Šta je novo?

Sony Xperia Z2

^
+1 Premijum Samsung feeling koji ne nudi ni jedan drugi uredjaj sa tom cenom... :)
 
Bolje mu je da uzme OPO, manje kosta, ima veci ekran, malo losiju kameru ali opet uporedivu sa S5/Z2 (plus podesavanja SS za razliku od sony/samsunga), UI koji klizi i izgleda dobro.. u odnosu na sony z2 malo toga gubi (prakticno za polovan Z2 moze da kupi nov OPO) a u odnosu na S5 dobija bolji UI, malo bolju autonomiju i 1Gb rama vise.

Mada sigurno nece pogresiti ni sa S5 osim ako bas ne podnosi TW/dizajn.
 
Poslednja izmena:
Kako da napravim folder u galeriju za slike? Nema sanse da mogu to da nadjem, a moram da bih razvrstao slike... ima li neka fora ?
 
Ako ništa drugo napravi u file manageru
 
Jeste, ali to mi je tel od brata a on se bas ne snalazi dobro... ajde mozda ima neka caka, ako vec mozda ne postoji caka noze neki program dobar za galeriju sa ovom opcijom?
 
Evo i ja najzad da okacim SOT SS. :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-12-03-18-38-42.jpg
    Screenshot_2014-12-03-18-38-42.jpg
    780.4 KB · Pregleda: 135
  • Screenshot_2014-12-03-18-38-55.jpg
    Screenshot_2014-12-03-18-38-55.jpg
    991.9 KB · Pregleda: 138
  • Screenshot_2014-12-03-18-39-05.jpg
    Screenshot_2014-12-03-18-39-05.jpg
    989.9 KB · Pregleda: 152
MarkoDj dobar rezultat.Koje je osvetljenje ekrana,jel mreza na 2 ili 3G?
 
Mreza uvek na 3G, WiFi takodje uvek upaljen. Sada ne znam za brightness, ne pise u procentima ali tu je negde na pola plus je stiklirano adapt to light conditions.
 
Evo i ja da se uclanim i Sony klub... Pazarih jutros crni Z2... :) Proizveden 14w38 (Avgust cenim)... Za sada sam zadovoljan, nema fizickih falinki... Raspored i velicina mi odgovaraja, mozda za nijansu bolje od prethodne N5 (pre svega zbog rasporeda dugmica), ali u nekim slucajevima zahteva i drugu ruku...Doduse dosta je klizav i poledjina nenormalno skuplja prasinu ali uleteo je odmah u case...Cekam sutra da mi pristigne mircosd kartica pa da isprobam narednih dana, kada ugrabim vreme, da li ima problema sa gasenjem kamere u 4k modu i generalno kakve su slike...

Koliko vidim, deluje mi da power saving mode ne utice drasticno na performanse- moze li da se ostavi ukljucenim 24/7?

Da li garmin navigacija standardno dolazi u Z2? Prijatno se iznenadih....

Btw. ako neko koristi spigen ultra fit, kako skidate to cudo? Ja imam utisak da cu da polomim telefon ili case, uopste se ne da izvaditi jednom kada se ubaci...
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da ubacim karticu u sim slot, medjutim prilikom guranja sam iscupao, kartica nece da udje uopste u ulaz. Nosio sam u servis i kazu da se iscupalo leziste, kartica nece da udje uopste..
Jel postoji neki servis u Beogradu koji moze to da popravi? Nadam se da sam vam objasnio malo, ne znam drugacije kako da objasnim :)
 
Treba ti to leziste za sim karticu,to je malo leziste od tanke plastike gde stavis sim i onda to ubacis u telefon.A taj deo,to leziste tesko da mozes negde da nabavis.Jedino da probas u Sony centru.
 
Jel ima mozda u Srbiji negde to gde moze da se zameni?
 
Jel ima mozda u Srbiji negde to gde moze da se zameni?

Ako je samo leziste u pitanju? Ako je zeznu deo na ploci onda moze biti zeznuto... Mislim da je najbolje da skoknes do neke poslovnice VIP/Telekom objasnis situaciju i pitas za servis- sigurno ces dobiti odgovor jer garant saradjuju sa nekim.. Koliko to kosta i koji je tip popravke (sta je tacno otislo, ne bih znao da ti kazem)...
 
@mushmular aj kad stignes okaci ovde neku fotku slikanu po danu,bas me zanima kakva je kamera kod tebe na Z2.
 
Hocem, nadam se krajem nedelje... Ceka me neka guzva trenutno narednih par dana, taman to da proguram i ujedno se nadam da ce mi stici dock i microsd kartica za koji dan pa cu se malo vise zezati i sa fotkama/video zapisom i reprodukcijom muzike...
 
Sad gledam u vipu i ako nije greska ovo je dosta cudno - Z2 u standard 700/smart 700 kosta 39k din sto je 4k din manje od htc one M7 koji je za generaciju stariji, 6k din manje od G3, 11k manje od S5 i 16/19k din manje od M8/Z3. I u ostalim paketima je slicna razlika. Izgleda da je Z3 ipak omogucio taj pad cena Z2 i pored toga sto su male razlike izmedju telefona.
 
Poslednja izmena:
Sad gledam u vipu i ako nije greska ovo je dosta cudno - Z2 u standard 700/smart 700 kosta 39k din sto je 4k din manje od htc one M7 koji je za generaciju stariji, 6k din manje od G3, 11k manje od S5 i 16/19k din manje od M8/Z3. I u ostalim paketima je slicna razlika. Izgleda da je Z3 ipak omogucio taj pad cena Z2 i pored toga sto su male razlike izmedju telefona.
Pala je cena i kod prodavaca na kp, nude ga uz dock za 350e, sasvim pristojno
 
Ima ih i sa i bez garancije.
Ja vracam moj Z2,jer se ispostavilo da je ovaj S5 sto mi je dosao neispravan bio.
 
^ to je znak da je vreme za OPO ;) A sta je bio problem sa S5?
 
Pravite mi zazubice, a trenutno mi je teško da odvojim pare za telefon! :(
 
Ne osecas se dzabe tako! :)

Ja se ne bih bunio ni protiv Z1, pogotovo ultra modela (iako nije nahvaljen, ali velicinaaaa)!

Ozbiljni telefoni a cene vise nego ok! :)

Jedino sto me brine ako sada skocim na 6,4" moracu da ostanem na toj velicini. Do sada sam se trudio da polako rastem, 3,5" mi bilo ekstra, pa kada sam presao na 4,3" bar 6 meseci sam uzivao u velicini ekrana.....

Sledeca kupovina, pojma nemam ali izgleda minimum 5" pa ce ostati jos malo mogucnosti za unapredjenje u narednim godinama.

Kada bih sada kupio 6,4", verovatno ne bi vise mogao nazad. :(
 
Poslednja izmena:
hsv.stoned A sta je bio problem sa S5?[/QUOTE je napisao(la):
Mreza nije bila ispravna,telefon nije mogao da prepozna sim karticu.
 
To sa Samsung-om česta stvar. Čuo sam od mnogih. I ovaj moj sam morao da popravljam jer je gubio mrežu...
 
Nazad
Vrh Dno