Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko jos i igra te indie naslove,u vezi pečuraka na dzoju postoje oni kondomi da se stave preko i milina. Daleko je od ds3 ali sta sad, ergonomija je mnogo bolja bar meni koji imam velike sake. Bilo im je verovatno glupo da stave opciju za potpuno iskljucenje onog svetla koji ne sluzi nicemu a trosi bateriju.Jel bi postojala mogućnost recimo da se zameni baterija na ds4 za onu iz ds3 ili nesto slično? Ili nisu kompatibilne?
Ta u DS3 je ili slična ili mrvicu slabija. Ima na kineskim sajtovima da se kupi neka od 2000mAh koja se zameni i onda se moze igrati oko 16 sati. Meni sada nakon dve godine traje od 5 do 6 sati. Počelo je sa 8 sati jos dok nisi mogao svetlo da prigušiš. Na box-u eneloop od 4000mAh traju bar 30-40 sati, a kontam da box kontroler troši vise jer ima onu vibraciju u trigerima.
 
Ta u DS3 je ili slična ili mrvicu slabija. Ima na kineskim sajtovima da se kupi neka od 2000mAh koja se zameni i onda se moze igrati oko 16 sati. Meni sada nakon dve godine traje od 5 do 6 sati. Počelo je sa 8 sati jos dok nisi mogao svetlo da prigušiš. Na box-u eneloop od 4000mAh traju bar 30-40 sati, a kontam da box kontroler troši vise jer ima onu vibraciju u trigerima.

Gde si uzeo Eneloop od 4000mAh?
 
Baterija u DS3 je bila samo 300mAH,dok je u DS4 1000mAH tako da nije samo mrvicu slabija nego 3 puta. DS4 ima mnogo više potrošača zvučnik,ovu lampu i naravno nažalost ovaj beskorisni tač ped koji je i najveće potrošač jer i kada ga ne koristite on je non stop u pripravnosti i tako troši bateriju.Tako da nema smisla menjati DS3 bateriju u DS4.
 
Poslednja izmena:
Baterija u DS3 je bila samo 300mAH,dok je u DS4 1000mAH tako da nije samo mrvicu slabija nego 3 puta. DS4 ima mnogo više potrošača zvučnik,ovu lampu i naravno nažalost ovaj beskorisni tač ped koji je i najveće potrošač jer i kada ga ne koristite on je non stop u pripravnosti i tako troši bateriju.Tako da nema smisla menjati DS3 bateriju u DS4.
Ja sam mislio da je 800 u DS3.
Što se eneloopa tiče 2x 2000mah. Jel se to računa kao 2000 ili kao 4000? Najveci kapacitet koji sam video su 2500, panasonic ali eneloop brendirane.
 
Iskreno moram da vas pitam... Da nema ove HW razlike izmedju PS4 i One, vec da su slicni po snazi, i da samo odlucuju ekskluzive, oprema i tako to, sta bi vi uzeli? Posto cenim da je dosta ljudi pre imalo 360 i preslo na PS iz razloga sto je One jelte slabiji. Samo iskreni odgovori, nisam dosao da trolujem, cista radoznalost :)
 
Iskreno moram da vas pitam... Da nema ove HW razlike izmedju PS4 i One, vec da su slicni po snazi, i da samo odlucuju ekskluzive, oprema i tako to, sta bi vi uzeli? Posto cenim da je dosta ljudi pre imalo 360 i preslo na PS iz razloga sto je One jelte slabiji. Samo iskreni odgovori, nisam dosao da trolujem, cista radoznalost :)
PS4 bez razmišljanja.

A znam zašto pitaš. Želiš da uzmeš Xbox i nadaš se takvim odgovorima.

Ne treba ti to u životu, uzmi ono što želiš, nebitni su ti bilo čiji argumenti.

Eto, to je sva pomoć koja ti treba.

Najgore je da napraviš izbor, pa onda odeš na forum da to potvrđuješ sam sebi ili, još gore, da namećeš ostalima. (vrlo popularan sport ovde, a i svuda na netu).

Uživaj u svom izboru bez obzira na to šta misle ostali.

Inače, počela je ta priča mnogo pre Xbox-a 360, a i prvog Xbox-a.
 
Poslednja izmena:
Iskreno moram da vas pitam... Da nema ove HW razlike izmedju PS4 i One, vec da su slicni po snazi, i da samo odlucuju ekskluzive, oprema i tako to, sta bi vi uzeli? Posto cenim da je dosta ljudi pre imalo 360 i preslo na PS iz razloga sto je One jelte slabiji. Samo iskreni odgovori, nisam dosao da trolujem, cista radoznalost :)

Jedini razlog zasto su ljudi uzimali X360 je piraterija maltene od starta, dok se na PS3 cekalo godinama. Iskreno, ja nikada ne bi kupio Microsoftovu konzolu iz nekih svojih ubedjenja (ima veze sa nacinom na koji je Microsoft napustio PC scenu pocetkom milenijuma). To sto su hardverski slabiji a kako stvari stoje bice i po pitanju ekskluzivnih igara narednih godina, mi ne olaksava odluku ali je lepo za videti kako im propada konzola :)

Od konzola samo uzimam Sony u obzir kada vec nema Sege. Nintendo sam igrao do 12 godine, da bi uzeo njihovu konzolu u razmatranje moraju promeniti ciljnu grupu. Ako mi se nesto bude i igralo, uskoro ce emulator za Wii U postati funkcionalan pa nece biti problema.
 
Mozda neki jesu uzeli x360 zbog piraterije, vecina verovatno, ali neki (kao i ja) su ga uzeli zbog ekskluzivnih igara koje su prevagnule. Mislim da su u toj generaciji konzole bile prilicno ravnopravne po snazi, dok se u aktuelnoj generaciji izdvaja ps4 kao bolji izbor. Ja cu opet kupiti Xbox One zbog par igara ali mislim da je PS4 bolji izbor za one koji dosta vremena provode sa konzolom.
 
PS4 bez razmišljanja.

A znam zašto pitaš. Želiš da uzmeš Xbox i nadaš se takvim odgovorima.

Ne treba ti to u životu, uzmi ono što želiš, nebitni su ti bilo čiji argumenti.

Eto, to je sva pomoć koja ti treba.

Najgore je da napraviš izbor, pa onda odeš na forum da to potvrđuješ sam sebi ili, još gore, da namećeš ostalima. (vrlo popularan sport ovde, a i svuda na netu).

Uživaj u svom izboru bez obzira na to šta misle ostali.

Inače, počela je ta priča mnogo pre Xbox-a 360, a i prvog Xbox-a.
Ma jok, jesam u da kazemo teskoj dilemi, kod Sonya bolja grafika, neke ekskluzive koje mi se bas igraju (TLoU, Uncharted ceo serijal, Detroit, Ratchet & Clank, GT i mozda jos poneka), a dok kod boxa isto ekskluzive(Halo, Gears, Crackdown, Scalebound, Forza, Sunset itd), mnogo bolje mesecne igre uz pretplatu i EA access i nema smaranja oko kodova za store, vec najnormalnije na US store prihvata nasu karticu... Ja sam sto se konzola tice imao onu Segu megu, PS1 i PS2, najvise je PS1 izrabljivan, tako da sam i ja vise Sony igrac, ali kazem teska dilema. A jos jedna stavka koja mi ide u prilog Sony je broj ljudi u Srbiji pa i ima sa kim da se igra neka igra
 
http://cdn1-www.playstationlifestyle.net/assets/uploads/2014/02/whats-an-xbox.gif :D

MS je imao prednost pocetkom generacije, jer je PSN cesto bio down, a obecavali su i neke dedicated servere i oblake... da bi se sada manje vise izjednacili. Ipak, imaj u vidu da ti je PLUS pretplata za godinu dana, skoro pa duplo skuplja - Live se moze naci za 25-30e dok je Plus oko 45. XO dzojped je isto tako, po mom skromnom misljenju, bolji nego kod PS4, iako mnogi kukaju da su analozi kod DS4 bolji jer su zategnutiji. Ako se sve uzme u obzir - dzojped, verovatno jos uvek malo bolji Live... dao bih blagu prednost XO konzoli. Na XO imas Halo 5, a bice i novi Gears of War. PS4 nema tako jake multiplejer ekskluzive, da se ne lazemo.

