Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je moguce da je ovo toliki hodnik shooter? Cak i lik zauzme vise od pola ekrana, preglednost nula :)
 
Ovo je najraniji Uncharted demo koji smo dobili, sto sigurno znaci da cemo na E3-u sigurno dobiti pogled na neku spektakularnu sekvencu necega sto se rusi, i svi ce biti happy. :D

To je i issue sa today's games. Nista ne radis ti personally, vec trigerujes eventove, koji samo deluju spektakularno tih par seconds. Ajde iskreno da rekapituliramo Unchartedov gameplay, gore/dole/levo/desno + skok za ove jumping sekcije, koje cine 80% igre, uglavnom ni ne mozes da napravis gresku tokom tog jumpinga. Pa onda trigerujes neki fensi event, divis mu se malo. Ako 4 sekunde nisi siguran sta dalje (a nije bas da mozes previse da se zbunis u hodniku koji je sirok 5 metara), odma dobijas hint za de*ile.

I to su novi fensi 'console winners' tajtlovi. Bukvalno nista ne zavisi od tebe..
 
Vazi, problem je samo sto igru sa kompleksnom akcijom i osecajem kao u filmu drugacije ne mozes da napravis. Neko vise voli da ucestvuje u Indiani Jonesu nego da igra carli caplina sa curkama koje idu gde stignu, na jednim te istim mapama, bez ikakve radnje u nekom MPu :) A najjaca tema o igri je recoil i spawn :d Vrlo realno :d
 
Poslednja izmena:
Ljudi, dal ste ludi za uncharted, pa svet je 5x zivlji i 20x veci, pogledajte samo prirodu i kretanje svega, potpuno druga prica. Ono sto vam smeta je kolor korekcija koja je nepostojeca, sve je "bledo", a to je ochigledno jer su u ranoj fazi, uradice to. Setite se samo prethodnih Uncharteda koji su od demoa do full igre imali primetan napredak, ovo ce do izlaska izgledati kao milion dolara.
Daj bože da će do kraja biti sve sređeno mada ko što jednom rekoh, u sposobnost ND-a i Neil Druckmann-a ne sumnjam ni malo, biće to sve vrh! :)
 
To je i issue sa today's games. Nista ne radis ti personally, vec trigerujes eventove, koji samo deluju spektakularno tih par seconds. Ajde iskreno da rekapituliramo Unchartedov gameplay, gore/dole/levo/desno + skok za ove jumping sekcije, koje cine 80% igre, uglavnom ni ne mozes da napravis gresku tokom tog jumpinga. Pa onda trigerujes neki fensi event, divis mu se malo. Ako 4 sekunde nisi siguran sta dalje (a nije bas da mozes previse da se zbunis u hodniku koji je sirok 5 metara), odma dobijas hint za de*ile.

I to su novi fensi 'console winners' tajtlovi. Bukvalno nista ne zavisi od tebe..

Je li, bese, ovaj lik ne tako davno bio veliki console fan?
 
To je i issue sa today's games. Nista ne radis ti personally, vec trigerujes eventove, koji samo deluju spektakularno tih par seconds. Ajde iskreno da rekapituliramo Unchartedov gameplay, gore/dole/levo/desno + skok za ove jumping sekcije, koje cine 80% igre, uglavnom ni ne mozes da napravis gresku tokom tog jumpinga. Pa onda trigerujes neki fensi event, divis mu se malo. Ako 4 sekunde nisi siguran sta dalje (a nije bas da mozes previse da se zbunis u hodniku koji je sirok 5 metara), odma dobijas hint za de*ile.

I to su novi fensi 'console winners' tajtlovi. Bukvalno nista ne zavisi od tebe..

Vidim ja da je tuzan tvoj zivot... Vrati se u doba Genessisa i C64 kada si uzivao vise u igrama, ziveces duze.
 
Meni odlicno izgleda Uncharted 4.
A dosta igara me je zaintrigiralo. Npr. nikad nisam cuo za The Forest a deluje mi odlicno. Until Dawn obecava. Adr1ft izgleda zanimljivo.
S druge strane........Order 1886.........uopste nemam zelju da igram.
 
The forest je vec odavno na steamu, probao sam i nije nista posebno, mada igra je jos u "early access-u"
 
Imam osecaj da je Forest pravljen za VR, ispravite me ako gresim...?
 
Kada su vec dali Mirrors edge za dz mogli bi bar da najave nastavak da nas usrece malo.
 
U4 je oduvao! Toliko detalja na sve strane! Ja verujem da ni vi sami ne znate sta bi promenili tj. dodali gameplayu. Art je toliko fantastican da mi na momente izgleda kao da gledam naslikane concept art-ove koji su zivi! ND su posebna vrsta majstora. Oni i Japanci - nepre****vi.
A Order uz sve svoje spektakularne vizuelne momente mi se sve manje i manje svidja... kao GearsOfWar da gledam...
 
Ne verujem da ima nekoga kome se trejler nije dopao. *ebala vas grafika, vidite li da je potpuno objedinjeno i integrisano platformisanje sa sukobima? Do sada su ipak te sekcije bile razdvojene i jasnije orijentisane, ovde si se verao i pentrao, a tamo si se tukao sa neprijateljima. Sada je sve to povezano, plus neprijatelji imaju iste sposobnosti kao i ti, plus line of sight, plus vegetacija u kojoj se možeš sakriti. To vama nije napredak? Interakcije sa okruženjem nisu napredak, unapređivanje neprijatelja nije napredak, da ostavimo po strani grafiku koja je odlična. Meni je ovo fantastično, najzad potpuna integracija platformisanja i borbi, pa ti biraj kako ćeš da prolaziš, kuda i na koji način, da li fajt, da li stealth, da li kombinacija...Sjajno!

Plus, na kraju klipa Nejtana lik naziva mlađim bratom, i poziva da krenu u lov na blago, možda bude i Coop :)


I to su novi fensi 'console winners' tajtlovi. Bukvalno nista ne zavisi od tebe..

Ma jeste, naiđe jedna igra koja to ima, i to su odmah console winners tajtlovi, a sve ostalo što se pojavljuje, GTA, Dying Light, Metal Gear Solid 5, Shadow of Mordor kao open world igre, ili pak klasični naslovi koji se ne uklapaju u tu filozofiju tipa Dark Souls, Bloodborne ili Lords of the Fallen, i šta onda? Podsećaš na one likove koji ceo život igraju Need for Speed i PES (ili npr. World of Warcraft) i kukaju da unapređenja nema i da nemaju šta da igraju, dok svakoj bogovetnoj igri nađu manu.
 
Poslednja izmena:
Novi Uncharted ko Assassins Creed u dzungli, zapravo kao Black Flag. To je taj gejmplej. Grafika je super.
 
Nije stvar u grafici, naravno.

Samo sam očekivao da mnoge stvari budu naprednije, animacija npr.

Kad su pomenuli 60 fps, pomislio sam da će možda veći fokus biti na mehanici, a manje onog "po šinama" upravljanja.

Sve ovo pričam samo kad su moja očekivanja u pitanju, ne izgleda ovo loše, naravno.

Ja sam možda očekivao neki generacijski pomak, ali u game design-u, što je verovatno bilo nerealno.

Kad smo kod grafike, NARAVNO da je dobra, ali posle detalja na onom prvom traileru, nije mi to to.

Očekivao sam nešto za klasu bolje od svega do sada, bar kad su te stvari u pitanju, a nikako to ne vidim.

Ostaje da vidimo druga okruženja i još poliranja.

I voice acting protivnika i one rečenice su im očajne, mogli bi i to malo da dovedu na nivo ostalog, podseća me na far cry 1 i onaj užas : "I got a bullet with your name on it!"

Generacijski pomak je sa neke ps2 igre na uncharted 1, eto, to ne vidim.

