Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

Poslednji .757 firmware za sada nema problem sa zvonom koje se prebacuje na earspeaker.
Izgleda da su rešili stvar.
Ipak valja sačekati, prošli put mu je trebalo dosta dok se prvi put nije pojavio problem.

Alarm kada startuje, zvuk još uvek stucne na početku, to nije rešeno.
Na 4.3 toga nema, Sonijevi programeri su izgleda zabrljali poprilično, šta god da je uzrok još uvek ga nisu otklonili :)

Ako je zaista ispeglan ovaj kritični bug sa zvonom nije ni bitno na kraju krajeva.
 
Compact smartphone shootout: Sony Xperia Z1 Compact vs HTC One Mini vs Samsung Galaxy S4 Mini

Picking a winner in a camera comparison can be a daunting task but not in this shootout. In terms of image quality the Sony Xperia Z1 is leading the pack in almost all areas. It might not be perfect, but it delivers decent detail in good light and offers a good balance between noise reduction and detail at higher ISOs. We also liked the natural colors and reliable exposure. As a bonus you get to choose between the 20.7Mp files, which can be useful for cropping, and the downsampled 8MP files which are a touch cleaner and more manageable when uploading to social networks and image sharing sites.

Cini mi se da je ovo sa JB, da su radili sa 4.4 kvalitet bi bio jos malo bolji jer je to slucaj i sa Z1.

U njihovom uporednom testu sa 1020, G2 i S4 Zoom veci Z1 je solidno ocenjen i iza 1020 ali ispred ostalih. U medjuvremenu su svi napredovali kroz apdejtove jer je taj test mator, verovatno najvise lumia 1020.

dxomark je i Z1 i Z2 ocenio kao odlicne smartfon kamere/kamkordere, znaci generalno. Ali sta svi oni znaju.. :d ;)

Ali ja sam ubedjen da sony i samsung mogu mnogo vise od ovoga samo sto nece.. trude se taman toliko da budu najbolji u android segmentu a to i jesu vec godinama (uz par sony fail-ova sa kamerama) i to je to, svake godine po malo bolje a pored ovakve android konkurencije i to je dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Cisto ako nekog zanima kako izgleda, postavio sam Nillkin 9H Hardness Tempered Glass.
Fotke nisu bas najbolje jer su sa BB 9790.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 
Izašao 4.4.4 update, 8 dana nakon objave. Svaka čast na brzini.

Verzija je 14.4.A.0.108

Prve reakcije su da nema bagova, prvenstveno da je otklonjen bag sa zvukom. Towelroot radi i na ovom update-u.
 
Jel zna neko zasto nema ovog telefona u ponudama operatera? Jel su bili pa nestali, nisu bili, nece biti, sta se desava ?
 
Nije "popularan" .
 
Šteta što je tema oko ovog veoma zanimljivog telefona zamrla. Toliko mi je zanimljiv, da sam ga konačno kupio, kod Mađara na akciji. Još su mi kao gift su mi dali originalni Sony-jev dock za punjenje, koji košta cca 30-ak eur. :) A u SOny radnji u NS, taj dock je blizu 6000din. Mislim... :zgran:

Telefon je mnooogo dobar. Jedina mana je, možda je mogao biti malo manji za ovu dijagonalu ekrana. I uslovno, težak je.


...postavio sam Nillkin 9H Hardness Tempered Glass.

Nego, taj Nillkin 9H, jel' vredi nabavke? Da li je stvarno toliko bolji od ovih folija što ima po našim radnjama?
...i gde ga nabavi? Ima li negde kod nas sem ej-Baja? (...može i na PP).
 
Poslednja izmena:
Heh, zamrla je zato što u Srbiji sem malog procenta ljudi ne postoji tržište za "skup" telefon male dijagonale ekrana.
4.3 inča a sa njegovom cenom je naprosto neprihvatljivo za 90 i kusur procenata Srba.
Folije koje sam ja stavljao su prilično loše, ja sam stavljao par komada na zadnju stranu i sve su odlepljivale nakon nekog vremena.
Pa sam odustao, koristiću ga godinu i po do dve i osim uobičajene pažnje (u džepu sa telefonom mi je uvek samo telefon) neću više da razmišljam o zaštitama :)
 
Cena je smešna u Srbji. U Tehnomaniji ga cene na 75000din. :shock:

Napolju se bez problema legalno u radnji nabavlja za 300eur. U CH u (skupom) MediaMarkt-u je oko 330eur. Praktično, Z1c košta koliko i mini modeli Samsung-a i LG-ja, ali uz zadržan premijum HW. U paketima prodaju i značajno skuplji telefoni od ovog.

Ima mnogo ljudi koji žele ne prevelik telefon, s'tim da on ne vise po forumima i temama o telefonima na forumima, pa se ne stiče takav utisak. Ali Sony Z1c se prodaje jako dobro. Bla.bla.truć... mogli bi do sutra o tome.

Nego folije, znam da su njanjave. Zato pitam za tu Nillkin 9H. Deluje klasu bolje od ostalih.
 
Ja sam ga kupio tamo 10 februara čini mi se, dve nedelje posle premijere.
U Srbiji, platio 460 evra. Nisam se pokajao, telefon prilično blizu savršenog za moje potrebe i zahteve :)

U Tehnomaniji neka ga kupi ko želi, cene "legalnih" telefona u Srbiji su sve osim normalnih.
Stvarno misliš da se dobro prodaje u Srbiji?
Ili si mislio na prodaju van nje.
 
Mislio sam na generalnu prodaju modela. Sony nije ni target-ovao veliku prodaju, te je uspeo da nadmaši projektovanu prodaju, što je danas uspeh. Full specifikacije u manjem kućištu je ponudio samo Sony i to je bio experiment. S' obzirom da i sledeće mini modele najavljuju uz full hw, očigledno da je experiment uspeo.

Prodaja u Srbiji im je bitna koliko i lanjski sneg.
 
^ telefon sa 4,3'' ekranom i vrhunskim hardverom je stigao kasno, to je treblo da se desi jos u drugoj polovini 2012 kada se pojavio S3 mini koji veze nije imao sa pravim S3 osim po dizajnu :d

Danas ljudi hoce sto veci ekran, samo da je android i 4,5''-5'' ekran i da je do 200e ili sto jeftiniji u paketu operatera i to je to. Ljudi kupuju prestigio, alcatele i slicne kineze ili LG kao L9/II itd. To pricam jer vidim sta se desava, preporucim ortaku da doda jos malo para i kupi krsten telefon (s4 mini) a on kupi prestigio tacnu sa jedva prosecnim karakteristikama.

A ko hoce vrh hw taj danas tesko da razmislja o ekranu ispod 4,7'', aj i 4,5''.

E sad, koliko god da je Sony ''zakasnio'' sa takvim modelom i dalje je jedini koji tako nesto uopste nudi, dovoljno je pogledati ostale mini verzije flashipa i njihove cene kao i ove koji tek treba da se pojave, smesno, veze sa vodecim modelima nemaju.
 
Poslednja izmena:
Šteta što je tema oko ovog veoma zanimljivog telefona zamrla. Toliko mi je zanimljiv, da sam ga konačno kupio, kod Mađara na akciji. Još su mi kao gift su mi dali originalni Sony-jev dock za punjenje, koji košta cca 30-ak eur. :) A u SOny radnji u NS, taj dock je blizu 6000din. Mislim... :zgran:

Telefon je mnooogo dobar. Jedina mana je, možda je mogao biti malo manji za ovu dijagonalu ekrana. I uslovno, težak je.




Nego, taj Nillkin 9H, jel' vredi nabavke? Da li je stvarno toliko bolji od ovih folija što ima po našim radnjama?
...i gde ga nabavi? Ima li negde kod nas sem ej-Baja? (...može i na PP).
Kupljen preko ebay-a. On vise dodje kao neka plastika pre nego folija. Osim sto se primecuju otisci (mislim da je to neizbezno) veoma sam zadovaljan. Uzeo sam posle citanja review-a da je ekran podlozan grebanju. Stavio sam ga preko fabricke folije, radi bez problema. Test sa kljucevima nije ostavio ni jedan trag. U paketu je stigla i folija za ledja koja nije bas najbolja ali i ona za sada vrsi posao.
 
I ja sam ga pazario pre mesec ipo, pohvalih se poolmaker-u onomad :D , telefon je u potpunosti ispunio moja ocekivanja i nisam se pokajao sto sam dao za njega 410e ali sam ga uzeo sa 2 god garancije, odmah sam mu i napred i nazad stavio foliju i ubacio ga u onu plasticnu zastitu tj fotrolu sto pokriva ledja i bocne ivice. Kupio sam i dock preko ebaya za neke sitne pare :D Danas mi stigla jos jedna plasticna zastita za ledja ( alu ledja i plasticni obodi ) i raspakujem ono polomljeno to okolo od plastike :( maler. Uglavnom baterija 2-3 dana drzi, u zavisnosti od koriscenja, u svakom slucaju sam se preporodio sto se baterije tice. A sto se velicine telefona tice ne volim ogromne ekrane, treba mi telefon a ne cigla, i poruke kucam jednom rukom pa mi je to bilo presudno da uzmem telefon sa dijagonalom ekrana do 4,5".
 
Jel problem odraditi root?
 
@ poolmaker i z1c ekipa

Koji je poslednji apdejt za ovaj fon i da li sve radi normalno, ima li bagova? Malopre videh na xda da je kvalitet fotografija na 4.4 bolji nego sa pocetnim softverom, znaci fazon kao i sa Z1, ispravili su to. Jedan ortak razmislja da kupi z1c ili 5c/5s pa me zanima kako se pokazao 4.4+ generalno, lik je navikao na ios pa ne bi mnogo da se smara sa xda krpljenjem.

Nasao sam ovu galeriju na flickru, po datumu postavljanja rekao bih da su ovo semplovi sa najsvezijim softverom, deluju odlicno
https://www.flickr.com/photos/onemanban/sets/72157644849982505/

Ova panorama je pobedila https://www.flickr.com/photos/onemanban/14093096380/in/set-72157644849982505
 
Ima al' ne znam da li je ovo neko xda budzenje ili je u okviru zvanicnog 4.4 apdejta?

[YOUTUBE]3jSNXu3Fh4E[/YOUTUBE]
 
Poslednji firmware je 14.4.A.0.118 (4.4.4. android), i sve radi zaista perfektno.
Ja nisam imao bugova ni sa prethodnom verzijom ali neki članovi jesu, koliko vidim sa ovom verzijom je narod vrlo zadovoljan.

Stock kamera rekao bih nije menjana, bar ne značajno.
Po mome iskustvu je tako, a niko još nije uradio uporedni test u kontrolisanim uslovima sa poslednjim fw i nekim ranijim kojim bi pokazao drugačije.
4K i slow-mo zahtevaju root pa ondaovako.

Root će mu trebati i ako ga nerviraju dozvole aplikacijama za pristup micro sd kartici u androidu 4.4.
Otključavanje bootloadera se sada lako može zaobići, ranije to nije bio slučaj.
 
Root će mu trebati i ako ga nerviraju dozvole aplikacijama za pristup micro sd kartici u androidu 4.4.

E ovo mi je budal'ština decenije?!? :mad:
Jel to mora tako?!? 'Oće li to Google menjati, ili to ostaje standard?!?

Inače, nšao sam još jednu manu telefonu. Vibro mu je prilično slab. Kada zvoni u džepu, skoro se ne oseti. Možda ima veze sa velikom masom telefona, pa to prigušuje vibracije.
 
E ovo mi je budal'ština decenije?!? :mad:
Jel to mora tako?!? 'Oće li to Google menjati, ili to ostaje standard?!?


Inače, nšao sam još jednu manu telefonu. Vibro mu je prilično slab. Kada zvoni u džepu, skoro se ne oseti. Možda ima veze sa velikom masom telefona, pa to prigušuje vibracije.
Slažem se, mislim da nažalost nemaju nameru.
Meni je vibracija jača nego na prethodnom HTC One S-u, pa sam zadovoljan :d
 
@ Gizmo
Brate ovo je bench a ne Anna :) :d zaj.... se naravno

@ poolmaker

hvala
Poslednji firmware je 14.4.A.0.118 (4.4.4. android), i sve radi zaista perfektno.

Ovo je najbitnije, da nema vecih bagova, propusta jer je na iosu navikao da radi sve k'o sat. Sad sta ce da uzme nemam pojma, mozda i 5s koji je vrh fon samo je veliki bedak sto nema 4,3'' displej.

Sto se kamere tice, mislim da mu 4k ne treba ali ovaj timeshift bi verovatno koristio.. nije losa opcija za zezanje. Bitno je da moze nekako da se zbudzi..

@NShappy, poolmaker
Sta mislite o jacini zvona, jel vam se desavalo da u malo bucnijem okruzenju ne cujete fon?
 
Poslednja izmena:
Zvono je OK ako vodis računa da ne preklopiš zvučnik. Zvučnik je onog tipa da jako utiče na jačinu zvuka ako se makar i delimično pokrije nečim. Koristim kožnu futrolu u koju se telefon ubacuje odozgo, uvek ga ubacujem tako da je zvučnik okrenut ka napolje i nemam zamerki.

Ja koji sam pre par meseci i nekoliko desetina stranica kukako kako je zvuk u slušalici loš, povlačim sve reči jer sa vrlo zadovoljan tim zvučnikom.

Generalno sam telefonom više nego zadovoljan. Kupio sam ga pre tri meseca u Nemačkoj za 370e kad se odbije porez i ne žalim nijednog evra. Došao je sa 14.2 softverom koji je imao sitnih bagova, ali ovaj poslednji 14.4 update rešava sve sitnice na koje sam nailazio. Nemam nikakvih zamerki na softver. Baterija traje 2-3 dana zavisno od korišćenja.

Odmah posle update-a na 14.4 (android 4.4.4) sam ga root-ovao, najviše zbog idi0tarije sa pristupom SD kartici. Takođe, omogućio sam pristup FB slikama kontakata iz SMS aplikacija, omogućio wireless ADB, uključio screencast za Chromecast... U svakom slučaju se isplati uraditi root jer je prelako, a ništa se ne gubi.
 
Nazad
Vrh Dno