Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Ima li neko problema sa otkljucavanjem pomocu otiska prsta? Dok nisam presao na MM sve je lepo radilo, sad prilikom otkljucavanja pomocu otiska prsta odmah me prebaci na rezerno otkljucavanje ( stavio pin kod ).
 
Hoće to ako koristiš neku aplikaciju za zaključavanje a ne dugme.

Sent from my Nexus 5X
 
I mene nekad prebaci da otkljucam pomocu koda mada u globalu radi lepo.

Sent from my E6653
 
Kod mene je na LP radilo sve kako treba ali sam to iskljucio, sad sam na MM ponovo pokusao da koristim ali nece, svaki put prebaci na drugo otkljucavanje, a kao sto ChobbyNS rece problem je bio do aplikacije koju sam koristio za zakljucavanje ekrana :)
 
Ja planiram doplatu sa Z3+ dual na Z5 dual do 80eur...ako bude preko toga, nix...

e6533
 
I meni od skoro fingerprint otkljucavanje malo vise baguje nego pre, nije bas povezano sa prelaskom na mm, poslednjih nekoliko nedelja zeza. Inace, dobro je sacuvati vise otisaka jednog prsta i to u razlicitim situacijama, znaci kad vam se desi da nece da prepozna vi tad sacuvate novi, pa onda ako vam se posle nekog vremena opet desi sacuvate jos jednom otisak i tako do maksimalnih 5 (osim ako ne koristite i druge prste za otkljucavanje). U praksi provereno bolje radi.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Kod mene je na LP radilo sve kako treba ali sam to iskljucio, sad sam na MM ponovo pokusao da koristim ali nece, svaki put prebaci na drugo otkljucavanje, a kao sto ChobbyNS rece problem je bio do aplikacije koju sam koristio za zakljucavanje ekrana :)
Nije problem do aplikacije nego do sonija

Sent from my Z5
 
Prvo punjenje i praženjenje baterije. :) Lični utisak - oseća se manja baterija nego na Z3 koji je gurao 2 dana bez problema, Z5 nije izdržao drugo veče iako je krenuo oko podne prvog dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_20160527-222529.png
    Screenshot_20160527-222529.png
    115 KB · Pregleda: 107
  • Screenshot_20160529-233345.png
    Screenshot_20160529-233345.png
    110.2 KB · Pregleda: 105
  • Screenshot_20160529-233359.png
    Screenshot_20160529-233359.png
    72.1 KB · Pregleda: 111
  • Screenshot_20160529-233438.png
    Screenshot_20160529-233438.png
    201.4 KB · Pregleda: 106
Evo malo Ram menadzmenta i kod mene.

db7906766011d97225006782dcf522be.jpg


Sent from my E6653
 
35h uptime

6e46ef17ff6c15544c1934ed89c5f6ea.jpg
70581fd83e28f7529bd9bc5a63b8d40b.jpg


Sent from my E6653
 
Jel to fabrička tema ili neka custom made? Navbar jedna boja, status bar druga, Action bar treća + standardno rupe umesto ikona :)
 
IKonice u battery statusu nema inace :) a tema je sa Xperie X.
 
Koliko ti je loš signal a koliko dobra baterija, ne zezaj me, taman sam rešio da idem na Mate 8,i sad ću da se opet predomišljam...

Evo i ja još malo da te trolujem. :d Drugo pražnjenje, doduše, ovaj period od 16-17h sam vukao livestream na laptopu preko Z5 kao hotspota pa je otišlo 20% na brzinu, inače poslednjih sat vremena sam bio na single sim, min brightness i power save on, prilično je izgurao sa 10% baterije. Testirao čisto da vidim šta da očekujem kad prigusti. Sve u svemu - zadovoljan. ,)
 

Prilozi

  • Screenshot_20160531-180350.png
    Screenshot_20160531-180350.png
    120.4 KB · Pregleda: 100
  • Screenshot_20160531-180342.png
    Screenshot_20160531-180342.png
    70.7 KB · Pregleda: 107
Koliko si ukupno imao uptime?Odlicno je to.

Djurskash,nisam imao razgovora za sada na ovom broju na ovom punjenju,samo tapatalk,viber,telegram,flickr i camera.

Sent from my E6653
 
Jel to fabrička tema ili neka custom made? Navbar jedna boja, status bar druga, Action bar treća + standardno rupe umesto ikona :)

Rekao bih da je ovo neka custom (fan) made ''X'' tema iz marketa :)

I meni deluje nedovrseno, ove su npr mnogo bolje:
Theme — Marshmallow Original

Ili ova dark sa xda: http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/themes-apps/theme-rady-red-t3347552

Koliko vama traju te Z5 baterije.. ovo deluje odlicno ali nesto i dalje mislim da bi se brze istopila uz duze koriscenje GPS-a na max. osvetljenju (jer petica ima dosta jace osvetljenje od Z2, navodno 670-680 cd/m2).
 
Poslednja izmena:
Za moj pojam,vrlo male razlike u bateriji.GPS bas slabo koristim tako da ne znam,ali u istom nacinu koriscenja Z5 i Z2 razlike su male.Kao da se ova nova baterija u Z5 sporije trosi. :)

Sent from my SM-G901F using Tapatalk
 
To me jedino buni, sto nikako da neko malo vise ''nagazi'' Z5 sa takvom upotrebom (gps, jako osvetljenje, 2G/3G i variranje mreze itd). Poznato je da to ubija sve baterije a posebno u telefonima sa S810..
 
Svejedno mislim da razlika znatnih ne bi bilo,jer napominjem,od prelaska Z5 na MM situacija je da je se on ne zagreva uopste skoro i gotovo uvek je hladniji od Z2(u slucajima kad sam merio temperaturu preko CPU-Z)
Ali,istestiracemo i to sa Gps-om pa cemo videti.
Ovo za sad je da ne verujes [emoji46] 44 h uptime i 4h i 20 min Sot,a ostalo jos 40 % pa ovo bre ni Z2 ne moze.
Mada doduse,nisam ga ni za sta prezahtevno od aplikacija i operacija koristio,ali opet [emoji46]

Sent from my E6653
 
S810 je od samog starta ''hladniji soc'' od S800/801/805, to pokazuju svi testovi i merenja.

Ali zato ima neke druge probleme - padove performansi pri malo vecem opterecenju cak i ako su temperature nize od starijih ''zmajeva'' a u isto vreme tada krece i povecana potrosnja..

I iPhone 6s ima iznenadjujuce dobru autonomiju u wi-fi surf feat slabo osvetljenje rezimu ali zato pri zahtevnijoj upotrebi pokazuje sve slabosti zbog baterije smesnog kapaciteta, tada je autonomija ocajna.

Mada ne sumnjam da je Z5 svejedno bolji od velike vecine telefona na trzistu kada je trajanje baterije u pitanju, ipak ima 2900 mAh a 5.2'' fhd displej + kvalitetan softver.
Ne znam sta da mislim, definitivno mi se bas i ne isplati da prodajem Z2 i dodam bar 180e za Z5 iz oglasa, jeste da petica ima odredjene prednosti ali ipak mislim da nije isplativo u ovom trenutku.
Da je aktuelno ''N'' apdejtovanje mozda bih i presao, ovako se nadam da ce dvojka uskoro dobiti vrhunski MM softver (konacno) i tada ce se jos vise smanjiti razlika izmedju Z2 i Z5 a N softver petica daj boze da dobije pre marta 2017, bar sudeci po dosadasnjoj ''puz'' sony brzini apdejtovanja..
 
Poslednja izmena:
Svakako te nista ne kosta da sacekkas jos koji mesec pa tek onda evenumtualno da razmisljas o prelasku na Z5.Za sada je jos rano.Pusti mene,ja dajem svaki dinar koji zaradim samo na telefone haha,salim se,ali Z2 jos i te kako vredi i dobar je telefon.Meni je milina sto ih imam uparene oba :)
P.S. sad sam ukljucio internet radio malo da slusam pa sutra iznosim definitivno stanje sa baterijom,ali za sada mi je najvise otislo na Viber,FB,Telegram,malo kamera i malo sam radio sa ES File explorerom.

Sent from my E6653
 
Definitivno bih presao da Z5 dobije kvalitetan N softver odmah posle predstavljanja na jesen, sto je nemoguce sa ovakvom sony politikom, verovatno ce otezati mesecima.
Tada bih verovatno nasao razlog za trosenje para.. mada mi stvarno sve gotivnije deluje Z5 (odlicna autonomija, matirana izrada/grafitno crno kuciste, 670 cd/m2 IPS, otvoren usb port, napredniji senzor i bolja kamera-kamkorder, verovatno i jos malo bolji zvuk preko slusalica). I zakljucio sam da nikada vise necu kupiti fon bez zastite od vode i velike baterije, tako da su Z5 i S7 najrealnije opcije za sada s tim sto je Z5 jeftiniji a ima bolji softver dok S7 ima najbolji hardver na trzistu, kad bude oko 400e bice odlicna kupovina samo sto treba svariti TW.

U svakom slucaju dobro je sto Z5 cene po oglasima polako padaju ka 350e.. to im je i neka realna vrednost.
 
Poslednja izmena:
Ako ti se svidja telefon i ako imas pare i ako ti se prelazi na ovaj, nemoj da gledas da li ima N ili nema, ako vrhunski radi sa M :)
 
Mozda je ipak bolje da sacekas da S7 pojeftini. Jeste softver bolji na Z5 ali nije vise katastrofa kao sto je bilo. Ali zato je ekran za 2 klase bolji.

Nexus 7
 
Jel neko moze da napise utiske sa Z5 compact modelom i MM softverom? Kako radi sada, jel su ispeglali sve nedostatke koje ne imao na početku?

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
 
Ja imam regular Z5 i fon na MM radi bez greske.
 
Ljubitelj sam kompakt modela. Razmišljao sam ponovo da uzmem neki manji telefon, znam da je trenutno IPhone SE najbolji, ali ios ne mogu da svarim, pokušao sam, ali ne vredi. Jel se pojavilo nešto bolje od z5c, ili je to i dalje najbolji mali Android telefon?

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno