Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

Opusteno ljudi nemojte se nervirati bez potrebe, dovoljno sam star da znam koja mi racunica vise odgovara. Licno od kada sam kupio novu graficku koja nije bila ispravna i cekao 48 dana da mi se zameni, uvek kupujem polovno jel em znam da je ispravno em prilicno manje kosta.
 
Opusteno ljudi nemojte se nervirati bez potrebe, dovoljno sam star da znam koja mi racunica vise odgovara. Licno od kada sam kupio novu graficku koja nije bila ispravna i cekao 48 dana da mi se zameni, uvek kupujem polovno jel em znam da je ispravno em prilicno manje kosta.
Nisam ni verovao da ti je crkla elektronika.sony z3c je cesto lose sklopljen..a elektronski me je odusevio.
 
Ma Dark eno gomila ljudi u temi na sony forumu koja ima simptome kao ja jutros sto sam imao samo sto je njima stvarno riknula elektronika ili sta vec...ja sam imao srece (bar se nadam)!
 
Nije to bas tako relativna stvar da svako odredjuje sta mu se isplati, i da se nikada ne sazna da li ga je to kostalo ili nije. Ako si spreman da svaki proizvod placas po 50% vise da bi dobio 2 godine garanciju, dugorocno gubis strasno mnogo novca (uracunato bacanje u kantu, prodaja u delove ili placena popravka uredjaja koji se pokvare, a nemas garanciju).

pazi, samo jednim delom si u pravu. kod nas u ovlascenim centrima kad kupis tel spadaju usi cene. a kod nas je ebeno tako. s druge strane ako se snadjes, ja sam kupio Z3c to svi znaju u T mobile u Nemackoj, izasao me 389e-70e. 320e zanci me kosta tel sa garancijom od 2 godine i fiskalnim racunom. U normalnim zemljama i ne moze drugacije :)
e sad, ima uredjaja koje kupis i ovde malo skuplje, a veoma se isplati. KOnkretno moj slucaj. samsung 2100, platio ga u ovlascenoj prodavnici za samsung 110 evra sa dve godine garancije i naravno fiskalnim. Kod ostalih ovaj telefon je bio oko 90-95 evra. Telefon sam jedne lepe veceri razlupao o asfalt i prestao je da radi. Imam i ocevidaca o tome. Zatim niko nije mogao da veruje kada sam dobio novi nakon reklamacije, pa za nekih mozda 12 dana.. Zatim mi je i tom novom crkao zvucnik na slusalici, (sad mu stvarno nisam nista radio :D) i popravili mi i to, mada su mi bili stavili neki budjoni zvucnik koji se jedva cuje, te sam morao licno u servisu da delam da bi ispravili. To je bio stavr principa i to su oni osetili :) Tako da sve ima svoje, to sto zivimo u takvoj zemlji gde su cene nerealno visoke to je druga prica. Ja recimo jedno vreme jurio da uzmem zvucnike BOSE Companion 5, preko ovi zvucnici su oko 300 evra, a kod nas 550! Pa tolika provizija mislim, ko da je neko lud! Sad vidim da ih ima u comtrade dosta povoljno, ali ne mogu sada da dodju na red jer imam precih stvari od toga...
 
Nisi pazljivo citao. Ja apsolutno nemam nista protiv garancije, cela poenta je u ceni te garancije. Pa uostalom, ja sam hteo pre neki dan da narucim ovaj telefon u gigatronu, sa 2 god. garancije, i bilo bi mi drago da je imam, ali nije ga bilo. Cela poenta price je u ceni od 460 sa jedne, i ceni od 300 evra sa druge strane. Da bi garancija vredela toliko para, telefon iz te klase bi morao da se kvari negde izmedju 33% i 50% kao sto sam i napisao (cak nije ni vazno i da se ispostavi da konkretan model stvarno ima neki serijski feler pa se na kraju recimo i ispostavi da se kvari toliko, i dalje bi bila finansijski neispravna odluka, jer ti nemas potpune informacije u trenutku kupovine, vec jedino mozes da se vodis ocekivanjima (kvarovi u toj klasi).


A isto tako, ljudi koji kupuju stvari od 300-400e bez garancije od svercera zbog 10 evra razlike, i nikad im se nista nije pokvarilo do sada, pa misle da su nesto utedeli - Nisu, samo su imali srece. Stvar je u tome da statistika nije precizna u smislu u kom ljudi vole preciznost, jer ljudi vole da razmisljaju u smislu pokvarilo se ili se nije pokvarilo, kostalo me je 400 evra kada je crklo, ili me nije kostalo nista, ako nije crklo, kakvi sad procenti.

Nije ga kostalo nista na 19 situacija, ali kada se desi na 20. i ima stetu od, neka bude 100%, onda ce se sve sravnati na 5% po primerku. Ustedeli su 190 evra na prvih 19 kupovina, na 20-oj je steta npr. 400 evra> (-400+190)/20= -10.5 evra po kupovini. Znaci on ne stedi 10 evra po kupovini kao sto je mislio, nego gubi oko 10 na svakoj, ako je prosecna stopa kvarova na proizvode koje kupuje 5%. Ovo je opet pojednostavljen primer, za slucaj da ima puritanaca ovde.


Dakle, poenta je u tome kolika je razlika u ceni, i to je jedina poenta. Nisam ja nikakav mrzitelj garancije. Vise volim da je imam, nego da je nemam, kao i svaki covek na svetu.
 
Poslednja izmena:
Druze ti si hteo reci "ako ne platis na mostu, platices na cupriji" ;-)

Tako sam ja prosao sa fijutsu inverterom skupo placenim, gde sam klimu ugradio ja sa komsijom umesto ovlasceni servis. Pa posle godinu dana pertlovanje ispade truba.. Al nije tema i onako smo otisli u off.
 
@proday, da li možeš da mi kažeš za koje je tržište tvoj telefon pravljen?
 
Sony je zaista u problemu. Nije tema, ali tiče se Sony-a... Prijateljica (83. godište) kupuje tv za roditelje i pita za preporuku i ja naravno na bazi recenzija britanskog What Hi Fi and audio, sajta HDTV test preporučim Samsung i Sony,pri čemu je Sony best buy. Ona, u konsultaciji sa mamom ODMAH kriza Sony (misli da je manje vredan brend od Samsunga) i što je još gore ubacuje u izbor LG koji ima katastrofalne recenzije... I čak nakon niza mojih upozorenja da je baš taj model Sonya Best buy (ironično ima Samsung ov S pva panel) ona tvrdoglavo ne želi da "stedi" na roditeljima i uskrati im kupovinom Sonya. STRASNO!
 
Ja sam 76 godište,ali sećam se kada je Sony bio kao sjajni kamen iz Odiseje u poređenju sa toalet papirom odvratnog dezena iz Koreje tipa Gold Star i Samsung. Nisam brend&tradition snob,ali kako ljudi mogu tako malo da znaju o tradiciji tehnici itd
 
Ja bas i nemam takav utisak. Evo npr. moje komsije, ljudi od preko 50god, kupili neki lg koji je brzo poceo da pravi probleme, gubi signal, iskljuciuje se, ili tako nesto. I kada su odneli na reklamaciju, ponude im zamenu za isti, a oni ni da cuju. Hoce sada sony kao proverenu varijantu, i nece vise da stede i kupuju uredjaje nize klase :) I nista, doplate par hiljada za sony. Inace, ne znam koji je tacno model, jer ne pratim to godinama, otkad sam kupio svoj tv. Znam da je full hd 40 ili 42" i da ima digitalni zemaljski tjuner, iako gledaju samo kablovsku. U svakom slucaju, ja sam vrlo neprijatno iznenadjen tim tv-om. Pokusao sam da podesim parametre ne bih li popravio malo sliku, ali to je najlosiji 40/42 tv koji sam do sada video. Taj LG koji su vratili je bio dovoljno bolji da su i oni to primetili i smorili se, iako im nista nisam pomenuo.
 
Poslednja izmena:
Zašto cepa bateriju kao blesav kad sam na mobilnoj mreži? I odmah fejsbuk, gmail, hangout, itd. na vrhu potrošača.
 
zato što ima onaj "mobile radio active" LP memory leak.
pomaže samo kad se isključi data net i kad za svaku od tih aplikacija uradiš force stop, pređeš na wifi i ponovo ih startuješ :/

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=165558

i kod mene je isto, nema rešenja, a što je najgore bug nije ispravljen ni na 5.1
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao iskustva sa Roxfit futrolama?
Nikada nisam imao touch telefon pa bih voleo da ga zastitim koliko je maksimalno moguce, a vidim da se Roxfit reklamira kao OEM Sony futrola?

Takodje oni imaju i tempered glass foliju, da li to vredi?

http://www.roxfit.mobi/collections/xperia-z3-compact

Takodje sta je jos potrebno od dodatne opreme za ovaj telefon? Punjac magnetni, da li je sigurno kupiti sa sajta KP?
 
Poslednja izmena:
Pojma nemam za te roxfit, ali ja licno vec par dana razmisljam o Cruzerlite Bugdroid Circuit Sony Xperia Z3 Compact Case. To je jedini case sto sam nasao koji nema otvore sa strane gde su sim i sd kartice sto dosta slabi konstrukciju istog + je bas simpa sa ovom teksturom pozadi. Naravno magnetni kabel je neophodan u tom sluaju.

Ja sam pazario magnetni na kp i radi bez ikakvih problema.
 
Znaci KP za punjac.
Sto se futrola tice, neka jos neki korisnik stavi svoje favorite, zaista pojma nema msta valja. Tesko je znati sta valja kada se gleda preko ebaya.
 
Da, magnetni kupis na kp negde je oko 1000 d plus postarina. Ali se preporodis sa njim. Radi nirmalno kao i klasican isto vreme punjenja. Od zastite ja koristim ultra tanku provudnu futrolu koja je toliko tanka da ljudi oko mene i ne primete da postoji.. Stiti odlicno od ogrebitina, od padova ne znam nisam testirao. Napred obavezno staklo, ja vec moje stigao da ogrebem, ne znam ni sam gde...

E sad.. Prvi put da mu se desilo da mi tel nije hteo da upali kameru, sa porukom da se pregrejao. Naime, bio mi je pored reke direktno na suncu, ali nisam nesto primetio da je bio zagrejan. Kvasio ga malo sa vodom pozadi, ali nije hteo da proradi. Morao je da padne restart. Inace propustih da snimim odlican video skoka jedne devojke sa druge stene.. Sto se tice videa pravi zaista dobre klipove i smem slobodno da se suocim sa s6 povodom istoga.. Al zato u slikama nema sta da trazi... Tu sam razocaran prilicno..
 
Je l' mozes da opises sta te to razocarava kod slika, meni su na Exit festivalu bas dobre ispale i to u nocnim uslovima.. Koliko je normalno vreme punjenje telefona, meni traje po 3,5-4 sata, malo mi to puno.. Pricam o magnetnom, na usb nisam cesto punio, pa ne znam..
 
sa magnetnim, kao i sa obicnim izmedju 1:45 - 2 sata
 
Je l' mozes da opises sta te to razocarava kod slika, meni su na Exit festivalu bas dobre ispale i to u nocnim uslovima.. Koliko je normalno vreme punjenje telefona, meni traje po 3,5-4 sata, malo mi to puno.. Pricam o magnetnom, na usb nisam cesto punio, pa ne znam..


Kod slika me razocarava primera radi lanscape mod, znaci slikam neki pejzaz na suncanom vremenu, slikam tipa prirodu, i slike su ok kada se gledaju na malom ekranu tj na telefonu, tek kada se prebace na komp moze se videti presmesni crop, znaci trava kao da nije trava nigde detalja nigde ostrine, ipak je rezolucija slika velika, to mora da postoji.A i ne moram da cropiram slika nije to. Takodje prica o manuel modu slabo pije vodu, moze poboljsati na taj nacin subjektivan osecaj slike, ali crop ostaje i dalje presmesan kao crtani film mutan maglovit, pun mrlja... Sve sam vise ubedjen da mu namerno softver kvari ovo. Kada se slika u macro modu slike su i vise nego zadovoljavajuce.
Sto se tice punjenja, on se kod mene puni i magnetnim i klasicnim punjacem indenticno sto je potpuno logicno. Puni se od 1%-100% za tacno 2h 45min. Prvih 50% se napuni za 1h, a drugih 50% se napuni za ostatak 1H 45min. Razlog zasto je to tako je zato sto se sa povecanjem kapaciteta napunjenosti baterije (napona) smanjuje struja punjenja do zasicenja kada napon vise ne moze da raste i to regulise IC u telefonu. Posto kod tebe puni dosta vise, uporedi kako ti puni klasican, ako je i on na toliko onda je nesto do bat ili kontrole punjenja, eventualno samog punjaca ako ne moze na izlazu da recimo prosledi vise od 500mA, a ako to nije slucaj, onda ti je los magnetni kabl, hoce nekad da bude los spoj i kod mene se jednom desilo da mi je pisalo vreme punjenja preko 3h umesto odprilike 45 minuta, a hteo sam samo da ga dopunim.. :)
 
Ni ja nisam nesto posebno zadovoljan kamerom, mada je i ne koristim cesto. Boje kao isprane, ostrine nigde itd. Nisam probao onaj mod sa xda sto pravi 20mp fotke u auto modu, jel ima ko iskustva sa istim!?
@pilauda, daj neku sliku telefona pored power banka, sta se stisao ;)
 
Ni ja nisam nesto posebno zadovoljan kamerom, mada je i ne koristim cesto. Boje kao isprane, ostrine nigde itd. Nisam probao onaj mod sa xda sto pravi 20mp fotke u auto modu, jel ima ko iskustva sa istim!?
@pilauda, daj neku sliku telefona pored power banka, sta se stisao ;)

naterao si me da trazim neki matori digitalac i punim bateriju da bi slikao :p
DSC00058.jpgDSC00060.jpgDSC00061.jpgDSC00062.jpgDSC00064.jpg
 
Auu bas je ogromna, si probao da drzis u ruci zajedno, kako ti izgleda? Hvala sto se iscimao druze. Ja porucio 5k model, cu vidim kakva je situacija kad stigne. Kako god, kontam da je ocaj sto tel nema dole ulaz za usb, vrlo moguce da cu ga menjam za galaxy alphu ili nesto na taj fazon i zalepim za power bank :D
 
Dobra je ovo stvar ovaj power bank, kad bih kupovao uzeobi nesto kapacite minimum da mogu 3 puta da ga napunim, vidim da ima lepih WST modela od 14Ah sto je dovoljno za 5 punjenja , a ostalo da ode na vremensko gubljenje kapaciteta :D
@proday, sta si mislio za donji usb mrzi te da otvaras poklopac, a na magnetnom ne mozes da ga cackas u medjuvremenu :p
 
@proday, sta si mislio za donji usb mrzi te da otvaras poklopac, a na magnetnom ne mozes da ga cackas u medjuvremenu :p
E bash to; sa tim sto bi ja uzeo dve gumice i vezao power bank za telefon tu gore i dole gde su zvucnici pa bi lakse bilo da ga punim tako bez klapni, kablova pod uglovima itd :D
 
Ako uzme alphu neces ga ti skidati sa powerbanka [emoji13] tako da to sa gumicama ti ne gine [emoji28]
 
Ako uzme alphu neces ga ti skidati sa powerbanka [emoji13] tako da to sa gumicama ti ne gine [emoji28]
Edit: sto se tice ove od 16k jeste teška je i nezgodno je bas držati sve u ruci ali meni uglavnom treba kad odem negde van grada da ga punim, ne da ga nosim po gradu.

Edit: ladno nisam edit nego quote, sorry
 
Kako sam krenuo, nosicu ja i z5c sa tim powerbankom uskoro :D
 
Nazad
Vrh Dno