Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Insistirao servis se pravi lud, mts se pravi lud, na kraju mi vratili PONOVO servisiran telefon i obijen zahtev za zamenu uz prigovor koji je takodje odbije na osnovu izvestaja koji su dobili od servisa da uredjaj nije za menjanje.....
 
Izvinjavam se za spam, al evo hahah ne radi mi magnetno punjenje.....pa ovu u CT ruke nemaju izgleda....opet jovo nanovo sve, jel neko znam mozda kako ide ono po zakonu za zastitu potrosaca ako se 3 puta servisira isti uredjaj bese moraju i pare da ti vrate?
 
Druze, zasto nosis telefon u mts i gubiš vreme? Uzmes garantni list i odes u comtrade servis. Ja imam pozitivna iskustva, meni su zamenili dva primerka z3c... Na prvh ce probati da te oteraju, ali ako budeš korektan i dosledan zamenice ti telefon. Ne razumem sto se nadate od MTSa nesto, njima se ljudima ne zivi

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Opet zuta fleka na displeju. Dobio novi u zamenu pre 7-8 meseci,zbog istog problema.
 
Uzas, taj Z3 kao da je sklapao LG.

Trazi zamenu uredjaja ili bar displeja pa menjaj fon, ocigledno se ne desava slucajno i u malom broju.
 
Po zakonu,zamenu možes da tražiš prvih 6 meseci garancije. I to sam jedva izganjao,hteli na servis da ga šalju...
Sad mu negine servis.
 
Pozdrav ljudi, nije me bilo dugo zbog posla.

Da se ukljucim opet u diskusiju sa pitanjem, koliko otprilike kosta zamena ovog poklopca sa gumicom koja zatvara port za punjenje?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Potrazi na AE, 2 cepa kostaju 5-7$, npr: Z3 flaps
Verovatno komplet moze da se nadje i po domacim oglasima, prodavnicama ali traze 1500-2000 din.
 
Ima i na gearbestu i brzo stigne.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
5-7 je ok, vidjao sam i za 1000 kod nas. Mogu to u domacoj radinosti da zamenim, pretpostavljam da se postojeca relativno lako vadi (duza gumica u slotu) i samo ugura nova od novog poklopca?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pitanje, jel neko dobio zamenu za drugi telefon? posto je meni konacno evo 47 dana kasnije CT poslao pare za fon MTSu tako da od Z3 nema vise nista, zanima me sta mogu da ocekujem da ce mi ponuditi mesto njega z5 mozda?
 
U teoriji to je moguce, bilo je nekoliko takvih primera na forumu (htc M8 umesto M7) a znam i za primere da su umesto M4Aq. davali M5.

Srecno, javi epilog :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Koliko vidim u ponudi mts najpribliznija opcija je xperia x performance...

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
ponudili mi neke krsh telefone jedino sto su ponudili ok je XA perormance al mi je to prevelik telefon, pisao sam da zelim nesto drugo pa cekam da vidim da li ce mi odobriti ili cu morati da ukljucim na kraju rater i neku zastitu potrosaca da raskinem ugovor sa njima i da mi vrate pare od z3 ako mi ne izadju u susret....inace poklanjam nilikin frosted case i magnetni usb kabal, NBG only, mrzi me da se cimam
 
Mislis XA Ultra? Ne postoji XA Perf.

To je proslogodisnji mid-range phablet, nije los ali je baterija smesna posle Z3 i ne verujem da ce imati softverski ''tretman'' kao Z5 npr.

Smaraj ih da ti daju Z5 ili X Perf. (i on ima tek prosecnu autonomiju, 0.2'' manji ekran od Z3 ali bar je IPS panel bolji, od alu je, ima bolju kameru i verovatno ce dobijati kvalitetne apdejtove jos 12-ak meseci).

Idealno bi bilo kada bi ti dali XZ :) Ali male su sanse.

Samo im zapreti, oko za oko, flagship za flagship :d
 
ponudili mi neke krsh telefone jedino sto su ponudili ok je XA perormance al mi je to prevelik telefon, pisao sam da zelim nesto drugo pa cekam da vidim da li ce mi odobriti ili cu morati da ukljucim na kraju rater i neku zastitu potrosaca da raskinem ugovor sa njima i da mi vrate pare od z3 ako mi ne izadju u susret....inace poklanjam nilikin frosted case i magnetni usb kabal, NBG only, mrzi me da se cimam
Ima xperia XA i X performance. XA performance ne postoji...

Sent via Xperia Z5
 
XA ultra izvinjavam se
 
Dugo sam bez slusalica a nisam audiofil pa ne znam sta da uzem, imam za oko 2000din izbor
Sony MDR-NC31E
ili
LiveSound MH1C
Sta mi vi savjetujete za Z3.
 
Posle 100 godina, nakon što sam dobio bootloop nakon apdejta supersu library, instalirao sam 6.0.1 ROM, i to PureX v5. Imao sam PureX i u kitkat verziji i super mi je radio, pa nisam hteo da menjam. I sada sve radi super, osim što sam primetio da grafikon korišćenja baterije više nije upotrebljiv. Sve vreme pokazuje nekih 48h, a tu se zapravo vidi i prazno vreme pre poslednjeg punjena, a uopšte nema detalja o tome kada je šta korišćeno i kada je telefon bio budan.

Da li je problem u ROMu, ili je ovo neki blesavi fičr?

 
Gde kupiti original bateriju za ovaj telefon? Imam Lenovo K6 Note i Z3. Zadrzao bih Z3,koji je oko godinu dana star (drugi vlasnik) ali je autonomija uzas, 3h SoT maksimum:( Koliko SoT mogu ocekivati sa novom baterijom?
 
Cudno, ja ovaj moj arcim dosta i iako mi neka aplikacija drzi dosta telefon u Awake stanju on opet gura bez problema 5 sati... Sa novom baterijom ko zna koliko bi gurao, najbolja kupovina od kako sam kupio telefon.

Softver za kameru je jedna stvar koja ga kolje, mada na manual daje korektne fotke.

Hteo sam nedavno da predjem na nesto drugo ali jedino sto mi pada na pamet a da je donekle slicno Z3 po svemu ali bolje u neku ruku je S7 Edge a tolike pare za telefon ne bih davao pa sam odustao.

Evo nekog proseka od prosle godine do sad:

7d1b797da108e6e42321d97ebfc07711.jpg

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,klinci mi razbili touch screen u donjem desnom uglu na Z3 ne reaguje više na dodir.Ekran mu je ovako OK,nisam primetio još neka oštećenja.
Poslao sam upit nekom servisu on line dr.mobile tako nešto traže 60e za zamenu kompletnog ekrana.
Pitanje je gde to odraditi a da je pouzdno i po mogućstvu povoljno naravno.Dajte neke preporuke za servis.
Hvala unapred.

Послато са XT1650 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U poslednjih par dana pojavila mi se oko 5 mm debela svetla linija, horizontalna u na samom vrhu ekrana. Ima li ko predstavu šta može biti? Kada stavim crnu pozadinu ona je siva.
 
Uslikaj da vidimo.. kod mene puni 3 godine za koji mesec i bez greške radi sve kao i ekran.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Uslikaj da vidimo.. kod mene puni 3 godine za koji mesec i bez greške radi sve kao i ekran.

Sent from my D6603 using Tapatalk

PA trenutno se izgubila, kad se vrati slikam.
Nego, kad već pišem.. Baterija je počela čudno da se ponaša, ne odbrojavs mo procente kako treba a neko je svojevremeno pisao o formiranju baterije na polovnom Z3 ali se ne secam kako je to išlo.. Molim pomoć.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje u vezi Xperia Z3+. Izvinjavam se sto postujem ovde, ali ne mogu da nadjem odgovarajucu temu, a u zurbi sam.
Moj brat poseduje ovaj telefon, i izgleda da mu je otisao touchscreen.. jel zna neko jel mora da se menja ceo ekran ili moze samo taj deo ?
Hvala unapred.
 
Ja otkako sam instalirao LineageOS, telefon se bukvalno preporodio. RAM menadžment osetno bolji, baterija čini mi se malo nešto bolja ali nisam je još dobro testirao, AOSP smooth feel. Kamera jeste nešto malo lošija u odnosu na stock (ali meni i ne igra toliku ulogu) ali sasvim je vredelo da se otključa bootloader i da se instalira ovaj ROM.
 
Na ekranu, odmah do mesta gde ide punjač, pojavila se žuta fleka.

Vidim da je reč o lepku i toploti.

Interesantno da se to nije pojavilo dok sam bio na moru i gde su temperature bile 35 stepeni, nego nakon 15 dana, kad sam došao u Srbiju. Telefon ima oko 1,5 godinu i u mint je stanju, osim te fleke.

Interesuje me - da li će se fleka širiti? I koliko je zamena ekrana na ovom modelu?

Ne bih da ga se rešim, ako je problem relativno bezbolno rešiv...

Takođe, telefon nije u garanciji.

Hvala!
 
Imao sam isti slučaj sa ekranom samo žuta mrlja na kontra strani od punjača srećom zamenjen u garantnom roku. Prijatelj je menjao ekran međutim posle nekog vremena se odlepio u ćošku, probao je štipaljke i fen ali posle nekog vremena opet se odlepi. Po meni ako nije velika mrlja bolje ne dirati mislim da posle zamene telefon više nije vodootporan.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno