Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

izgleda da je vecina tih telefona koji ne mogu da se otkljucaju su uzeti kod operatera.Dal ima neka fora da operater nesto tu uradi prilikom zakljucavanja mreze ili sta god,ne znam.

Sent from my LG Nexus 5X
 
Moj je sa telenora, negdje sam citao da operater utice na zakljucavanje.
A i logicno je, sta sonija bilo uvo za to, a i zasto sa mts moze a telesmor ne

I na kraju mi nije jasno kome traziti unlock? Telenoru ili Soniju

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Kod za unlock BL se uzima na Sony sajtu
Da ako mozes da ga otkljucas ako ne mozes onda nista.

Samo to cigancenje nije bilo pre koliko se secam, bl si mogao da otkljucas jos od Arc modela, mozda su odlucili zbog ovi x64 bit procesora i arhitekture da malo zakomplikuju, ono kao bezbednost, furajte stock i te fore...
 
Poslednja izmena:
Da ako mozes da ga otkljucas ako ne mozes onda nista.

Samo to cigancenje nije bilo pre koliko se secam, bl si mogao da otkljucas jos od Arc modela, mozda su odlucili zbog ovi x64 bit procesora i arhitekture da malo zakomplikuju, ono kao bezbednost, furajte stock i te fore...

Pitao je covek od koga se trazi unlock. Ni ja ne znam sto su to uveli. Ionako moras od njih da trazis kod, i imaju te u evidenciji pa ne moraju da ti uvaze garanciju. Ovako da te onemoguce da radis sa sopstvenim telefonom sta zelis je zivo ******.
 
Ima unlock preko flashtoola i ne treba Sonyjevo odobrenje, bar je tako bilo za Arc :) Mnogi cekaju da im istekne garancija pa se onda bacaju na unlock BL :)
 
Zar nije i taj unlock preko flashtoola bio bio vezan za broj koji dobiješ od Sonija?
Ja se sećam da sam preko toga z2 otključavao i ništa on ne uradi sem da ti ubrza proces da ne kucaš ručno komande u cmd-u,ali bez odobrenja od Sonija mislim da nije moglo.

Sent from my Redmi Note 3
 
Jeste vezan za kod koji dobijes od Sony-ja. Flashtool je samo laksi nacin za unlock
 
Jel se i na z5 seriji otkljucavanjem bl upropastava kamera i gube kljucevi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne, mene zanima ko je i zasto zakljucao bl da mi nije allowed unlock. Sta to sad znaci, da su ga zakljucali tako da ga ni sami ne mogu otkljucati?!?

I na sajtu gdje se dobija kod od podrzanih modela z5 je samo E6603, nema mog E6653...

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Sta li bi se desilo kad bi pokusao da otkljucam BL iako mi pise not allowed.Mozda bi se brickovao telefon za trajno.
BTW,garant mislim da to kad pise da ne moze da se otkljuca da je nesto do operatera,nesto on izmeni i onemoguci tu opciju,e sad sta to opetaer uradi i da li seto moze ponistiti ostaje pitanje.
 
BL je nesto na vecem nivou zakljucavanja nego sim lock, nemoj to da brkas. BL je pitanje Sonya a ne operatera, znaci da je Sony tako isporucio za taj market.
 
Evo za one koji mogu da rutuju camera mod full control sa XZ

....:::: Finally Its Here ::::....
Version : 5
Modified SEMCCameraUI.APK from XZ Stock Firmware [vF8332_39.0.A.1.250]
With Unlocked All Options, Intelligent Active Everywhere,
Scenes, ISOs and So on...
First Time Ever for Z5 series users
Introducing
Manual Focus

First Time Ever for XZ series users
Introducing
Manual Focus
&
Manual Shutter Speed

Manual Shutter Speed option is view-able and changeable but it is not working right now for Z5 & X series .
This development project is Open-Source under Copy-Left scheme for everyone interested
So that enthusiasts like I can do more on it , probably bring Manual Shutter Speed for Z5 series to it.

ISO & HDR now Unlocked Separately Even with Scenes Selected

SS treba jos da srede,bice to dobra aplikacija

http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/themes-apps/app-ultimate-unlocked-camera-manual-t3486055
 
Poslao sam mejl u soni[emoji1] pitao zasto drug moze a ja ne mogu da otkljucam i posle par dana odgovor:

There are hardware diffrencies between you devices and your friends. If the Boot loader states allowed no, there is no official way to unlock the bootloader.


Best regards

Developer World



Sent from my Z5
 
Poslao sam mejl u soni[emoji1] pitao zasto drug moze a ja ne mogu da otkljucam i posle par dana odgovor:

There are hardware diffrencies between you devices and your friends. If the Boot loader states allowed no, there is no official way to unlock the bootloader.


Best regards

Developer World



Sent from my Z5
Smesno.Pa sta su ti rekli-nista.
Umesto da navedu koji je to razlog oni ti rekli da je voda mokra.

Sent from LG Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako sam šta propustio, ali to da li je bl zaključan pretpostavljam da ne zavisi od verzije (6603/6653/6633/6683), već od regiona i/ili provajdera?

Mi MAX
 
Izvinjavam se ako sam šta propustio, ali to da li je bl zaključan pretpostavljam da ne zavisi od verzije (6603/6653/6633/6683), već od regiona i/ili provajdera?

Mi MAX
Ja mislim da najvise ako ne i jedino zavisi od provajdera.

Sent from LG Nexus 5X
 
Po defaultu je ukljuceno i meni i njemu

Sent from my Z5
 
First impressions show that the new firmware does not highlight a radical change in user interface, as expected. You get a number of native Android 7.0 features such as split-screen and the changes to the notification panel. However, other Sony changes include new options to the camera app with manual shutter speed control and manual ISO control at 23MP. The update also includes the latest STAMINA mode.

Uh kad bi ovo leglo za Xperia Z5. Posto je ovo sa bete u xperia x performance.

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
@dex

Evo ga Joza testira N betu na X Perf. (poverfol divajs) [emoji23]

[YOUTUBE]PocPQLtFWYo[/YOUTUBE]

Sent from my D6503
 
Nesto mi se cini da je sva prilika da ne dobijemo manuelne kontrole za kameru ni sa N apdejtom.

Sent from LG Nexus 5X
 
ljudi, jel stetno da drzim fon stalno na stamina modu? zadnja 2 dana mi je tako i baterija traje po 8 sati :)
 
kul, drzim ga onda ovako i milina :)
ima i ovaj ultra stamina mod ali pogasi sve zivo, cak i wifi :)
 
Nazad
Vrh Dno