PTT ADSL posle povecanja brzine



 
Poslednja izmena:
Moze jedno pitanje. Meni je taj packet loss otkada sam uveo internet od telekoma pre godinu dana pokazivao 88 posto. Ne znam zasto, al internet cini mi se dobro radi u globalu. Mada na skajpu zale mi se ljudi cesto da im secka zvuk, mozda je do skajpa, al sad mi pade na pamet da nije do ovoga. Dal moze to da se podesi nekako da bude ko tebi bez gubitaka. Mozda je do antivirusa. Imam avg.

Hvala unapred na pomoci, poz :D



A nekad bude i ovako

 
Poslednja izmena:
Moze jedno pitanje. Meni je taj packet loss otkada sam uveo internet od telekoma pre godinu dana pokazivao 88 posto. Ne znam zasto, al internet cini mi se dobro radi u globalu. Mada na skajpu zale mi se ljudi cesto da im secka zvuk, mozda je do skajpa, al sad mi pade na pamet da nije do ovoga. Dal moze to da se podesi nekako da bude ko tebi bez gubitaka. Mozda je do antivirusa. Imam avg.

Hvala unapred na pomoci, poz :D



A nekad bude i ovako


Jer si instalirao javu?. Ako nisi instaliraj ;)
 
^ i meni je packet loss bio 88% dok nisam isključio firewall na ruteru. :)
 

he he, nekome upala kasika u med ili mozda imas neki od antivirusa pa ti brljavi speed test? ako je ono prvo koliko zapravo ide skidanje sa neta. pokusaj ako imas neki od antivirusa tipa avira, kasperski da ih ugasis pa da ponovo napravis test. uh ala bi to bilo lepo imati toliki download.

1132046359.png

33295469.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi gasite antivirus kada radite speedtest.. samo gledajte upload brzinu i sve ce vam biti jasno, lik ima paket 1.5mb.
 


Konacno ubrzanje. Samo me brine sto mi je pre na 256 uploada uvek islo do skoro 256. Sada na 1024 ide do 820.
 
Ocekivani gubici za ADSL su ~20%, tako da nema razloga za brigu.
 
Nazad
Vrh Dno