Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Na glavnom ekranu ides na "game" i tu onda na "game data utility" i tu nadjes igru i obrises je, a ako hoces i "save" fajl da obrises ides na "saved data utility"
 
Želim da igram igre (povremeno) na velikom full HD TV-u, uglavnom sam - single player, eventualno u društvu neke trke ili Mortal Kombat i slično i došao sam do zaključka da je najbolje da uzmem PS3. Želim da uzmem čipovan PS3 sa oglasa, čitam ovu temu i onu o ps3 hack-u i dalje mi nije jasno na šta sve treba obratiti pažnju, pa bih postavio nekoliko pitanja:

- Koju verziju firmware-a bi trebalo konzola da ima?
- Koju minimalnu verziju firmware-a mora da podržava (ili npr. koji serijski broj) tj. sa kojim je izašla iz fabrike?
- Da li je Sony Playstation 3 (PS3) Slim 320GB CIPOVAN 4.75 HABIB npr. dobra kupovina? Da li se može dogoditi da povuče update sa neke igre i da se unjailbrake-uje (ili još gore zaključa)?
- Koji je najbolji jailbreak metod?
- Koliko je rizično kupovati čipovan PS3 na KP-u? Možete slobodno da mi preporučite prodavca ili konkretni oglas ako znate (može u PP).
- Šta bi trebalo da pitam prodavca i da li uopšte hoće da kažu detaljnije podatke o konzoli?
- Da li na čipovanoj konzoli rade video player, Youtube, web browser, dodatne aplikacije online ili kada banuju sa PSN ništa ne radi online?
- Da li je moguće igrati originalne igre sa diska (pretpostavljam da nije, ali da reko pitam).
- Povremeni sam igrač, ne daju mi se velike pare na PS4 konzolu i igre, ali možete li me ubediti da uzmem PS4?

Znači najbitnija mi je stvar da kupim nešto provereno, sa "future-proof" jailbrake-om, a ne rešenja sa eksternim diskovima ili privremenim USB rešenjima (Cobra je to ako sam dobro shvatio).

Hvala unapred na odgovorima :)
 
-Ako pise u oglasu da je cipovan onda je to to...gledaj da ne budu prve verzije iz 2006 jer su poznate po pregrevanju, kupovina se naravno isplati jer sam i ja uzeo takvu pre jedno 2-3 meseca. Prosao sam uncharted-e, last of us, MGS...sad sam na Jurney. Jos par igara i prelazim na PS4 :)
Ne moze da povuce update sa diska ne brini ali sa net-a moze ako ga pokrenes tako da ti ne preporucujem to. Mogu se igrati i orginalne igre naravno ali ne vidim razlog zasto bi bacio novce na orginal ako mozes za free. Moj je od 320gb ali sa externim od 500gb i idealka, pun racku igara i samo cepej :D
Ja da zavrsim jos par igara i stavljam ga na oglase. Javni se na P.M. javni se ako si zainteresovan i ako te interesuje jos nesto
P.S. samo Rebug nikako Habbib, par igara nije htelo na Habbib a najnormalnije rade na Rebug-u
 
Hvala na odgovorima, javiću se za konzolu možda, ali tek kad naučim šta sve postoji i kako radi.

Šta znači "ako ga pokrenem"? Internet ili ako pokrenem update? Da li se ikada update sam pokreće?
Taj Rebug je hardverski mod i podržava učitavanje igara samo sa eksternog diska, a interni se ne koristi (osim za PS3 sistem)?
Da li je moguće promeniti Rebug na Habbib npr.?

Mnogo je ovo sve komplikovano, pun je internet alata i firmvera, a nigde nije detaljno objašnjeno šta koji radi i na koji način.
 
Ako pokrenes update, podices FW na poslednji OFW i tada ces izbubiti "cip", tj. nece vise biti hakovana konzola.
Tada ces morati da se radi downgrade a to kosta, da bi opet bila hakovana.
Rebug, Habib, Rogero su CFW, oni omogucavaju da konzola vidi i cita igre koje si skinuo sa neta, ubacio na interni ili externi hdd.
 
Hvala na odgovorima. Uzeo sam slim konzolu, 250GB sa datumom proizvodnje 9D (poslednji kvartal 2009. godine) i na njoj je CFW 4.66 (Rogero mislim).

Pohvatao sam dosta stvari ali mi i dalje nije jasno smem li ili ne da radim update igara online kad mi iste ponude? Da li je bolje da skidam PKG-ove za svaku igru i instaliram ručno? Takođe, da li bih dobio nešto update-om CFW-a na najnoviju verziju?
 
Ja sam ranije radio online update igre, ali nisam u skorije vreme ista igrao pa tako da nisam ni radio update.
Neko je skoro napisao da uz update igre dolazi update konzole, ako je to istina onda nije dobro da se radi online update igre, ali to mora da se proveri da li je tacna prica.
 
Da li slim konzola može istovremeno da daje zvuk preko hdmi i preko multi av connectora analogno na rca?
Povezao bih sa tv preko hdmi a sa stereo pojačalom preko rca.
Ako ne, gde ima da se kupi taj dac konvertor sa optickog na rca?
 
Ne razumem se previse u ovo o cemu pisem, ali meni je recimo funkcionisao "dvojni" zvuk - preko monitora - monitor sam po sebi nema zvucnike, vec izlaz za slusalice - sto sam i koristio - i dotle je dolazio putem HDMI-ja, dok je izlazio i optickim kablom na koji sam povezao neku eksternu zvucnu karticu. U sound settings-u konzole, koliko se secam, postoji opcija da salje zvuk kroz dva primaoca istog. Ne znam da li je adekvatan taj drugi koji nameravas da vezujes - jedan je svakako HDMI - ali ocito da ima nade.
 
Neka preporuka za igre u dvoje offline na čipovanoj sa ženskom osobom? Ima li još nešto sem tenisa? Fudbal, pucačine i košarka joj nije zanimljiva, naravo.
 
Nabavi ovako nesto i uživajte u igri i zezanju :)

0eb50dd4694b0f914720f39de2f829eb.jpg

Ps3 Move Controller
 
Neka preporuka za igre u dvoje offline na čipovanoj sa ženskom osobom? Ima li još nešto sem tenisa? Fudbal, pucačine i košarka joj nije zanimljiva, naravo.
Rayman Origins i Legends; Little Big Planet 1 i 2; Guitar Hero; Rock Band; Ratchet & Clank; LEGO serijal...
 
hteo bih da kupim polovan flešovan ps3!Ako može preporuka koji da uzmem slim ili fatboy? i sa kojim oznakama?unapred HVALA!
 
Mortal Kombat X nije izašao za PS3, samo PS4?
 
Bedak, bio sam na 99% da uzmem PS3. Gotivim Mortal Kombat. Ponovo vaganje da da vredi dati više love za PS4.
 
Nemam iznad opciju da izmenim odgovor.
Sem konzole tražim i multimedijalno rešenje, nešto što će puštati filmove i još po nešto da odradi. Da li po tom pitanju čipovan ps3 bolji od ne čipovanog? Ili je jedina prednost čipovanog samo igranje ne originalnih (skinutih sa torrenta) igara?
 
Imam problem sa Dualshock 3. Nece da se poveze bezicno samo preko usb kabla a bezicno se ni crvene lampice ne pale kada stisnem PS dugme. Pokusao sam sa reset dugmetom pozadi ali ne vredi. Ovaj problem se pojavio nakon sto je bio povezan preko kabla ceo dan na ukljucen Sony radi punjenja. Da li ovo znaci da je baterija otisla ili je nesto drugo u pitanju?
 
Koliko sam upucen za punjenje dzojstika potrebno da ti PS3 bude ukljucen...zasto bi ostavio Sony ukljucen ceo dan da bi punio gamepad, kupis onaj produzni kabl od 100 dinara pa kad se isprazni povezi ga i nastavi igranje ?!
 
Ispraznio se tokom igranja pa sam ga prikljucio na kabl i kad sam izasao iz stana zaboravio da iskljucim. Nije mi to to ako igram konzolu sa produznim kablom, radije cu sacekati da se dopuni kontroler ali kako izgleda sad cu morati da se naviknem na to :D
 
Ne verujem da ti je baterija trajno otkazala zbog punjenja. Probaj jos ponesto, eksperimentisi, mozda su gremlini, pa ce proci naknadno - nenadano. Nece da se ukljuci na PS dugme ni kad ga, nakon sto je povezan za konzolu kablom i radi, skines s istog i pritisnes dugme?
 
mislim da je neko pominjao da oce da se iscupa kablic od baterije unutar kontrolera, valjda od drmusanja, ja bi ga otvorio i proverio.
 
Kolege mali off,

Dajte na pm gde mogu da kupim polovan ds3 , osim KP ?
 
Resio sam problem sa dualshock-om, povezao sam ga na pc preko motionjoy-a i better ds3 i kada sam ga skinuo sa pc-a proradio je bezicno na ps3.
 
sad se setih, meni se jednom 'zaglupeo' dzojped, resenje je bio reset, ima valjda dugme za to. posle mora da se opet 'sinhronizuje'.
 
Ne mora da znaci, ako se prilikom "cipovanja" ocisti temeljno, zameni pasta i ostalo ima da prezivi i tebe :)
Znam da su zahebali stvar sa nekom bezveznom pastom i otud tolika pregrevanja prvih serija...mada to su ipak prve serije-setimo se prvih 360-ca koji su tek sa trecom revizijom ploce poceli da sljakaju kako treba a cetvrtu (jasper) uradili valjano odnosno (RRoD bulletproof), ja imam debeljka i evo posle igranja GTA 5 h 71 CPU 64 GPU...
 
Nazad
Vrh Dno