Šta je novo?

Sony Xperia SP

zato ja kazem bice klanje izmedju ovog i s4 minija, ipak mini ima amoled :)
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned Fora je i što je ekran na njemu lutrija, može da bude izložen model sa ok ekranom a da ja dobijem model sa lošim ekranom i onda da se ganjam po servisima. Xperia T mi se čini kao sigurnija investicija pa makar bio i slabiji.
 
Pa ne znam, stvarno nisam citao da postoji taj problem sa ekranom koji si naveo.. to je verovatno bag na prvim verzijama, mozda lupam ali bi bilo cudno da masovno isporucuju telefone operaterima sa mizernim problemom, samo moze da im nanese stetu :)

Jednostavno probaj u vipu.. a i kada kupujes telefon mozes na licu mesta da probas i jednostavno ako ne radi to sto si rekao, trazis drugi koji radi :) Realno, ako su im isti ekrani XSP je bolja opcija od XT jer je brzi i ima bolju bateriju a dolazi sa 4.1 i brze ce dobiti sledece apdejtove.
 
Verovatno mi je ovo sledeci telefon. Xperia S je isto imala problem sa ekranom kada se pojavila i SONY je to menjao o svom trosku. Ne bih s brinuo previse.
 
Ok, otićiću sutra u Vip, tražim prvo SP da ga otpakuju da ga probam, ako radi dobro i ako je dobar ekran uzimam ga, ako nije dobar uzimam T :D
Al' sve me nešto vuče da uzmem T, uopšte me ne vuče da uzmem SP :D
 
Poslednja izmena:
Ova 2 XT koja sam probao (6+ meseci i 2-3 meseca stari) se ne ljuste (nisu u zastitama).. ili mozda jos nisu poceli :d
 
Poslednja izmena:
Ne toliko koliko SP ima loš ekran :D Na ekran od SP-a su se žalili na oficijelnom forumu, pa pre jedno 2 sata, što znači da nije rešen problem u proizvodnji i da su ostavili te ekrane.
Ne ali stvarno, ljudi se žale samo na prve serije XT, nikoga nisam video da se žali na novu seriju, dok se likovi žale na par dana star SP da im ne radi touch.
 
Poslednja izmena:
^ A na sta su se sve zalili? Sto se tice prikaza za sada mi deluje da je veoma slican kao na XT.. mada moram da vidim uzivo.
 
Evo oficijelni forum:
http://talk.sonymobile.com/community/support/xperia_sp
Velika većina se žali i na nedelju dana stare telefone da otkazuje touch u horizontalnom položaju, a u review-ovima sam čitao da ne može ekran da se poredi sa baš Xperiom T. Ako ponovo naiđem na te review-ove postaviću link.
I Xperia blog od pre par nedelja:
http://www.xperiablog.net/2013/06/17/sony-responds-to-xperia-sp-display-problem/
Ne kažu da su ispravili problem, nego da se odma nosi u servis. A to mi se stvarno ne radi.
 
:d

Pa koja je logika da isporucuju telefone sa problemima, samo mogu da se izblamiraju i da pretrpe stetu. Takodje ne kapiram i zasto bi se vip uvalio u tako nesto.
Uzimam XT i da me ne boli glava, ne mogu više da čekam za telefon, poslednji sam kupio pre 7 godina

Onda mozes da sacekas jos 7 dana :) cisto da se iskristalise sve oko XSP.
 
Poslednja izmena:
Pa ono, neću da rizikujem i da im budem zamorče :D Nisu ništa rekli da menjaju proizvodnju, da jesu brujao bi net o tome, samo su rekli kao iznad, ako vam se pojavi problem nosite kod servisera. Uzimam XT i da me ne boli glava, ne mogu više da čekam za telefon, poslednji sam kupio pre 7 godina :D
 
Ne možeš da veruješ :D Gledaću još malo, ali činjenica je da SP ima problem sa ekranom. Svuda kažu da su uglovi gledanja očajni (gsmarena, engadget...) i još taj problem da posle nedelju dana otkazuje touchscreen. Bolje mi da uzmem provereno, ne igra mi se lutrija sa tim ekranom :D Kad ga ja probam može da bude dobar, ali posle nedelju šta onda ? :D Da su promenili proizvodnju pročulo bi se ko kada su stavili bolji ekran na XZ, a sad je savet da svi nose telefon kod servisera. I da su promenili proizvodnju sigurno ne bi doneli novije verzije telefona ovde, ipak je ovo Srbija :D
 
Pa ovde su brzo stigle Xperie Z sa Sharp-om, i ja sam mislio da ce kod nas da malo duze da se prodaju primerci sa jdc :d

A sto se tice XT.. ekran je stvarno solidan ali i on ima problem sa uglovima gledanja.. to da znas. Jednostavno probaj u vipu, par minuta je dovoljno. Ovo sto vidim sa neta.. nije katastrofa kao pomenuti jdc na XZ i SXP displej me po uglovima gledanja podseca na XT displej..

XSP je noviji, brzi i ima mnogo jacu bateriju.. zato bih ja sacekao jos malo da vidim da li ovi iz vipa imaju neke probleme.
 
Poslednja izmena:
XT sam već dovoljno isprobavao, i sviđa mi se :D Nisu uopšte loši uglovi gledanja, ekran je dobar. Ićiću i danas po Vipovima, možda ga je neko izložio.
 
Ja ne znam koji je vama sa uglovima gledanja? Ionako telefon nije pravljen da ga gledas pod uglom od 150 stepeni, vec direktno...
 
Vidi ga... :D Pa kako pišu za uglove gledanja kod SP moraš tačno da centriraš telefon da bi dobro video.
 
XT takodje ima neku svoju nivelaciju osvetljenja, pgotovu prelaz sa tamnih na svetle podloge. Malo je bzv dok se ne naviknes, ima tema na xda. Traje dve sekunde dok ne izostri i podesi sliku. Tripovito. :)

Inace najbolji sony koji sam imao.
 
Do sad nikakav ozbiljniji problem nisam čuo da ima Xperia T :d I još mi je mnogo lepši XT od SP :D
Jel ima neko možda Xperia SP ? Nemoguće da ga niko nema :d
 
Poslednja izmena:
E po tim reviewima sam procitao masu gluposti za telefone koje sam licno posedovao, tako da im ne verujem 100%.
Na papiru je SP bolji telefon od T, ali ako ti se vise svidja T, onda nema mesta diskusiji.
 
Znam da pišu gluposti, ali ipak svi da napišu isto znači da ima taj problem. Da su promenili proizvodnju uzeo bih SP i povrh toga što mi je malo ružniji :d
Proklet bio vip što je ubacio telefon u ponudu :D
 
Uzeo sam XT. Probao sam SP i mnogo mi je los ekran, crna je ustvari neka tamno siva i vidi se da probija svetlo na ekranu. Na XT je crna crna :D Na SP i kada sam ga horizontalno stavio malo je preskakao touch, a o kameri necu ni da pricam, ne moze da se poredi sa XT. Da je brzi - jeste i to mnogo, cak je u rangu N4 i S4, ali jednostavno dzabe mu to kada mu je los ekran.
 
Poslednja izmena:
Uzmite v nema manu i kupas se sa njim u bazenu :D
 
Al ga nema u vipu :D
 
Jel postoje one zezancije za punjenje baterija ? Mislim da smo izasli iz tog doba ali ipak da pitam :D Telefon je na 20 posto, dal mogu da ga stavim na punjac ? Ocu da updateujem android :D
 
Ne treba da formiras bateriju. Sta si kupio, XT? Iskuliraj malo, vidi kako radi ta verzija Androida pa onda apdejtuj.. sa baterijom 100%.
 
XT sam kupio, napisao sam iznad zašto :) Znači smem sad da stavim da se napuni ? :d
 
Koliko si platio na kraju XT? Kupio si solidan fon :)

Znaci XSP ipak ima strokavi jdc ekran.. kakvi mentoli, fon ima bas brz cpu/gpu kao i jaku bateriju ali su ''odlucili'' da syebu kameru i ugradjuju krs ekrane.. da nije toga telefon bi bio odlican.
 
Nazad
Vrh Dno