Šta je novo?

Sony Xperia Z2

I verovatno sa "odgovarajućom" cenom. Ne znam kakva je situacija sa igricama jer me to ne zanima ali recimo ovaj neki hardver je mislim sasvim adekvatan za bukvalno još par godina unapred, tako da definitivno stoji da nema smisla bacati pare na neki tamo Z5 ako Z2 radi skoro sve to isto za 300€ manje. E sad to što oni ograničavanjem ažuriranja softvera hoće da nas nateraju da pređemo na novo je nešto drugo...
 
Baterija nekako divlja brze je trosi, el mora zbog ovog upgrade-A nekoliko punjenja da prodje i to sve bude ok?

Nekako su male razlike izmedju z1, 2 i 3 zadto Sony to mora da radi ne ide mi u glavu ali eto, svaka ta prica ima i dobre strane :) zagarantovan update za flagship model ;-)
 
Poslednja izmena:
I meni je bila nešto truba baterija na 5.1.1 i grejao se telefon pri slabom korišćenju pa sam vratio existenz 5.0.2.
 
Baterija nekako divlja brze je trosi, el mora zbog ovog upgrade-A nekoliko punjenja da prodje i to sve bude ok?

Nekako su male razlike izmedju z1, 2 i 3 zadto Sony to mora da radi ne ide mi u glavu ali eto, svaka ta prica ima i dobre strane :) zagarantovan update za flagship model ;-)
Između z1 i 2 je velika razlika
 
Odavno sam probao, jbga, bila je tesko djubre, e sad ne znam kako se ponasa na G4 npr koji i inace ima manual mod i najnoviji OIS :) Ali znam da ni na G2 npr nije radila dobro.

za nju sam pitao jer ima dobar interfejs, ne moraš da kopaš po opcijama kao što moraš kod sonyja. samo je pitanje koliku dužinu ekspozicije može da izvuče iz kog modela... na G3 npr može 1s, to ni stock ni xcam ne mogu.

a better camera slična priča
 
Poslednja izmena:
I meni je bila nešto truba baterija na 5.1.1 i grejao se telefon pri slabom korišćenju pa sam vratio existenz 5.0.2.
Chobby i ostali probajte rom Pure X 2.1 od Rajeeva,baziran na 5.1.1 baterija odlicno drzi.Evo meni je trenutno 1 dan i 12 sati na bateriji,imam 52 minuta razgovora i SOT skoro 5h a ostalo mi jos 37 % baterije,doduse vecinu vremena sam na wifi,ali opet odlicno.
 
Moracu da bacim pogled sta je sve promenjeno. :)
 
Kada će više izaći update za Z2(mts)? Uopšte da li vredi preći na 5.1.1.? Na mts sajtu je pisalo da telefon dobijamo sa kitkatom a kada sam uključio onda već bilo 5.0.2. :mad:
 
Cackao malo po podešavanjima i sada imam neku zvezdicu pored jačine signala. Zna li neko rešenje šta sam uradio?
 
Uključio si priority mod. Stisni vol down i izaberi all.
 
Kada će više izaći update za Z2(mts)?
Update za MTS je dostupan preko kabla.
Uopšte da li vredi preći na 5.1.1.?
Vredi..
Na mts sajtu je pisalo da telefon dobijamo sa kitkatom a kada sam uključio onda već bilo 5.0.2. :mad:
capture.png
 
Poslednja izmena:
Vredi preci ali ima par stvari koje su sje#ali >:) i ako ne poprave to onda su stvarno nakaradno uradili update...

- Na LS kada punis telefon ne pise za koliko ce da zavrsi punjenje
-Sony clock na LS unakazen, minuti podebljani
-baterija blago losija u odnosu na 5.0.2 takodje i greje se u normalnom radu vise nego na proslu verziju
-nfc kada je na on, nema ikonice u status baru

Ima jos stvari ali ne mogu da se setim trenutno, voleo bih kada bi to Sony zakrpio, nije u redu da u prosloj verziji nesto ima a sada nema ili ne radi..

Meni se svidja Xperia ui, nema potrebe da to rade, da osakate i misle da je to cool -_- onda bolje i ne raditi na takvom update-u sistema...

A ja da se smaram oko nekih kuvanih romova na xda to je vec previse, cemu onda Xperia brand, ajmo svi na XDA phone, ma bolje HTC HD2 da pazarim sve zivo bootuje.. :mad:
 
Poslednja izmena:
Build .580 verovatno ispravlja većinu toga.
 
Cini mi se da na 5.1.1 kad se telefon napuni do kraja ne pise "Charged" nego samo stoji na 100%, dok je na 5.0.2 pisalo.
 
Da li se nekome ko ima 5.1.1
desava da se znak usklika pojavi pored wifi ikonice
(tada radi samo wifi internet a mobile data ne)
Cesto se desi da budem nedostupan.
Sve to se nije desavalo na 5.0.2
Mozda ima veze model jer je D6502
 
To je generalno problem sa lolipopom mada ne bi tada trebao da budeš nedostupan.
Uključi pa isključi airplane mod, to rešava problem uglavnom.
 
Biti nedostupan nije problem do 5.1.1

Usklicnik na wifi ikonici znaci da se nisi zakacio na wifi
 
Wifi! + M.Data ukljucena internet radi
Wifi! , M.Data iskljucena internet radi
Wifi! iskljucen , M.Data ukljucena internet ne radi
Meni vise to deluje kao upozorenje da samo wifi radi.
Kazem na 5.02 nikakvih problema nisam imao

Zaboravih reci da je tel google free (svi servisi su pogaseni)
 

Prilozi

  • Services-lolipop.jpg
    Services-lolipop.jpg
    625.5 KB · Pregleda: 130
Poslednja izmena:
Wifi! + M.Data ukljucena internet radi
Wifi! , M.Data iskljucena internet radi
Wifi! iskljucen , M.Data ukljucena internet ne radi
Meni vise to deluje kao upozorenje da samo wifi radi.
Kazem na 5.02 nikakvih problema nisam imao

Zaboravih reci da je tel google free (svi servisi su pogaseni)
Ne, uzvičnik znači da nema konekcije.
 
Bas kao sto telep kaže,uzvicnik znači da nema WiFi neta,iako je konektovan,a ne da nema mobile neta.
 
Poslednja izmena:
Konektovan je ali nema interneta, to znači taj uzvičnik.
 
Kako god
Ali ja vam kazem da meni u tom momentu data nije radila a wi fi je isao na net.
A to povezujem sa nedostupnoscu tel.
Jel wi fi je konstantno radio sto sa kucnom mrezom tako i internetom.
Sad na 5.0.2 nema problema
zato i pitam jel jos neko ima problem sa ispadanjem iz mreze.
 
Mi ti opet kazemo da taj uzvicnik nema veze sa nedostupnoscu mreze telefona,vec da tada nema protoka na wifi-ju iako je konektovan. ;)
 
Nije kako god već ovako kako ti ljudi kažu, uzvičnik na wifi znači da je konektovan na bežičnu mrežu ali da nema izlaz na internet pa koristi mobile data. I nema veze sa nedostupnošću telefona tj ništa na taj način ne signalizira. Uzvičnik na ikonici signala znači da mobile data iz nekog razloga ne radi a takođe ne znači da nisi dostupan.
 
U bre nikako da covek shvati :-D
Sta koristiti za ftp? Koji program?
 
Nazad
Vrh Dno