Sto se tice ekskluziva, tu je mrtva trka. Grafika u 90% multiplatformi jeste nesto malo bolja, ako ti je bitno da brojis piksele, mada mozes videti na Digital Foundry poredjenjima da ti izadje na slicno. XO multiplatforme imaju malo imaju nizi framerate i rezoluciju. Meni to jeste bitno, jer nisam u startu zeleo da dam vise para za slabiju konzolu, ali kome nije bitno, mogu i to da razumem, jer sada kostaju isto.

PS4 ima, ukupno, vise igara nego XO, jednostavno ima vecu biblioteku.

Ah da, i jos jedna "sitnica", tu je i Playstation VR za koji MS nema odgovor. Ali kupice vec neku kompaniju, ako se pokaze uspesno, po svom dobrom obicaju.

Ako ti je to bitno, u smislu nekog imidza, Sony takodje podrzava mnogo bolje Indie developere i mnogo su vise friendly prema "jadnim malim programerima", sto u pogledu podrske malim razvojnim timovima, sto prema 1st i 3rd party studijima. MS je velika "zla" kompanija, sa poprilicno losom istorijom antikonzumerskih pokusaja i moronskih E3 konvencija.

A jos jedna stavka koja mi ide u prilog Sony je broj ljudi u Srbiji pa i ima sa kim da se igra neka igra

XO ima isto tako dobar community, svrati slobodno na Xbox Republiku, igraju se svako vece...

Medjutim, za XO ne postoji sharing community kao na PS4 na razmeni igara. Prinudjen si da nadjes "share partnera", sa kojim bi delio sve igre...
 
Poslednja izmena:
Ionako planiram uzeti 32 inca tv sa hd ready rez, za moju sobu mi ne treba bolje, zato mi sama grafika ne igra preveliku ulogu jer jelte sam tv nece imati visoku rez. Znam da PS4 ima vecu biblioteku, ali iskreno mene indie igre ne zanimaju, za taj kvalitet igara imam telefon ili tablet... Samo AAA igre od jacih 1st I 3rd party izdavaca, a sto se VR-a tice, za to ima vremena, kada bude mainstream lako ce se uzeti neki kompletic. A I sto se sharinga tice to me ne zanima, to je za mene smaranje, pre cu da sacekam igri da padne cena pa cu je kupiti, a ako bas neku dugo iscekujem stekace se I to je to. Hvala na dobrom odgovoru :) Polako krecem da skupljam novac, pa sta bude bolje u tom trenutku (jeftinije :D) uzece se :p Mislim drug I ja sa manjim procentom udela smo imali One nekih 3, 4 meseca, mislim ja nisam zeleo da ulazem u igre jer konzola nije bila kod mene skoro nikad, a on nije navikao na originale, samo na pirate, pa je prodao da bi uzeo komp (klasicna srbenda, sto da kupim kada moze besplatno). Serovao je sa nekim amerom, dao nam neke igre GTA, forza fast&furious edition I jos neke sitnije, ali njega je to sve smaralo i sta da se radi. A ja ludak nisam nista radio preko leta, kao da se odmorim za fax, a mogao sam neke dobre pare da zaradim i da uzivam sada u ovim popustima umesto da ih propustam, haha :)
 
Na XO imas Halo 5, a bice i novi Gears of War. PS4 nema tako jake multiplejer ekskluzive, da se ne lazemo.

Nije mi jasno zasto ljudi uzdizu taj Halo u multiplejeru? Probao jesam i nije nista bolje od bilo koje random F2P multiplayer pucacine sa PC-ja. Taj Gears je tek tupava igra. Na kraju ce da se igra Overwatch vise nego sve Microsoft ekskluzive zajedno.

Na PS4 ti ne treba FPS ekskluziva pored Battlefronta koji trenutno na toj platformi igra oko 100 hiljada igraca. Sto puta zanimljivija igra od bezlicnog Halo. Ko ne voli FPS, ima najbolju konzolnu igru ove godine, Bloodborne sad sa ekspanzijom. Ne vidim da Xbox ima ista bolje od Playstationa, osim mozda Elite Dangerous (nece biti ekspanzija za xbox usled zaostalog hardvera).

Na Nintendu vredi Splatoon i to je to. Osim ako nisi poput @shinbojan pa zivis u ubedjenju kako je Bayonetta vrh igra lol
 
TV nikako HD Ready, ovo je 2016. godina. HD Ready je relikt iz 2009-2010
 
Čak neće ništa ni uštedeti, ima dovoljno 1080p televizora i u najjeftinijim varijantama.
 
Zaboravio sam, postoji jos i Xenoblade Chronicles X. Tebi stvarno ne smeta sto te igre imaju identican gejmplej uzorima sa prve Playstation konzole? Taj Final Fantasy fazon je umro pre mnogo godina, samo im niko jos nije javio. Ali najbolja je Bayonetta 2. Ona gola izvodi kojekave komboe, kojima cepa nekakve kreature koje trebaju sta da predstavljaju? Zacinjeno sa cheezy medjuanimacijama koje imaju manje smisla nego najgluplji anime koje sam gledao u zivotu. Pritom je gejmplej klasicni button mashing, ajde da je nesto novo kao sto je bila Demon's Souls kada se igra pojavila pre 6 godina. U tom slucaju mogao da svarim totalnu nebulozu svega ostalog sto cini tu igru. Ovako, ma pali...

Edit: Zaboravio sam zvezdanu lisicu koja se pretvara u svemirskog patka :d
 
Poslednja izmena:
Svako igra ono sto mu odgovara......
Ja, npr, imam platinume i 313 rank na 3 naloga u PVZ-u.... i vise sati nego na BF4-u.... ( nisam sabirao sate sa BF3, mozda sam njihov zbir presao :d )
Za mene je to super igra, a ostalima, po njihovoj volji :)
 
I brkati vodoinstalater koji jede pečurke i cveće i posle baca vatrene kugle.

Nije realna igra uopšte.
 
TV nikako HD Ready, ovo je 2016. godina. HD Ready je relikt iz 2009-2010

Znam, ali sa tom rezolucijom mnogo manje cu ulagati u HW, nece mi trebati zver od masine da bih poterao neku igru na pristojnim detaljima (iako bih uzeo konzolu komp se ne bi bacio, ionako imam dosta kupljenih naslova za PC), a I razmak od TV-a bi bio 2 metra sigurno tako da se nece pikseli previse videti (gamepad bogom dan :) ), a I nisam neki perfekcionista... Mislim svi mi podsvesno zelimo 65inc 4K TV, ali realnost je nesto drugo :D
 
But still, uzimati HD Ready TV u 2016-oj je baš bacanje para...
 
Tako razmisljajuci, najbolje da uzme matoru plazmu 1024x768 rezolucije...
 
Za igranje gledaj pre svega da tv ima sto manji input lag, jer to najvise smeta. A mozes i preko pc-a slobodno da igras na 1080p tv-u u 720p rezoluciji ako pc ne moze da tera vecu :)
 
PC igre uvek mozes da smanjis na 720p, bitno da ne limitiras konzolu. HD ready ima smisla ako ces TV koristis iskljucivo za obicnu kablovsku. Razlika u ceni je danas jako mala. HD ready vise nije ni na telefonima aktuelan.
 
Ja sam žestoko razocaran sto imam HD ready tv kupljen odavno. Sada bih ga menjao, ali nemam predstavu koliko mogu da dobojem za samsung LE32c450. Jedna od najvećih grešaka sto se tiče kupovina, iako se pokazao više nego kvalitetan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno