Šta je novo?

Sony Xperia P

Izasao proslog juna. :) Ako mislis na JB, zvanicni bi trebalo da izadje krajem marta.
 
sta ja imam onda meni pise u telefonu sledece Android version 4.0.4 Kernel 3.0.8+ Build number 6.1.1.B.1.54 jel to ICS ILI JB uglavnom nisam bas zadovoljan preformansama pre ovoga sam ima xperia ray i kao da mi je telefon brze radio nego ovaj...
 
Hvala Vojkan,jel znate neki rom koji bih mogao da ubacim,a da mi telefon brze radi???Isto tako i kamera mi secka kada pomeram telefon...
 
Malopre sam imao jedan bug, ne znam da li je softverski ili vremenski :)

Bio sam napolju nekih pola sata i kada sam dosao kuci poruke na viberu stizu, ali nema zvucnih notifikacija, ugasio sam viber i upalio ali i dalje su stizale poruke ali nista od zvuka... Upalim walkman, pustim pesmu ona ide ali nista od zvuka... (pojacano je bilo, ne brinite:p ). Ja vec pomislio riknuo... Probam poziv i prebacim na zvucnik kad radi... nakon taga je proradilo i sve ostalo.

Bas me interesuje zbog cega je zabagovao... Temperatura nije bas toliko niska (0C), jos je bio u koznoj futroli i u dzepu od veoma debele jakne...
 
Zabgovalo je zbog vibera. Nesto su oni juce cackali i nije radilo uopste na xperia telefonima. Sinoc javili da su sve ispravili, al ocigledno je ostao jos po koji bug.
 
Hm, video sam to za viber sinoc tako da sam ga odmah updateovao, mada ja nisam imao tih problema sto su navodili.

Nego naleteh na gsm areni na ovo:

> In reply to kevin @ 2013-02-19 18:04 from HI16 - click to read
Hey guys i have serious a problem with notification sound!!!!!
I cant hear any notofication sound after 1 day since when I turn on my phone!!!!!!

Just reset your mobile by turning off and turning on

sometimes my message & notification sound is not working...after restarting its work 3 or 4 hours.than same as before.what should I do?
is there any software for massage & notification sound??
plz hepp me....


Anybody can help me out with this issue. After sometimes phones notification sound stops working.
after restart its work fine more than 30 or 40 min....
what should i do???plz help me....tx

izgleda da telefon ima nekih problema, nadam se da ce u JB da isprave ovo i kameru.
 
Izgleda da svakome ICS pravi određene probleme. Ja imam problem sa punjenjem baterije i sync contact. Ali sa zvukom do sada nisam imao problema.
 
Što se tiče "tvrdičnjaka":d, mislim da je tu sve lepo upakovano i usklađeno, ali se nadam da će JB sve ove probleme rešiti, jer u suprotnom, razmisliću o promeni fona. Da se ja bakćem svaki čas sa punjenjem baterije, nemam nameru. Nije mi iz oka ispao.
 
Telefon mi je preko 3h "budan" To ne bi trebalo da bude? Evo dole nekih slika, ono alarm nisam mogao da uslikam jer mi telefon nije rootovan.

I ovo vezano za signal zucasto-zelenkasto... Trebalo bi uvek da bude jako zeleno ili samo kada je telefon otkljucan, tj kada se koristi?
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-02-25-00-37-16.png
    Screenshot_2013-02-25-00-37-16.png
    189.4 KB · Pregleda: 100
  • Screenshot_2013-02-25-00-37-34.png
    Screenshot_2013-02-25-00-37-34.png
    359.2 KB · Pregleda: 98
  • Screenshot_2013-02-25-00-37-47.png
    Screenshot_2013-02-25-00-37-47.png
    358.4 KB · Pregleda: 89
  • Screenshot_2013-02-25-00-37-59.png
    Screenshot_2013-02-25-00-37-59.png
    373 KB · Pregleda: 95
  • Screenshot_2013-02-25-00-38-06.png
    Screenshot_2013-02-25-00-38-06.png
    400.2 KB · Pregleda: 86
*backup* to se i meni danas desilo na sgsu2...posrče mi bateriju, sat vremena radio u pozadini..restartovao sam tel. i nestao je sa liste..probaj
 
Restartovao sam malopre i nema ga vise... Jel si skontao mozda sta je to, cemu... sta backup-apuje on to sam...

Zuto je kad imas slab signal... Treba da bude zeleno uvek ali sa nasim mrezama to nema sanse...

U centru sam gde je poprilicno dobar signal, jedino sto sam u zgradi pa mozda zidovi ometaju, bem li ga... Svaki cas mi se za signal smenjuju 3G i H.
 
Poslednja izmena:
Ja to uvek dečekiram, pošto mi to ne treba, imam nandroid, imam titanium, zašto da mi povlači sve kad ne mora...
 
Restartovao sam malopre i nema ga vise... Jel si skontao mozda sta je to, cemu... sta backup-apuje on to

Backupuje podešavanja, listu instaliranih aplikacija, kontakte na googlove servere..čini mi se da se zaglupi tako pa upadne u loop i napravi problem..ali eto to mi se desilo sad prvi put, nisam imao problema ranije
 
Ne radi tu kontakte, kontakti su u accounts, ovo je samo backup aplikacija, wifi šifri itd ima još nešto...
 
Možda ih ubaci i tu za svaki slučaj :D
 
Mozda izadje uskoro Alpha verzija JB-a. :) Sustinski je to namenjeno devovima da mogu brze da portuju ROM-ove na JB, ali cemo time manje-vise dobiti uvid u finalnu verziju.
 
Drugari, rekao sam vam da sam imao problema sa punjenjem baterije. Tamo gde sam kupio fon sam i ubacio drugi softver(naravno isto 4.0.4.) i sad radi ok. Imam utisak da se bolje čuje zvuk u slušalici. Sad me zezaju slike u kontaktima(tj. kad kliknem na kontakt, slike ima, ali kad pozovem li mene pozove ta osoba, nema slike), ali to je verovatno dupliranje slika, pa se buni. Ono što sam vam pričao da sam imao problema sa sync contacts, kaže mi prodavac da se to kod nekih dešava koji imaju kvačice, crtice, apostrofe itd. u imenu kontakta, pa google account to buni.
 
Zna li neko šta mi zbunjuje telefon? Kad završim razgovor sa onim koga sam ja pozvao, stalno otvara stranicu Mobile network settings. Bilo da je iz Contacts+ koji koristim ili običnih kontakta.
 
Bas nemas srece sa bagovima. :) Meni se tako nesto nije manifestovalo dosad. Ostaje ti samo JB da cekas. :)
 
Ja sam pre 10-ak dana popio drugo (valjda) zakucavanje telefona otkad imam XP al' sam bio u zabiti nekoj na -2c, telefon je trazio mrezu, koristio sam gps i kameru svaki cas.. mozda je Android nesto zabagovao a mozda je i neki temperaturni sok jer se alu prilicno ohladi na minusu..

Aj ako nekoga ne mrzi sutra/ovih dana da proba ovu aplikaciju :

https://play.google.com/store/apps/details?id=binaryearth.handygpsfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImJpbmFyeWVhcnRoLmhhbmR5Z3BzZnJlZSJd

U sustini koristim Sport Tracker (a i ona strava cycling app deluje bas dobro) ali me zanima za koliko vam ovaj handy gps hvata satelite. Sport Tracker po paljenju gps-a za 20-60 sekundi najcesce ima odlican signal a ovaj handy, koji je prilicno dobro ocenjen, nece da se poveze po 5 i vise minuta.
 
Sad sam probao handy, danas nije paljen gps a i restartovao sam tel ako je to bitno, znaci upaljen gps po instalaciji aplikacije i gps fix je bio za par sekundi.
 
Ok, hvala. Ocigledno nesto baguje na mojoj verziji softvera ali me cudi to sto Sports Tracker veoma brzo uhvati satelite. Probacu sutra Strava pa ako i ona radi ok onda nema problema.
 
Nazad
Vrh Dno