Šta je novo?

Software za stampanje knjiga

Slayer

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
1,155
Poena
649
Treba mi software za stampanje knjiga, ali the real stuff! Znaci, mnjiga ima tipa 300 strana, ja stampam dvostrano, i na jednom listu su mi sa leve prva, a sa desne lupam 274 strana, pa sa druge strane lista druga i 275. strana i tako. Znaci program koji ce to rasporediti, pa da ja mogu da ukoricim. Znaci jedna strana bi bila recimo a5 formata.


hvala unapred!
 
mozes to lepo da resis iz word-a. u Page Setup u Margins u delu Pages>Multiple pages odaberes Book fold. prilikom stampe cekiras Manual Duplex i to je to.

evo ti primer. u pdf-u su ti prve tri strane prvi prolaz a sledece tri drugi prolaz stampe.


zaboravih jos nesto da ti napomenem...300 strana za jedno previjanje moze da bude malo mnogo. ispod polja u kome definises Book fold imas da definises kako ce word da podeli dokument tj koliko ce stranica word da grupise da bi napravio jedno previjanje (npr. savijas i vezujes po 4-5 listova pa ponovo tako)
 

Prilozi

  • French.doc
    49 KB · Pregleda: 331
  • French.pdf
    30.3 KB · Pregleda: 761
Poslednja izmena:
mozes to lepo da resis iz word-a. u Page Setup u Margins u delu Pages>Multiple pages odaberes Book fold. prilikom stampe cekiras Manual Duplex i to je to.

Kako dalje, šta napisati u polju za stranice, da li ih treba posebno naglašavati ili printer sam odradi šta treba?

Hvala
 
@MarKaba
evo ti primer. u pdf-u su ti prve tri strane prvi prolaz a sledece tri drugi prolaz stampe.

pogledaj u primeru. saljes mu kompletan dokument na stampu (sa cekiranim Manual duplex). kad zavrsi stampanje prvog prolaza, word ce da pauzira stampu i da nastavi kad cekiras da si prevrnuo papir u stampacu.
 
Nazad
Vrh Dno