Šta je novo?

Sony Xperia Z2

O ziv li si hsv? :)

Bacicu pogled definitivno...

Ma u principu i ne mogu da kazem ne, jer nisam ni trebao da hladim servisirani Z2 ispod slavine.. Ovako sam se, slobodno mogu reci, zaprepastio da su mi uvazili garanciju i jos nude nov kao zamenu.. :) (cisto sumnjam da bi ovako nesto servisi/prodavnice u Srbiji uradili)

Ali opet znam da su se zalili nesto oko pregrejavanja i restartovanja telefona, i da je batarija losa (mada posle baterije na z2 sve je prosecno). Na kraju krajeva, makar kao backup fon cu da koristim :)

@branaaa

Zamenu nudi direktno Sony (odgovor mi je poslala prodavnica u kojoj sam nabavio fon). I to mi nude samo copper i green verziju. Mada copper je vrh.

U suprotnom ako odbijem zamenu prodavnica mi nudi vaucer od ~100e za kupovinu u njihovim filijalama (nisam valjda lud da prihvatim), jer ne zele da daju "iz svog dzepa". U principu ih i razumem, reklamirali su kod autorizovanog servisa proizvodjaca tako da im je donekle sve jedno.

Da je bio njihov servis ne znam da li bih imao toliko srece. Mada prodavnica u ponudi z3 ali nemaju z3+. Pa sam i zbog toga dodatno skeptican oko z3+
 
Brate uzimaj taj Z3+, vrhunska ponuda :)
Sta su sve razni sumnjivi sajtovi/i kojekakvi emix-oliki botovi pisali o Z2/Z3, covek da pomisli da se raspadaju i da su od kartona :d a na kraju to su bili i ostali super uredjaji. Svaki novi model prate i neke horor pricice pa na kraju nista.

Niko ne moze da ti garantuje da ce taj primerak Z3+ biti bez mane ali ja ne bih mnogo razmisljao, jbt nude godinu dana mladji i hardverski bolji fon koji ce sigurno dobiti Nugat umesto penzionisanog Z2 :)

Sent from my D6503
 
Brate uzimaj taj Z3+, vrhunska ponuda :)
Sta su sve razni sumnjivi sajtovi/i kojekakvi emix-oliki botovi pisali o Z2/Z3, covek da pomisli da se raspadaju i da su od kartona :d a na kraju to su bili i ostali super uredjaji. Svaki novi model prate i neke horor pricice pa na kraju nista.

Niko ne moze da ti garantuje da ce taj primerak Z3+ biti bez mane ali ja ne bih mnogo razmisljao, jbt nude godinu dana mladji i hardverski bolji fon koji ce sigurno dobiti Nugat umesto penzionisanog Z2 :)

Sent from my D6503
+1. Win win situacija.

Sent via Xperia Z3
 
^pobeda je za sve pare.

Em(ix?! :p) mi garancija za nedelju dana, jos su mi dali u zamenu telefon novije generacije. Ruku na srce kriv sam za kvar i realno su mogli da mi ga suknu (sto sam i ocekivao usled stete sa vodom koju sam napravio) ali postoji i mogucnost da indikatori nisu promenili boju + vec je jednom menjan ekran....

Kako god da okrenem pobeda.... Da nisam uzeo HTC 10 verovatno bih uzeo vaucer i odradio doplatu za neki telefon (HTC10 opet verovatno, 6P ili ove nove Xperie). Ovako cak i da ima problema ostaje mi kao funkcionalan backup telefon.

I interesantno je, ali evo konkretnog primera da su dvostruki arsini sto se tice servisiranje i reklamacija telefona kod nas i u EU... Da mi se u Srbiji desilo ovako nesto garant bi me glat odbili ili bi cak i da nije bilo stete sa vodom "pronasli" da je to bio uzrok kvara...
 
Poslednja izmena:
Ljudi,da li moze da se promeni raspored navigation keys ?
Fon je na 6.0.1 stock rom
 
Xposed modul ili flesuj ezx rom sa xda.
 
Zašto kada kucam poruku sa recimo 20 karaktera odmah prebaci na dva smsa i recimo ubacim smajli prebaci ma mms?Kako rešiti ovo?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Zašto kada kucam poruku sa recimo 20 karaktera odmah prebaci na dva smsa i recimo ubacim smajli prebaci ma mms?Kako rešiti ovo?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Ako kucas sa srpskim slovima a nije uključen sms cost saving imaš manje karaktera. Takođe ako koristiš emotikone oni smanjuju broj karaktera...
 
Poslednja izmena:
[quote name="hsv.stoned" post=4827357]Imas li neku sliku, da vidimo kako izgleda?

To ne bi smelo da se desava..ni na najvecim minusima nisam primetio nista cudno.

Sent from my D6503[/QUOTE]

Kada skrinsotujem pojavljuje se normalna slika ekrana, tako da cu opisati 'pojavu'. Prilikom svake radnje, kada udjem u novu aplikaciju ostane mi senka prethodne na ekranu, ili zakljucanog ekrana (sat npr) i sve to traje nekoliko sekundi. Cim sam usao u stan ekran se unormalio[emoji2]


Problem je sve gori i gori, ekran postaje potpuno beo i neupotrebljiv je. Odnecu ga direktno u Comtrade jer nemam fiskalni pa mi mozda nece odobriti u poslovnici. Koliko bi trajala zamena ekrana po vasem misljenju (ako je to problem)? Moguce da je flat kabl.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Do nedelju dana obicno. Ajde javi jel ti prosla garancija bez fiskalnog.
 
Uzeo opet da koristim Z2ojku mal,uzeleh se
Promenio sam mu rom,stavio Existenz zadnji i bas sam zadovoljan,nisam video rom sa toliko tweakova i opcija ni na jednom fonu do sad.
Ne moram ni da zurim sa prodajom,uvek moze da se promeni interfejs,stavi novi rom,promeni kernel,neki mod...

Ima neki mod na XDA zove se ZR camera tako nesto,ali je samo za lolipop,i neki kazu da poboljsava kvalitet.
 
Ako kucas sa srpskim slovima a nije uključen sms cost saving imaš manje karaktera. Takođe ako koristiš emotikone oni smanjuju broj karaktera...
To je ok da to smanjuje mogućnost karaktera ali da mi kod 20 karaktera ili koliko već prebaci na dva smsa je nemoguće.Neko rešenje?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ljudi,android 6.0.1 smetaju mi neke sitnice.
Double tap to wake nije bas najprecizniji,automatic brightness je stikliran,ali imam utisak da ne radi bas najbolje.
WiFi nekad zabode.
Da li su to uobicajeni problemi za ovaj telefon,ili ih samo ja imam ?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da. Na zalost. Mozda neki od romova popravlja situaciju. Mene nervira wi fi.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ok,znaci nisam jedini.
A (po mom misljenju) bag vezan za auto brightness ?
 
Meni radi ok osvetljenje.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Radi i meni ok,ali recimo,kad je u prostoriji u kojoj sam jako malo svetla,z2 mi sljasti,a ukljucena je automatika osvetljenja.
 
Mozda je malo jace, ali ne toliko kao sto ti kazes. Bar ne kod mene.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
I kod mene je automatika prejaka u tamnim prostorijama. Uveče kad uzmem tel ocoravim na 5 sek. Mada i kad manuelno podesavam osvjetljenje mrvicu je slabije, tako da je vjerovatno to do ekrana.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Radi i meni ok,ali recimo,kad je u prostoriji u kojoj sam jako malo svetla,z2 mi sljasti,a ukljucena je automatika osvetljenja.

Instaliraj neki od programa s kojim mozes dodatono da smanjis brightness..preporucujem app Dimly.
 
Poslednja izmena:
Odlična app. Nisam znao za nju. Rijesio si mi problem. Hvala @blue moon

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ljudi,kako da obrisem File Commander ? U Aplikacijama daje samo opciju deinstaliranja apdejta i prinudnog zaustavljanja.Fon nije rutovan,tako da opcije u tom polju otpadaju.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi,kako da obrisem File Commander ? U Aplikacijama daje samo opciju deinstaliranja apdejta i prinudnog zaustavljanja.Fon nije rutovan,tako da opcije u tom polju otpadaju.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Ne možeš ako nemaš root, jer je to sistemska aplikacija.
 
Dobio sam nov Z2 posle reklamacije u mtsu, ovo je 3. telefon koji su mi dali za oko 13,14 meseci. Šou.
 
Sta radis ti sa tim telefonima.
 
Nazad
Vrh Dno