Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Pregledao sam sve operatere i poslovnice u 3 grada...nikako mi se ne svidjaju cene i uslovi :/

Zato sam odlučio da sačekam novu godinu ili proleće čak zbog bolje ponude.
Z5 mi joś radi, kida i ko nov je...
Samo baterija je dosta slabija i promenuo bih je...
Jel zna neko gde to najbezbolnije da uradim?
 
Najbolje oko nove godine ,uvek ima neka.promocija
Meni istice ugovor u januaru tako da cu tada uzeti nesto


Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Da ovo je sve prenesi bubreg opcija :p
Za novaka će biti valjda neka promocija...
Ma samo da skontam gde srediću, promenuti bateriju na Z5 i teraj dalje za iste pare :)
 
Pa i nije.Uvek mozes nesto povoljno uzeti ,prodati svoj telefon i te novce uloziti u bolji

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ja bih preporucio comtrade za zamenu baterije, mislim da je 5000 za z5, ali bar dobijes original i oni garantuju da telefon ostaje vodootporan. Za druge servise ne znam...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
vec duze vreme mi stoji zaglavljen apdejt koji pocinje bas da me nervira... sad se pojavio ovaj novi od 350mb ali je i on zaglavljen.
kad kliknem na download ppjavi se ova ikonica gore levo i pise pending for network...
postoji li neko resenje za ovo?

0510c2ff09c6eb5c833f0810faf1545f.jpg


reseno, ja sam bio kriv, bio mi je ukljucen BlockThis pa nije dozvoljavao :)
 
Poslednja izmena:
Hard reset pa onda probaj ili skini sa neta pa rucno

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nesto je gadno zabagovalo ali mozda da pre HR-a odradi settings/apps/software update/clear data?
 
resio, editovao sam post, glupost je bila u pitanju jer ovaj adblock nije dozvoljavao da skine :)
peosao apdejt normalno i sve radi :)
 
Sta se desava sa Z5? Kakva je kupovina danas - polovan za 200e okvirno? Koje su mu mane? Vredi li dodati 50ak evra za polovan iP6 ili S7?
 
Pa ako za 50-ak evra vise mozes da nadjes ocuvan S7 onda je jasno da je bolji izbor od Z5.
iP6 je za mene najlosiji ajfon ikada (nije ocajan vec je jednostavno nekako neubedljiv na nekim poljima), 6s je dosta bolji ali je i skuplji.

Nov Z5 za 200e moze da bude ok kupovina (bolje bi bilo da je nov Z5 Premium oko 200e, po oglasima) ali ja bih preskocio sve modele sa SD808/810, iz principa :d a i autonomija im brze slabi vremenom.
 
Poslednja izmena:
Onda ću se ipak fokusirati na S7. Nisam ih pratio, pa ne znam kako "stare" i koji se bolje pokazao.
 
Drugari koliko je pametno uzeti nov z5? Cene na koje sam naisao su oko 270e. Novi aparati sa godinu dana garancije. Ne vidim sta bi drugo novo bilo u ovom rangu ili bolje :)
 
270e za hardver iz 2015. pa jos raspad SD810 cipset? To nije bas pametno :) Jos je i podrska zavrsena sa 7.1.1

Znam da su ''zvanicne'' cene svih telefona dosta, cesto i nenormalno visoke i tih 270e verovatno predstavlja pola cene iz neke fensi prodavnice (CT i slicne) ali to i dalje ne znaci da se Z5 isplati za skoro 300e.

Kupovina XZ, htc 10 i S7 do 300e ima daleko vise smisla samo sto je XZ/htc 10 dosta tesko naci sa domacom garancijom pa jos nove uredjaje do 300e. Polovnih ''divljaka'' ima i za 250e.
 
Ili pojuris OnePlus 3 za te pare, ima ih koliko hoces po 270-280€ vecina jos uvek sa EU garancijom, jer je model godinu i nesto star, SD 820, 6/64GB, OLED ekran, baterija 7h SOT, alukuciste i GG4, zvuk da mrtvog probudi...

OnePlus 3 A3000
 
Polovljaci me ne zanimaju, iskljucivo bih nov uredjaj jer nije za mene nego za devojku. Sony xz je 400e, s7 isto dosta skuplji. Provericu OnePlus 3 kakvo je stanje. Od prilike neki budzet je do 300e, pa gledam sta je najbolje novo za tu cenu. Nisam previse gadljiv na madjare i ostale "sitne" prodavnice
 
Ako vec gledas te cifre ima da uleti nov OnePlus 3T(urbo) :) sa bese SD825, 6/64GB i 6/128GB, bolja selfi kamera, 400mAh jaca baterija kojom izvlaci 9-10h SOT, isto Oreo od decembra jos i to skoro cist Android sa velikom podrskom, mislim da je malo ispod/oko 400€ nov...

OnePlus 3 A3000
 
Poslednja izmena:
Ako vec gledas te cifre ima da uleti nov OnePlus 3T(urbo) :) sa bese SD825, 6/64GB, bolja selfi kamera, 400mAh jaca baterija kojom izvlaci 9-10h SOT, isto Oreo od decembra jos i to skoro cist Android sa velikom podrskom, mislim da je malo ispod/oko 400€ nov...

OnePlus 3 A3000

To je 100e preko, rekao sam 300e budzet :)

Ono sto sam na brzinu video p10 lite, mate 10 lite i slicni telefoni ulaze u izbor zbog cene. Dobra je cena i za z5 ali me najvise plasi sto je dosta stari model, pa da ne bude bas promasaj :)
 
Ma kakav bre Z5 ili bilo koji SD810 model za 300e u 2018. Z5 serija jeste bila medju najboljim androidima 2015. ali je SD810 cipset fail iz nekoliko razloga i sada nema smisla kupovati uredjaje sa takvim hardverom, posebno ne za 300e.

S7, XZ, htc 10 ''divljaci'' (ili op3) mogu da se nadju po oglasima za 300e i naravno da su bolji od Z5. Od novih sony-a iz budzak prodavnica za oko 300e tu je XA1 Ultra, jeste phablet ali je dobar za tu cenu i klasu, bolji od Z5 na nekim poljima.

Od ostalih do 300e imas jos A1, mozda neki Honor i slicne.
 
Poslednja izmena:
Ma kakav bre Z5 ili bilo koji SD810 model za 300e u 2018. Z5 serija jeste bila medju najboljim androidima 2015. ali je SD810 cipset fail iz nekoliko razloga i sada nema smisla kupovati uredjaje sa takvim hardverom, posebno ne za 300e.

S7, XZ, htc 10 ''divljaci'' (ili op3) mogu da se nadju po oglasima za 300e i naravno da su bolji od Z5. Od novih sony-a iz budzak prodavnica za oko 300e tu je XA1 Ultra, jeste phablet ali je dobar za tu cenu i klasu, bolji od Z5 na nekim poljima.

Od ostalih do 300e imas jos A1, mozda neki Honor i slicne.

Hvala lepo to me je najvise i zanimalo. Koliko god povoljan bio znaci zaobici Z5. Nacicu vec neku bolju alternativu. Hvala puno na savetima :)
 
Pa ne moze nov Z5 da bude ''povoljan'', da je 180e (Z5) ili 200e (Z5 Premium) pa 'ajde, ovako za 200-300e jednostavno nema smisla kupiti bilo koji SD808/SD810 uredjaj osim mozda Nexusa 6P, samo zbog kamere, zvucnika i softvera :)
 
Najvise me je povuklo da pomislim da je dobra kupovina sto sam imao dugo Z3 i pre par meseci sam sebi kupio XZ Premium kojim sam prezadovoljan. Ali dobro upravu si 100%, jako mator telefon da bi bio pametna kupovina za tu cenu danas
 
Pa nisam rekao da je los telefon (cela Z5 serija se dobro pokazala) vec da je mator hardverski (softverski i nije toliko jer ima fabricki 7.1.1 + Oreo sa xda) i da ni slucajno ne treba dati preko 200e za bilo koji SD810 uredjaj osim mozda za nov 6P (zbog softvera, kamere i zvucnika).

Ti imas XZP a to je za 2 generacije noviji i bolji uredjaj od Z5 serije, logicno je da si veoma zadovoljan sa tim telefonom.

Za 250-300e od sony-a trenutno se jedino isplate XZ ili XA1 Ultra mada ni oni nisu najbolji za taj novac.
Steta sto prodaja XA2 Ultra nije pocela ranije, do sada bi cene vec spale na oko 300e po oglasima, sto je neka gornja granica vrednosti tog phableta.
 
Poslednja izmena:
Bas tako sve si pogodio. Nista pasce izbor na p10 lite ili mate 10 lite najverovatnije :)
 
Bas tako sve si pogodio. Nista pasce izbor na p10 lite ili mate 10 lite najverovatnije :)
Pre tih telefona uzeo bih svakako Xiaomi Mi A1 sa Android One programa i chipsetom radjenim u 14nm tehnologiji (baterija ce biti vrhunska sa google optimizacijom) naspram P10 lite koji je u 24nm. Google podrska je super za ovaj model. Ima ga u nasim radnjama 4/64gb model za oko 32000din sa zvanicnom garancijom jer je Xiaomi dosao u Srbiju zvanicno.
 
Ja sam sa za z5 presao na huawei p10 i preporodio se u svakom smislu. Ne znam koja mu je cena po oglasima ali odlican telefon, plus za devojku uzmes beli i milina.

Huawei P10
 
Jos vise bi se preporodio da si presao na U11, XZ1/XZP jer su objektivno bolji od P10 na prakticno svim poljima a mogao si isto da ih platis posle prodaje poklona koji se dele uz xperie :) (U11 kosta nekih 50-ak evra vise od P10 u mts-u ali mislim da vredi svaki evro razlike). Bez zezanja, logicno je da P10 mora biti bolji od Z5 jer je 2 generacije noviji ali pored U11/XZ1/XZP taj fon ne bih uzeo ni da sam pod opijatima, ne vidim razlog da za isti novac dobijem malo losiji uredjaj, bez obzira koliko solidan generalno bio (ne postoji los flagship).

Ili si jednostavno trebao da sacekas Mate 10 pro u mts-u, to je najbolji Huawei u odnosu na konkurenciju ikada, u nedostatku legalnih Pixela 2 XL ne postoji bolji phablet od Note 8 i Mate 10 Pro.
 
Poslednja izmena:
Meni je bolji utisak ostavio P9 a mozda moze da se naleti na nov primerak do 300e. Jeste fon iz 2016. ali je bolji od P9 lite pa i od P10 lite, to je neki moj utisak na osnovu kraceg koriscenja. Ali opet bih pre kupio S7, htc 10 ili XZ za taj novac, mislim da su malo bolji od P9.

U sustini Huawei je napravio odlican posao sa vecinom smartfona, posebno u srednjoj i visokoj klasi, prosecan korisnik tesko da moze da bude razocaran sa kupovinom bilo kog Huawei telefona, i P10 lite je sasvim solidan izbor.
E sad, ipak mislim da su malo prehajpovani, kompanija je dosta ulozila u marketing, promocije i ''zasladjivace'' testova i tekstova o Huawei uredjajima ali to ne menja cinjenicu da su prilicno sigurna kupovina u svakoj klasi mada P10 nekako ''stoji'' najlosije u odnosu na konkurenciju bez obzira sto je veoma dobar telefon, jednostavno ostali nude bar malo vise na vecini polja. Sa M10 pro su vec ''objasnili'' u toj phablet klasi.

PS

Napravismo od ovog thread-a ''sta da kupim'' :d ali da dodam jos ovo.
Honor 8 moze da se nadje nov na KP za 250e, to je sasvim solidan fon za taj novac a i zenama se svidja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno