Šta je novo?

Spajanje particije

Milossssss

Zapažen
Učlanjen(a)
01.02.2024
Poruke
80
Poena
10
Znam da postoje dosta tema za spajanje particija ali treba mi program koji je pouzdan da mi ne obrise podatke.
Zelim da spojim (J) sa (G) da mi ne zvrnda prazno 127mb

EaseUS Partition je odlican program ali nije besplatan...
 
Mini Tool Partition Wizard, recimo, free varijanta. Mislim da može i free verzija Easeusa.
 
Mini Tool Partition Wizard, recimo, free varijanta. Mislim da može i free verzija Easeusa.
Probao sam i sa NIUBI Partition Editor Free Edition ali ne izgleda mi pouzdano!
I ja mislim da je postojala Easeusa free znam pre nekih 7 godina sam ga koristio i bio je odlican. Ali sad ne radi.
 
Macrorit disk partition expert. Bas pre neki dan sam uradio spajanje particija jer mi samsung softver za***o overprovisioning particiju (kao da ne postoji), pa sam ih spojio sa tim softverom. Malo me uplasila na prvu jer nakon sto odradi operaciju u windows disk management izgubi Letter, al nakon restarta sve je kako treba. Sistemski ssd je u pitanju. Znaci odmah restart kad ti to zavrsi.
 
За сваки случај, предлажем ти да направиш копију битних података пре саме операције спајања, или бар да провериш да фајл систем на обе партиције нема грешака.
 
+1 za bekap, nikada ne znaš šta može da se desi u odsutnom trenutku. Od nestanka struje pa na dalje...

Ima i varijantu Gparted kao bootabilni usb, podigneš ceo sistem sa USB-a i rešavaš šta god želiš sa particijam a da nisi morao ništa da instaliraš niti sistem aktivno radi, on samo baratra podacima.
 
@kVu Da li je siguran taj program? Probao 5 razlicitih i 2 pokazuju da mi hard diskovi od 320gb imaju po 1300mb unallocated a easeus ne pokazuje?
Nadam se iskreno da nece biti problema jer nije lako napraviti backup za 3TB,a sistemski podaci nebi trebalo biti tamo. Uglavnom je samo videomaterijal.
 
kod mene nije bilo, a radio sam sa sistemskim drajvom. jedino to što sam nakon operacije upalio disk management da kao proverim i tu nisam imao slovo C na disku, ali posle restarta je bilo sve kako treba.
 
kod mene nije bilo, a radio sam sa sistemskim drajvom. jedino to što sam nakon operacije upalio disk management da kao proverim i tu nisam imao slovo C na disku, ali posle restarta je bilo sve kako treba.
Probacu sa drugim hard diskom,ne znam ni sam na koju foru je razdvojen na 8 particija. Ako nesta krene po zlu nema veze,i onako ga izbacujem iz upotrebe,stavljam SSD
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Ako neko moze da mi pomogne sa Easeus free programom,sa svim ostalom nemogu da se snadjem,ease je mnogo lak za koriscenje ali bez registracije ne funkcionise.
 
Nazad
Vrh Dno