Šta je novo?

Sony S3000 poliven vodom?

RUS

Čuven
Učlanjen(a)
18.01.2001
Poruke
403
Poena
619
Mlađa ćerka (puni 3 godine za nedelju dana) igrajući se sa kesom u kojoj se nalazio polurastopljeni led pocepala je kesu i gotovo celokupan sadžaj prosula po TV-u.

TV radi ali se po ekranu pojavljuju vertikalne linije nejednake dužine. U samom dnu ekrana pojavila se velika crna mrlja. Probao sam da osušim ekran fenom ali bez ikakve promene. Pomenute vertikalne linije (najčešće crvene boje) vremenom menjaju dužinu pojavljuju se i nestaju.

Ostavio sam TV da radi celu noć stim što sam pojačao pozadinsko osvetljenje na max i crna mrlja u dnu ekrana se smanjila ali se broj vertikalnih linija blago povećao. Kada sam jutros prebacio signal sa kompjutera (probao sam to više puta sinoć) da bih snimio ekran pojavile su se i 4 vertikalne linije.

Ima li neko ideju da li je bolje da pustim da TV radi i da se nadam da će vlaga ako postoji u panelu da nestane ili da ga isključim i probam u servisu da rešim problem? Ko servisira Sony LCD TV-e (TV je kupljen u tehnomarketu)? Koliko bi me koštala zamena panela i da li postoji takva opcija?

Pozdrav
 

Prilozi

  • DSCF6808.JPG
    DSCF6808.JPG
    436 KB · Pregleda: 457
Sony

Ko servisira Sony LCD TV-e (TV je kupljen u tehnomarketu)? Koliko bi me koštala zamena panela i da li postoji takva opcija?

Pozdrav
Списак сервисара са којима ради ТехноМаркет:
http://ser.kkelectronics.com/servizi.php

Pogledajte spisak ovlašćenih Sony servisa
http://www.sony.rs/article/id/1078497751637

Vodič za rešavanje problema vezanih za Standardnu i Visoku definiciju
http://www.sonydigital-link.com/TV/troubleshooter/troubleshooter.asp?l=sr&ct=tv

:wave:
 
prvo mislim da si napravio gresku sto nisi televizor isljucio skroz iz struje i ostavio da se osusi nekih dan dva zavisno koliko je vode uslo u njega, takodje ti je greska sto si ga susio fenom. Ne znam kada ti se sve ovo dogodilo ali ako nije jos proslo dovoljno vremena da se sva ta voda iz njega prirodnim putem isusi onda ga ostavi da se osusi prirodnim putem pa onda vidi da li ce i dalje da pravi te probleme ili ne. Sasvim je moguce da si zapravo ti napravio ostecenje time sto si ostavio tv da radi u vlaznom stranju, jer voda je sama po sebi provodnik i moguce je da je provela struju negde gde ne treba, e sada ako ti je za utehu voda bez soli je slabiji provodnik i moguce da i ako jeste provela struju negde ( a po tvojom smetnjam verovatno jeste) nije ostetila nista u tv-u. Dakle u kratkim crtam moj ti je savet da ostavi TV da se osusi i da tek onda ako i dalje ima probleme nosis kod majstora.
 
Moguće je da su se horizontalne linije pojavile kao posledica rada sa ovlaženim panelom, ali vertikalne linije su se pojavljivale i nestajale (ređe) čak i u trenutcima kada TV nije radio (dok sam ga sušio fenom).

Postavio sam sliku panela od juče ujutru. Trenutno stanje je još gore jer pored velike crne mrlje u gornjem levom uglu pojavila se i jedna triputa manja uz levu ivicu panela po sredini. Broj horizontalnih linija se popeo na 28 i te linije nisu konstantno iste boje već se mnogo sporije menjaju u odnosu na ostatak prikaza na ekranu. Broj vertikalnih linija kao i njihova dužina su sve manji ali je to beznačajno jer degradacija slike koju one prave nije vredno pomena spram degradaije koju prave crne tačke i horzontalne linije. Crni polukrug uz donju ivicu ekrana je gotovo potpuno nestao, a ostala je samo senka.

Kontaktirao sam centralni servis i dobio sam informaciju da na osnovu slika koje sam im poslao potrebno je zameniti panel. Cena panela + rad servisera je oko 28000 dinara što me dovodi u dilemu šta je pametnije zameniti panel i nadati se da nema nekih skrivenih kvarova koji će se ispoljiti kasnije ili kupiti nov LCD TV (ali ovog puta neki mnogo jeftiniji).

Pozdrav
 

Prilozi

  • 17-12-2008.JPG
    17-12-2008.JPG
    273.2 KB · Pregleda: 428
Poslednja izmena:
Probaj ti i kod drugih servisa u stilu stamu je "nemamo pojma" ,ovako im dajes slagort da te osisaju.Probaj u Bg elektroniku ili kod Dragana Dobricica na krstu ili kod Belog ili kod nekog treceg neko ce to resiti mnogo jeftinije ,a ja sumljam da je kvar u samom panelu pre ce biti da je do procesora koji drajvuje horizontalni i vertikalni snop.
 
Probaj ti i kod drugih servisa u stilu stamu je "nemamo pojma" ,ovako im dajes slagort da te osisaju.Probaj u Bg elektroniku ili kod Dragana Dobricica na krstu ili kod Belog ili kod nekog treceg neko ce to resiti mnogo jeftinije ,a ja sumljam da je kvar u samom panelu pre ce biti da je do procesora koji drajvuje horizontalni i vertikalni snop.

Informaciju o ceni i potrebi promene panela sam dobio od BG Elektronika. Njih sam prvo i kontaktirao jer su oni centralni servis Tehnomarketa.

Ja takođe imam sumnju da je u pitanju "samo" kvar panela. Vertikalne linije deluju kao senke od vlage koja nedozvoljava pozadinskom osvetljenju da prođe do kristala, dok su horizontalne linije posledica pogrešne informacije koju procesor šalje. Kada ekran emituje crvenu boju horizontalne linije pocrvene, a kada se prebaci da ekran emituje crnu boju horizontalne linije emituju crveno još nekih 5 sekundi da bi lagano prerasle u crnu (kao kada se preko dimera gasi svetlo).

Pošto sam dobio informaciju da bih na naručeni panel morao da čekam tri nedelje (zbog nadolazećih praznika) popravku TV-a ostavljam za posle nove godine.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno