Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Drugari nemojte ovo pogresno da shvatite, ali ne vidim zasto mi dajete resenja problem koji nemam :D Evo da stavim tacku na to da ne popijemo kolektivno poene za off. Titlovi su prvenstveno za devojku i tako neke goste kao sto rece neko gore vec. Ja hvala Bogu eng znam skoro koliko i srpski. Mozda ne kao driver, ali opet, tu sam negde. To je ono, Bog za 10, driver za 9, a mi ostali za 6 ;)
 
Ma to apsolutno veze nema sa znanjem engleskog. Mozemo mi da mislimo da ga znamo odlicno ali to je daleko od nivoa da zivis negde gde je to maternji, barem 5, 6 godina. To bi tek bila sledeca lestvica od Driver-a.. Ja smatram da ga znam odlicno, ali filmove i serije uglavnom gledam kasno navece i ne mogu mnogo da pojacam zvuk, i tad MORAM imati barem engleski titl jer NE CUJEM svaku rec. A to Driver nikako da skapira..
 
Hocu da kupim PS3,pa me zanima nekoliko stvari... Za koliko para moze da se uzme dobar,sa dva dzojstika? Na sta da obratim paznju kod kupovine? Da li mogu sam da ga cipujem,tj softmodujem kod kuce? Da li moze da cita igre sa externog harda,u slucaju da je u njemu premali za vise igrica?

Hocu da prodam Wii,pa da dodam novac za PS3,najvise zbog GTAV :D
 
Hocu da kupim PS3,pa me zanima nekoliko stvari... Za koliko para moze da se uzme dobar,sa dva dzojstika? Na sta da obratim paznju kod kupovine? Da li mogu sam da ga cipujem,tj softmodujem kod kuce? Da li moze da cita igre sa externog harda,u slucaju da je u njemu premali za vise igrica?

Hocu da prodam Wii,pa da dodam novac za PS3,najvise zbog GTAV :D
Ako zelis dobar PS3 od 180e do 200e. Obrati paznju da nije model sa hdd-om od 60GB jer su oni podlozniji ylod-u. Ako je firmware verzija iznad 3.55 ne mozes kod kuce nista da uradis jer mora da se otvara da se hardware-ski downgrade-uje ako uzmimas slim gledaj da verzija koja stoji na konzoli bude do Cech 25xx jer kasnije verzije ne mogu da se cipuju, ako uzmias fat gledaj da bude verzija Cech-H ili novija. Moze da cita igre sa eksternog HDD sve dok ta igra nema veci file u sebi od 4GB onda mora na interni HDD.
 
Aha,hvala na odgovoru,sad mi je jasnije to oko verzija...
Jos samo da prodam wii,ako je neko zainteresovan xD
 
Jel moze neko ko se razume u PS3 da mi se javi na pp... Ako je raspolozen da mi pomogne oko odabira konzole po oglasima...
 
Na njoj je system software Version 4.21. Da li se treba mijenjati ili...
 
Uf debeljko je... Cim ga prodaje vrlo je moguce da ce da mu se desi YLOD.
Bolje pogledaj za Slim verziju ili Super slim za te pare.
 
Uf debeljko je... Cim ga prodaje vrlo je moguce da ce da mu se desi YLOD.
Bolje pogledaj za Slim verziju ili Super slim za te pare.

To sto je fat nista ne znaci imam ja fat-ka i bije ko lud nije ti to xbox pa da se svaki koji nije jasper ili slim rrod-uje. Verzija od 120gb morace da se uradi downgrade to ti je jos nekih 30-35e da moze da pusta narodne igre, za ovu cenu se ne isplati! max 160e.
 
Nažalost, mnogo znači to što je FAT... još i ako je od onih prvih, iz 2006-2007 ....
 
Imaj ja FAT i ne bi je menjao za slim nema sanse :D
 
Ja takode imam debeljka. Uzeo sam ga 2007 ili 2008 i igrao sam ga mozda jedno 200 sati do juna ove godine. Tada sam ga otvorio i menjao sam mu termalnu pastu, a nje nije ni bilo kada sam ga otvorio. Toliko o tome da se on ,,ne greje".
 
Niko nije reko da se fat ne greje greje se i slim burazer ima slim dere se ko lud posle pola sata igranja. Problem je u tom da li odrzavas konzolu i koju verziju fat konzole imas treba izbegavati 90nm verzije znaci verzije posle CECHJ bi trebalo da imaju manje mogucnosti ylod-a. Ali niko ne moze da garantuje da tvoja konzola bilo slim ili fat nece imati ylod jednostavno tu je u pitanju dosta odrzavanje konzole ocistite je povremeno.
 
Da li sada da uzmem neku slim verziju cipovanu ili da sacekam i skupim novac za PS4? Kakva je vasa preporuka?
 
Dajte mi preporuku za kvalitetan reballing kod nas. Po mogucstvu Novi Sad, Zrenjanin i okolina. Ne bih BG jer bih morao da ga saljem, a to mi se nikako ne svidja. Ali mi je kvalitet prioritet.
PS3 sada radi bez problema, ali sam mu odradio reflow nakon YLoD, pa hocu da resim situaciju za sva vremena. Mozda i da ga prodam nakon reballing-a, pa da uzmem slim. krastavac, na njemu je 3.55 KMEAW sa hardom od 500gb, pa mi nije zao novca...
 
Mene zanima ko to radi u BG. Imam jednog debeljka koji nije podgrevan.

I posle reflowa, retko ko hoće da se bakće sa reball metodom. Umanjene šanse za uspešan zahvat -> velike šanse da se gubi vreme s pokušajem -> neisplativo.
 
Znam. Ali sam ja to uradio sa profesionalnim fenom, stavio extra flux, zamenio termalnu pastu i sve sastavio. Tako da verujem da je odradjen isto kao u servisu, ako ne i bolje.
Najveci fazon je sto sam ja to uradio pre vise od godinu dana, i nisam ga upalio (uopste) od tada, jer sam mu tada izvadio hard. I sada rek'o da ga upalim i sve sljaka... Probam par igrica, filmove i sl. Sve usvemu, ostavio sam ga da radi par sati i sve je OK, ali bih da odradim reballing i da igram jos ovu zimu, onda da ga utopim na prolece i da uzmem PS4. Jos imam i 15+ originalnih igara, dva DS3, Move...
 
Naravno da sam toga svestan. Zato sam i resio da ga odnesem na reballing, pa cemo da vidimo.

Sada je kod majstora u ZR i bice gotov za par dana, pa cu javiti sta i kako je proslo...
 
Bez obzira, reflow smanjuje šanse da se uspešno odradi reball.
A i reflow može da ti produži život konzole na nekoliko meseci,
nekada čak i preko pola godine.

Ja sam slao PS3 na reball čim sam dobio YLOD kod lika iz Zrenjanina pošto je on jedini za koga znam da radi pravi reball.
 
interesuje me nesto
kad se menja celokupni laser od ps3 jel se menja i stampana ploca od blureja sa starog na novi ili se samo zameni sve kompletno i sve normalno radi
 
Poslednja izmena:
tvoju plocu stavljas na novi mehanizam ako menjas ceo draj, ili ako ti je ispravan drajv samo zamenis laser a ostalo nista ne menjas.
 
Jedna igrica na disku na koliko accounta se moze koristiti ne mislim u isto vreme, recimo kad odigram igricu da li cu moci kasnije da dam jos nekom, da li moze vise od dva accounta, posto ne netu vidim da svi spominju samo dva, nigde nema 3 ili vise?
 
Jedna igrica na disku na koliko accounta se moze koristiti ne mislim u isto vreme, recimo kad odigram igricu da li cu moci kasnije da dam jos nekom, da li moze vise od dva accounta, posto ne netu vidim da svi spominju samo dva, nigde nema 3 ili vise?

To za dva naloga se odnosi samo na istovremeno korišćenje PSN igara, odnosno recimo da ti kupiš igru i daš i meni da igram, bez obzira na tebe. Igru na disku može odigrati bilo ko, bez ograničenja.
 
A postoji nacin da se digitalna deli i na 4 konzole, onda placas 1/3 cenu ako hoces i posle da je skidas ili da je prodas, ili 1/6 cene ako hoces da je imas samo dok ti je na HDDu. Kad je jednom obrises, nema vise. Zato najbolje ubacis 1 TB hard u nju. :)
 
Nazad
Vrh Dno