Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Pa jesi okinuo koju fotku,jel ti se cini da su bolje?Mogao bi da okacis link ako te ne mrzi.

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Slikaj nesto usput sad ;)

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Hahah,selfi sa bakutanerama :D

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
1080p,60fps,SteadyShot - on.


morao sam da prodjem da vidim da li si me snimio, po ovome sto vidim mislim da sam bio posle tebe na zicari :D
8ddb2555425584054564348056f54ebd.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
@ n.zlo

Ja bih ovde podesio EV -0.3 ili -0.7 a WB na warm iako Zlatibor vec ima blagu zuticu :D

Bese ova stabilizacija vrh u 2014. ali sada me samo sa Z5, XP odusevljava :)

Sent from my D6503
 
Jel ti u punoj rezoluciji ovo sto si slikao?

Nervira me jedna stvar,kamera aplikacija od kako je ista kao na Z5 nema opcija pri snimanju videa da se podesi ekspozicija tj da se smanji jer po difoltu Z2 daje presvetao kadar. Sad ne mogu ds snimam uooste realne klipove,a steadyshot radi samo na fabrickoj kameri. :/

Editovao sam post,bio sam skoro zaspao dok sam pisao :D

Moram da sednem na komp da pogledam sliku.

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Poslednja izmena:
Jel ti u punoj rezoluciji. aplikacije da je kao na Z5 MM vise nema opcija pri snimanju cai se podesi ekspozicija tj da se smanji jer po difoltu Z2 daje presvetao kadar. Sad ne mogu ds snimam uooste realne klipove,a steadyshot radi samo na fabrickoj kameri. :/

Sent from my Sony Xpeira Z2

Radi i ovde steadyshot. 12Mpx slikano, ne znam dal kompresuje imgur. Steadyshot stavi na standard
 
Radi i ovde steadyshot. 12Mpx slikano, ne znam dal kompresuje imgur. Steadyshot stavi na standard
Kompresuje imgur aj baci mi na email onu jednu gde je iz daleka kadar na email,poslacu ti na pp.

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Ja ne vidim razliku u ovom modu za kameru,cak su mi stock 8 mpx bolje fotke.

Nego dal ima neka kamera aplikacija koja podrzava steadyshot sem fabricke?
Na ovoj kamera app od Z5 nema da se menja wb i exposure za video,a na Z5 ima.Nije mi jasno zasto su slepci to izbacili.
 
Ne znam,jel imas neki info,link? :)

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Hvala.

Sent from my Sony Xpeira Z2
 
Odlicna baterija na zadnjem MM buildu.

Preko 34 h uptime,50 min razgovora,dosta Tapatalka,dosta kamera,viber,telegram itd


aff0d8a78c9a114c8aa1008caf7685ab.jpg
4bde54000282e23a6eb2e17189f90912.jpg
69dcc8b5c1c27e9adfc0ebe9730bfa2b.jpg


Sent from my Sony Xperia Z2
 
morao sam da prodjem da vidim da li si me snimio, po ovome sto vidim mislim da sam bio posle tebe na zicari :D
8ddb2555425584054564348056f54ebd.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
Ne mogu da vidim kad si napravio fotku,a video je snimljen 17.08 oko 13:30 ,a i taj dan sam nosio svetlo sivu majicu,a lik ispred tebe sa leve strane nosi neku tamnu :) :)
Videcemo sledece godine da li ce da puste u rad onu Gold gondolu od centra Zlatibora preko Ribnickog jezera do Tornika..oko 9Km.
To ce biti dobar snimak,nadam se tada sa Z5 premium...ako mu padne cena naravno do tada i ako budeo mogao snimi celu voznju a da se ne istopi :D
@ n.zlo

Ja bih ovde podesio EV -0.3 ili -0.7 a WB na warm iako Zlatibor vec ima blagu zuticu :D

Bese ova stabilizacija vrh u 2014. ali sada me samo sa Z5, XP odusevljava :)

Sent from my D6503
I ja bih EV u minus,ali..sunce je bilo bas zaslepljujuce i takvom polozaju da sam jedva video nesto na displeju i nisam mogao da procenim kako da podesim,
a i ubrzo je pocelo da mi izlazi "overheating" upozorenje,pa sam smanjio brightness na nulu i tako snimao..
 
HSv,dex i ostali,kako resavate problem sto u novoj kamera aplikaciji prilikom snimanja videa nema mogucnost da se menja WB i Exposure.

Z2 po defaultu ima presvetao kadar kad se snima,i snimci su uzasni kad se ne smanji exspozicija,obicno mora izmedju -0.7 i -1.0.

Sad tih opcija u kamera app nema,Probao sam neke druge kamera aplikacije,ali ni sa jednom ne radi steadyshot tehnologija i slika drhti solidno.

Da li to moramo da se oprostimo od snimanja videa na MM? :mad:
 
Ja resavam tako sto sam na 5.1.1 jos uvek :D

Vidi sa dex-om oko te modovane app za 6.0.1 koja cak ima i podesavanja SS (foto, naravno)

Sent from my D6503
 
Evo vec 2 dana imam problem, da mi tel uopste ne zvoni na sms i viber poruke dok whatsapp normalno radi. Takodje i pozovi rade. Restart nije pomogao jedino mi jos ostaje hard reset. Ima li jos neko problem, ili mi je zaglupio tel?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Reinstaliraj Viber,to je najlogicnije ;)

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Radio sam i to i nije pomoglo. Problem je sto mi uopste ne zvoni tel i kad dobijem obicnu sms poruku. Izgleda da cu morati hard reset da odradim.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno