Šta je novo?

Sony Vegas 9.0 podesavanja za velicinu fajla.

Moca

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2008
Poruke
1,065
Poena
375
Pozdrav.
Imam jedan problem. Kada naredjam klipove sliozim ih kako zelim hocu da napravim jedan video. Kliknem na render as i pokrenem. Imao sam 4 fajla koji su oko 200 mb koji megabajt vise. Ali posle sat vremena cekanja dobio sam fajl od 16gb??? Sta treba da namestim i gde da dobijem fajl koji ce biti velik kao ta 4 klipa zajedno tj. oko 800-900mb?
 
Imas tonu klipova na YT o svakoj verziji svakog poznatijeg programa :)

Kada odradis sta si hteo i ides na opciju render as i izaberes output format koji hoces, dodatna podesavanja mozes da izvrsis u customize template..

Evo kako to npr izgleda u popularnom YT 720p formatu.

http://www.youtube.com/watch?v=ebLkD8RzD2A
 
Znam gde da idem druze ali ne znam koji format da izaberem. A nema vremena da isprobavam razne formate jer mi je video oko 80 minuta dugacak i maltene mu toliko treba da ga obradi.
 
U kom formatu su ti original video fajlovi?
 
mp4 i velicine su po 230 mb. A jos sam ja iz svako nesto sekao i izbacivao u SV pa bi trebalo da su manji malo. A ne da mi ih sve spoji u fajl od 16gb.
 
To ti je neki kvalitetniji kodek sa vecim birejtom da bi ti kvalitet ostao transparentan. Taj video od 16 GB ako si zadovoljan sa kvalitetom, naknadno spakuj i gadjaj velicinu koja tebi treba. Za tu rabotu mozes da koristis Handbrake recimo.
 
Problem sam resio tako sto sam skinuo Vegas 11 koji ima lepo opciju internet video 48p koja meni savrseno odgovara. A ko konj sam se nervirao kako to ovamo u devetki da nadjem.
 
Nazad
Vrh Dno