O igri možemo da diskutujemo, ali uncharted je izgledao next-gen u svakom smislu kad se pojavio.
 
Poslednja izmena:
Gledam na ebayu se cena ps4 limited edition krece oko 2000$
 
5b2145c605d855e726dfbcc469e79f31.jpg
 
15000?!?!?!?!? Шта је с мозгом!?
 
Još kad bi to bilo stvarno... To neki klinci lupaju ponude, kao što ja mogu sad da mu ponudim 100000
 
Stigao je weather patch za DriveClub, sto znaci da posle nedavno upaljenih servera za Challenge-ove, igra je sada [najzad] kompletna. :)

Evo par HQ snimaka sa kisom:
http://www.gamersyde.com/news_driveclub_in_the_rain-16127_en.html

Sad malopre sam probao i mogu reci HOLY FUCK!!! Kisa i sneg izgledaju brutalno, ovo je zasigurno najbolja implementacija u igrama ikad. Cak su i skoro svi materijalu igri wet u zavisnosti od vremena, kapljice kise se pomeraju pri driftu i bukvalno beze preko soferke, kapljice i sneg mogu da se vide u prostoru i zumiraju etc, bukvalno malo je receno da sve fenomenalno deluje i da trenutno nista ne moze da se poredi sa ovim.

Mogu samo da zamislim kako ce tek da budze ovaj engine i da mastam o nekom rebootu WRC-a...
 
Vrhunski izgleda, stvarno.
Ja priželjkujem Motorstorm od njih, krastavac :)
 
Sad malopre sam probao i mogu reci HOLY FUCK!!! Kisa i sneg izgledaju brutalno, ovo je zasigurno najbolja implementacija u igrama ikad. Cak su i skoro svi materijalu igri wet u zavisnosti od vremena, kapljice kise se pomeraju pri driftu i bukvalno beze preko soferke, kapljice i sneg mogu da se vide u prostoru i zumiraju etc, bukvalno malo je receno da sve fenomenalno deluje i da trenutno nista ne moze da se poredi sa ovim.

Mogu samo da zamislim kako ce tek da budze ovaj engine i da mastam o nekom rebootu WRC-a...

Znaci sad vredi da se ovo kupi, posto su svi pljuvali kad je izasla? Inace kakva je fizika u igrici?
 
Znaci sad vredi da se ovo kupi, posto su svi pljuvali kad je izasla? Inace kakva je fizika u igrici?

Nisu svi pljuvali. Imaš u temi o Driveclubu nekoliko nas kojima se igra sviđala već u startu. I posle mesec dana igranja i dalje mi je odlična. Sa ovim unapređenjima biće još bolja. A danas sam uplatio i PS+ pa mogu da se malo upustim i u multiplejer (u reeetkim trenucima slobodnog vremena), valjda su sredili onu zbrku sa serverima.
Inače, baš problemi sa serverima i izostanak američkih automobila u igri su glavni uzroci lavine negativnih komentara na internetu. Uvređeni Ameri su predvodili pljuvačinu. Oni koji su igri pristupili bez predrasuda sasvim lepo uživaju u njoj.

Fizika? Arkadna, ali sasvim pristojna. Sviđa mi se što je ponašanje automobila veoma različito od modela do modela. Kada se naviknete na neki auto, on se ponaša baš onako kako očekujete.
 
Onako reda radi da pitam, jel ima neke naznake da ce da ce PS4 moci da pusta pirate? Jel se suska nesto na netu o tome?
 
PS4 od januara i u Kini. Državni cenzori Narodne Republike Kine će morati da odobravaju svaku igru pojedinačno se staraju o neškodljivosti svakog pojedinačnog naslova kako bi zaštitili svoje stanovništvo od neželjenih propagandnih efekata, ali svakako lepa vest nakon toliko godina.
 
Pored shera ni nema potrebe, jos kada dodamo da se piratizovanjem ne moze online, a sherom moze... Sta reci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno