Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Pitao si kad će update na MTS, što implicira da je telefon sa MTS-a.

Šta je u tim fajlovima koje si skinuo?

Imaš na XDA detaljno uputstvo kako da flešneš novi ROM, a i da otključaš bootloader bez gubitka DRM ključeva.
 
Nema toliko veze dal je sa Mtsa,Vipa ili Nemacki/Spanski/Francuski.Sve je to isti firmver.Flesuj.
 
ovo sam dobio kad sam skinuo sa xperifirma
mts 2.pngmts.png
Gledao sam na YT, i malo citao po XDA, ima nekih stvari koje me zbunjuju... Neki pisu da ne mora da se otkljucava bl, neki da mora.. Na vecini tutorijala sam gledao da flesuju jedan ftf fajl, a ja imam gomilu fajlova, kad odcekiram raspakivanje, dobijem neka 4 fajla, ali nije ni jedan ftf. Ako moze neki link od tih dobrih tutorijala sa xda, ili jos bolje neko na srpskom da mi lepo objasni. Nije da ne razumem engleski, ali dok saznam sve sto me zanima, prodje 5 dana, i to moram da hvatam zakljucke, zato sto neko kaze ovako, neko onako..
Unapred hvala svima koji se ukljuce da pomognu.
 
hvala svima na pomoci, uspeo sam da napravim ftf fajl sinoc, ali nisam flesovao. Veceras cu kad dodjem kuci da flesnem. Samo da proverim pre flesovanja, ako sam dobro razumeo, nije neohodno da otkljucam bootloader, posto cu samo firmver da flesujem?


@annoyer
U oglasima su 15ak 20 evra, da li su original, ne znam. Na aliexpressu mozes da nadjes od 4-5 dolara na gore, a evo ti i link za kupovinu u radnji
http://www.gigatronshop.com/pretraga?pojam=dk48 , mozda bi trebalo da se nadje i u SONY radnji u Delta shityu..
 
Poslednja izmena:
Mozes da flesujes ftf, nema veze sa butloaderom, nije neophodno da se otkljucava.
 
Pre svega zelim da vas pozdravim sve :)
Postao sam vlasnik pre par dana xperia Z3,predhodni telefon koji sam koristio je xperia Z2 i bio sam prezadovljan sa istim.
E sad pitanje ?
1. Ekran je sjanaj na Z3 ali nekako sve vuce na plavkasno kada je u pitanju bela boja(nije cisto bela) ,kako je kod vas?
Kako ste vi zadovoljni ekranom?
 
Meni je ok i ovako def. Imas u podesavanjima svaku boju posebno da podesis, na netu gomilu predloga (pa cak i ovde u temi) koje vrednosti da uneses za sve tri boje.
 
Malo sam cackao i podesavao i nasao sam neko resenje:
R : 61
G : 9
B : 0

ovako mi se cini bolje :)
 
:D:d

[YOUTUBE]x8BgIB-6NPM[/YOUTUBE]
 
Ladno koliko je brzi Z3...7 sekundi je zavrsio ovaj test pre Z3+...neverovatno.
 
Pre svega zelim da vas pozdravim sve :)
Postao sam vlasnik pre par dana xperia Z3,predhodni telefon koji sam koristio je xperia Z2 i bio sam prezadovljan sa istim.
E sad pitanje ?
1. Ekran je sjanaj na Z3 ali nekako sve vuce na plavkasno kada je u pitanju bela boja(nije cisto bela) ,kako je kod vas?
Kako ste vi zadovoljni ekranom?
Е сад питање што си мењао исти ако си био презадовољан?
Екран је бољи на z2 на тројци мора да се чачкаш са слајдерима бзвз.
 
Е сад питање што си мењао исти ако си био презадовољан?
Екран је бољи на z2 на тројци мора да се чачкаш са слајдерима бзвз.

menajo sam ga iz razloga sto sam veliki fan xperia Z telefona i dvojku imam preko godinu dana,mala doplata za Z3 i odlucio sam brzo.
Sto se tice ekrana mislim da nisi u pravu,definitivno je bolji ekran na Z3 ,nego je meni u prvu ruku tako delovalo,ali posle par dana koriscenja z3 ja sam jos vise zadovljan sa istim :)
 
^ pogledaj test Xperia Z3 tablet compact na bench sajtu, tu je gizmo objasnio kako otprilike kalibracija moze da se sredi skoro do iphone 6 ips nivoa, naravno nisu bas isti displeji na Z3 tab c. i Z3 ali to je to otprilike. Imas i po netu jos dosta primera, uglavnom dobro je sto je ta opcija moguca uopste, prilicno je ''hladno'' to stock podesavanje Z3 displeja.
 
Ne moze povoljno nigde :D
Ne vidjam u oglasima uopste da ih ima a na kp i ako nadjes neki nov racunaj 420 + eura.
 
^ pogledaj test Xperia Z3 tablet compact na bench sajtu, tu je gizmo objasnio kako otprilike kalibracija moze da se sredi skoro do iphone 6 ips nivoa, naravno nisu bas isti displeji na Z3 tab c. i Z3 ali to je to otprilike. Imas i po netu jos dosta primera, uglavnom dobro je sto je ta opcija moguca uopste, prilicno je ''hladno'' to stock podesavanje Z3 displeja.
Stavio sam ovakvo podesavanje i ne svidja mi se nikako, vuce na crvenkasto i ne prija ocima, bar mojim[emoji2]
 
Pa to je za Z3c tablet compact :) Ima po netu/xda odlicnih podesavanja bas za Z3 telefon. Ali je dobro to sto uz malo cimanja displej moze prilicno dobro da se kalibrise, one vrednosti koje je Gizmo izmerio su tu negde sa IP6 IPS npr.
 
Nego moram da podelim ovo sa vama :
Xperiu Z2 koju sam imao pre Z3 sam u vise navrata potapao u vodu ,dobijao opklade(uzeo neke parice),izdrzao bas puno toga :)
I tako jednu noc isto ga potopim (popio sam malo vise pive :p) i kad sam ga izvadio iz vode,poceo ekran da se gubi ,tj,slika. :(
ujutro kad sam se probudio,ekran je radio ali jedva da sam mogao da vidim poruku ,i posle restarta teleona vise nije bilo slike..
E sad i najbitnije :
Posto sam imao garanciju i racun(ja samo tako kupujem telefone) lepo odnesem u comtrade i predam na servis.
Posle jednog dana me zovu i lepsu vest nisam mogao da cujem :
Dobili ste nov telefon!!!!
eto sta reci za sony nego svaka cast....po mojoj proceni telefon je pustio vodu (mada nisam siguran 100 %) ali nije tamo gde su indikatori i po tome garancija se prihvata..
 
Ja imam jedno pitanje, nije flame war, ozbiljno, zašto ovaj aparat slabo figurira kao kupovina ili preporuka za kupovinu pored S5, M8, G3, kad je, bar po specifikacijama isti (mislim ekran, čipset...) a ima i poneku prednost (potpuna zaštita od vode - uglavnom)? Ima li tu neka začkoljica, nešto što zeza?
 
Marketing je cudo, bar ja tako gledam na to.
 
Ja imam jedno pitanje, nije flame war, ozbiljno, zašto ovaj aparat slabo figurira kao kupovina ili preporuka za kupovinu pored S5, M8, G3, kad je, bar po specifikacijama isti (mislim ekran, čipset...) a ima i poneku prednost (potpuna zaštita od vode - uglavnom)? Ima li tu neka začkoljica, nešto što zeza?


Sta ce pre ljudi uzeti Wolkswagena ili Alfu? Znaci masa njih ce uzeti golfa dvojku dizela i platiti ako treba za to 4 hiljade evra, ja znam pacijente koji su do skoro prodavali za ovu cenu, nego kupiti za te pare 147-cu 1.9 jtd, :)!
 
Nazad
Vrh Dno