Šta je novo?

Sony xperia U

Sam Fisher

Slavan
Učlanjen(a)
09.01.2006
Poruke
177
Poena
320
Dobio sam danas Sony xperia U fon u VIP-u, obzirom da mi je ovo prvi android touch screen smartphone (do sada sam koristio samo old school tipa nokia 6680, N70, E71..) imam par pitanja..

1. U gornjem levom uglu mi se pojavio crveni x sto ne znam sta znaci. Telefon ima mrezu i pozivi funkcionisu normalno.
2. Sa strane ima hardversko dugme za ukljucivanje kamere dok je telefon zakljucan ali ja kada ga pritisnem nista se ne desava. Jel treba negde da se podesi upotreba tog dugmeta ili je moguce da je neispravno pa da nosim na garanciju. Malo me je blam da odmah sutra nosim tel sa pricom da dugme ne radi i da mi prodavac u vipu ode u settings i namesti to ukoliko treba.
 
Da naravno. Na netu sam nasao da treba da se drzi 1-2 sec ali nista se ne desava, a u podesavanjima ne vidim nigde stup za to, sad da li nema ili ja ne mogu da pronadjem ne znam..
 
Je l' si siguran da je to hardversko dugme za uključivanje kamere dok je telefon zaključan? Mislim da to nije moguće, već da moraš da ga otključaš i da pritisneš dugme.
 
Ako ima ics trebalo bi da može da otključa telefon i odmah uđe u kameru samo tim tasterom.
 
Je l' si siguran da je to hardversko dugme za uključivanje kamere dok je telefon zaključan? Mislim da to nije moguće, već da moraš da ga otključaš i da pritisneš dugme.

Da 100%, tako stoji u opisu a tako je i kod vecih xperia S i P.

Nesto je do softvera posto sam iskopao u meniju kamere da postoji tri preset-a za spoljno dugme kamere kad je telefon zakljucan: 1. ukljuci i slikaj 2. samo pokreni kameru 3. do nothing! I stalno je cekirano br.3 i ne moze se izabrati nista od prva dva.
Dugme je ispravno i radi u modu kamere kada se pristupi iz menija telefona. Treba mi ics, u tome je problem.

Necu umret bez te opcije ali je vrlo prakticno da mozes da ga samo izvadis i slikas ili snimis nesto za 2-3 sec.
 
Poslednja izmena:
ICS = ice cream sandwich revizija androida za mobilne uredjaje.

izgleda mi da je nesto do podesavanja... verovatno ti je nesto promaklo posto prvi put koristis android. ako google ili benchmarkovci ne pomognu idi u prodavnicu, ali nemoj sa pricom das dugme ne radi nego da je mozda i do podesavanja, ne znas ti, neka pogledaju... ako je prodavac bar malo iskusan, podesice ti.
 
Ne mogu da verujem koji su pilicari ovi iz Sony-a, tj zasto bi ogranicili kompatibilnost na ovaj nacin.

Isporucili su slusalice sa XU (neke sa oznakom 410 ili slicno) koje nisu kompatibilne sa SE Xperia Pro. I obrnuto, slusalice sa Xperia Pro nisu kompatibilne sa XU.
U oba slucaja kad ih ubacim kaze "accessory not supported".

Pritom te uz XU nisu ni in-ear.

Ali me telefon odusevio brzinom u stock varijanti, sve klizi.
 
Zašto su pilićari? Nigde ne piše da moraju biti kompatibilne. Možda imaju neki noise cancellation, koji mini pro ne zna da potera.
 
Dobro, a zasto ne radi obrnuto, tj na Xperia U slusalice sa Xperia Pro? Pritom sam mislio na Pro, ne na slabiji Mini Pro.
Naravno da ne pise da moraju da budu kompatibilne, ali me podsecaju na Apple sa ovim potezima. Ajde da su u pitanju telefoni koji imaju totalno drugaciji interfejs i da su generacijski u velikom raskoraku - totalno bih razumeo. Ali Xperia Pro je izasla mozda pola godine pre Xperia U, oba koriste 3.5mm jack... Al dobro mozda i preterujem :)
 
Nemoj da me razumeš pogrešno, ja sam prvi za interoperability, ali korisnici se često kače za nebitne/manje bitne stvari. :p
 
True story, posto je telefon skroz ok u principu, al ja moram da se zakacim za nesto :)
Pritom je nevidjeno lagan u ruci, za razliku od proseka danas.

Jel imao neko problem sa TrackID programom koji dodje uz telefon? Kod devojke nece da se pokrene (mob uzet preko VIPa) vec samo izbaci obavestenje za FC. Prebacio sam joj sa mojeg Xperia Pro isto TrackID (samo vrv stariju verziju) i sve radi kako treba. Bas cudno, telefon nema ni 10 dana od kako je kupljen. Nije root-ovan, nista cackano, maltene sve stock.
 
Možeš umesto TrackID da koristiš Shazam bespaltan je i odlično radi.
 
Je l' ima neko ovaj telefon a da ga je rootovao i stavio neki custom ROM?

Kakvi su utisci, je l' brže, bolje, je l' ima nekih mana?

I jedno generalno pitanje, da li će na ovom telefonu bolje raditi Android 4 ili Android 2.3.7? Kažem generalno misleći na hardver, 1 GHz dual core i 512 MB RAM-a.
 
Ma radiće 4 ko zmaj na tom telefonu,meni na tipo radi neverovatno brzo trebalo mi je 4-5-sati da se priviknem..
Moj predlog sačekajte da iziđe oficijalni ics.
 
Da li misliš na Sony Xperia Tipo? On ima procesor na 800 MHz i 512 MB RAM-a?
 
^probao sam tipo, ics prosto leti na tom telefonu sa procesorom od 800Mhz i 512Mb rama. Sve je do optimizacije a ICS i JB su odlicni po tom pitanju.
 
Na sta mislis pod "mnogo znaci fabricki ROM"?
 
Hteo je da kaže da telefoni rade mnogo dobro kada u romu imaš binaries direktno od proizvođača, pa developeri romova ne moraju da ih reverse engineer-uju. :D
 
Evo i ja sam danas uzeo Xperia U. Ovo mi je prvi (lično moj) android pa imam par početničkih pitanja:
1) kako da zabranim telefonu da bilo kada koristi "VIP" za internet jer već imam wireless router, kojeg je on prepoznao? Mogu nekako to da pratim?
2) kako da deinstaliram facebook "aplikacije"?

Inače, prvi utisci su da sve leti (DC CPU), ekran je jako lep, telefon ne izgleda možda kao HQ ali je ipak iznad proseka po "look"-u. :)
 
Evo i ja sam danas uzeo Xperia U. Ovo mi je prvi (lično moj) android pa imam par početničkih pitanja:
1) kako da zabranim telefonu da bilo kada koristi "VIP" za internet jer već imam wireless router, kojeg je on prepoznao? Mogu nekako to da pratim?
2) kako da deinstaliram facebook "aplikacije"?

Inače, prvi utisci su da sve leti (DC CPU), ekran je jako lep, telefon ne izgleda možda kao HQ ali je ipak iznad proseka po "look"-u. :)

1.) Settings>Wireless and networks>Mobile network settings>Use packet data i iskljuci tu opciju.
2.) Setting>Applications>FB unistall a ako je dosla sa romom onda ti treba root.
 
Možeš i ovako skini sa marketa Power widgets lite (taj se neplaća)Instaliraj i zadrži prst na ekranu pa idi na widgets pa Power widget 4x1 (dobro ta izgleda odaberi opcije) i eto ih na ekranu...
Pa ih možeš tu uključivati i isključivatiu kako ti je volja...
 
Poslednja izmena:
Da 100%, tako stoji u opisu a tako je i kod vecih xperia S i P.

Nesto je do softvera posto sam iskopao u meniju kamere da postoji tri preset-a za spoljno dugme kamere kad je telefon zakljucan: 1. ukljuci i slikaj 2. samo pokreni kameru 3. do nothing! I stalno je cekirano br.3 i ne moze se izabrati nista od prva dva.
Dugme je ispravno i radi u modu kamere kada se pristupi iz menija telefona. Treba mi ics, u tome je problem.

Necu umret bez te opcije ali je vrlo prakticno da mozes da ga samo izvadis i slikas ili snimis nesto za 2-3 sec.

Na custom ROM radi sve lepo, preporucujem da ubacis. Takodje nema fb i ostalih nepotrebnih s*anja.
 
Poslednja izmena:
Status widget i Data widget bi trebalo da dolaze uz stock ROM na svakoj Xperii. Nema potrebe za dodatnim programima za tako nesto.
 
Evo jedan post što se (prvih) utisaka tiče, pokušaću da budem objektivan što više mogu.

HW:
Telefon ima 384Mb RAM memorije a ne 512Mb kako piše na mnogim sajtovima. Ovo mu, koliko ja kao početnik na fabričkom OSu mogu da primetim, uopšte nije mana. Sve leti, pali se trenutno, igre rade bez ikakvog seckanja, nekoliko programa mi stoji u pozadini (kao npr Skype) i obično je zauzeće RAMa oko 80% (može da izgleda kao puno?). Očigledno da je 1Ghz DC CPU na Symbian 2.3.7 više nego dovoljan. Memorija telefona je 4Gb (interna, ostane slobodno ok 2Gb) + 4Gb na SD kartici. Meni više nego dovoljno...
Ekran je jako osetljiv na dodir, slika je prelepa ali se jaaako prlja (masnoća sa prstiju, prašina se zalepi) bez folije!
Dugmići sa strane kao i završna obrada izgledaju 4/5 ako ne i 5/5.
Zvuk u slušalici je između 3/5 i 4/5, meni nije za 5. Jačina je OK ali zvuk je kao da prolazi kroz plastičnu cev pre nego što dođe sa zvučnika na rub telefona. Bez visokih i niskih tonova, k'o horna... :) Ovo je malo čudno s'ozirom da se muzika čuje savršeno!

SW:
Sav google SW je tu (gmail, G+, mape, navigacija, gtalk...) ali nažalosti i FB aplikacije. MS Messenger je moguće ukloniti ali ne i FB, pa ako neko zna kako ovo da uradim... :)
Od "osnovnih" aplikacija nema ništa vezano za blic / lampu ali besplatna "FlashLight HD LED" aplikacija radi odlično.
"OfficeSuite" dolazi uz telefon.
Meni su u dosadašnjim "sistemskim" (tek sam počeo sa Androidom) podešavanjima najviše pomogli "Android Assistant" i "Super Manager".
"Weather 2 Umbrella" radi savršeno, "google translate" takođe...
Problem na koji sam naišao je vezan za SMS:
Ne mogu da dodam u kontakte nekog ko mi pošalje SMS kao ni da pošaljem SMS nekome ko nije iz imenika!?! Jel sam ja "piglu" malo :D ili ima nekih drugih aplikacija za SMS da ne kidam živce više? :)

Sve u svemu kao neko ko je prešao sa Symbian-a na "touch-screen" Android ja sam za sada (veoma) zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno