Šta je novo?

Sound Blaster Live! 5.1

ivanbg87

Cenjen
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruke
40
Poena
154
Ako ovo nije odgovarajuca tema za pitanje neka admini prebace gde treba.

Potrebni su mi drajveri za Sound Blaster Live! 5.1 za Windows 7 64-bit.
 
Zaboravi ako imaš stari 16-bit Live.
Ne samo da nema poštenih drivera za 64-bitni WinBlows (Linux je već druga stvar), nego kartica ima i velikih problema s više od 2Gb rama. Fizički može biti neograničeno mnogo rama u mašini, ali kernelu treba ograničiti na 2Gb da bi ovo Creative g0vn0 radilo. Ja kupujem skoro najjeftiniji Xonar iz istog razloga.
 
Poslednja izmena:
Ima puno varijanti sb live-a, meni kx radi bez greske pod win 7...
 
S 24-bitnim nebi trebalo biti problema s obzirom da se mogu koristiti driveri od X-Fi Extreme Audio, isti je čip.
 
Imam onu sa oznakom sb0100. Jel ima pomoci? Ako ne, snimio sam jednu Sound Blaster Live! 24bit 7.1 Channel Audio Card SB0410, novu za 1000 kinti pa cu nju da uzmem. Naravno, ne u prodavnici za te pare. :)
 
CREATIVE SB LIVE VALUE 5.1 SB0100 (OEM) => stari 16-bitni Live!
 
E hvala ti, znaci da batalim nju i da kupim ovu gore sto sam napisao.
 
Takodje imam stari 16bit live, radi na obe verzije win7 uz kx i malo prckanja po dsp-u. Masina iz potpisa sa 4Gb rama.
 
Da ne postavljam novu temu imam Sound Blaster Live 5.1 Digital (SB0220) dal se isplati stavljati nju umesto integ. i da koristim w7 32-bit.

Dajte potrebne drajvere sa kojim se moze ovo probati!

Hvala.
 
Ljudi pomagajte. Prosto da covek ne poveruje. Kupim Sound Blaster Live! 24bit 7.1 Channel Audio Card SB0410 i stavim u komp, skinem drajvere sa sajta za Windows 7 64-bit, pokrenem kad ono rade samo 2 zvucnika a svugde je namesteno na 5.1. Trazim po netu kad ono kazu da na W7 radi samo na 2.1 tj da su napisani drajveri za samo 2 zvucnika tako da samo oni i rade iako je namesteno na 5.1. Probao sam KX ali oni ne podrzavaju moj model. Ima li pomoci?
 
Au, ljudi se i dalje zlopate sa matorim Creative kartama. :wall:
 
Da, instalirao sam te koje si postavio.
Evo skidam sada ovo sto si mi okacio pa cu da probam.
 
Au, ljudi se i dalje zlopate sa matorim Creative kartama. :wall:

Kupio je još tamo 2002. i ništa joj ne fali ... hardverski.
Razlog zašto sam je kupio je bio Linux, jer sam se tada patio s polu-podržanom Intel AC97 integrušom. Na Linuxu sve fercera i dan danas.
S Windowsima je situacija: što dalje to gore :smash:.
 
@SuperStarr, matori, hvala ti puno na ovim drajverima, radi ko podmazano. :,,:
Jesu li potrebna jos neka podesavanja posle instalacije? Ja sam ukljucio opciju Bass Redirection, cuje mi se bolje sa tim.
 
Sto da se ne propate malo ljudi da naprave. Taj live marori ce da pojede za dorucak bilo koju integrusu lagano. Ja sam bas uporedjivao SB live i integrale na mojoj ploci. I nagluv bi razliku osetio....
 
Jel moze neko da mi pomogne? Drajveri su mi radili normalno i posle reinstalacije windowsa instaliram ih kao i prvi put i nece da rade. Obarao sam sistem od tada 2 puta i nikako ne mogu da namestim da mi rade svi zvucnici. Instaliram one drajvere sto mi je postavio @SuperStarr sa kojima je prvi put radilo extra a sada nece. Ne znam gde gresim....
 
Gresis u kartici...Izvadi lepo napolje to,prodaj/pokloni/baci i uzmi neku krstenu...
Da ne bude zabune i ja obozavam taj Creative zvuk koji moze fino da se namesti sa originalnim drajverima Live SB220 i 5.1 zvucnicima i to je jedini razlog zasto jos imam XP ali drajveri i sw su krs nevidjeni...sad vidim (cujem) da u svim novijim igrama krcka zvuk...tako da cui ja kao i ti lepo da je lansiram i uzmem nesto normalno...
 
A sta da uzmem da moze na Windows 7? A da nije skupo?
U medjuvremenu ako neko moze da odgovori tj. ako zna, bilo bi lepo. Inace, u "matrix" modu rade svi zvucnici.
 
Ja koristim x-fi extreme audio. Odlicno radi a nije ni skupo. Ako hoces jos jeftinije uzmi audigy se i instaliraj modifikovane drajvere koji je pretvaraju u x-fi (a moze i obocni drajveri, ako ne volis crystalaizer). Odlicno radi. Instalirao sam je coveku u komp, i nema nikakvih problema. Ona je oko 3000 dinara.
 
Ima polovan SE. :)
 
To je to.
 
A jel mogu da se nadju drajveri za 7? Da mi ne bude kao sa ovom, stavio neke modifikovane i radili jednom a sada nece....
 
Vrh Dno