Šta je novo?

Softver za symbian UIQ3 p990i, w950i, m600i

Ne znam po kom se to kriterijumu N71 poredi sa navedenim UIQ3 aparatima? Pretpostavljam da misliš na E71? Bojim se da sem wirelessa i zanimljivog dizajna ipak nećeš otići daleko... Nešto gubiš, nešto dobiješ, a treba debelo doplatiti za to - ne postoji tu neka pozitivna računica.
 
da, e71. dobijam i qwerty tastaturu, umjesto ove ne bas prakticne na w950i i ruku na srce daleko veci izbor programa. Kamerica mi ne znaci puno, ni snimanje razgovora, ali znace npr. profili, kojih uiq 3 za divno cudo nema.
Sto se tice doplate, nema je, zapravo e71 dobijam na postpaid paketu za 100e, otprilike toliko bih mozda mogao da utopim w950i (savrseno ocuvan)
 
a sta dobijas sa prelaskom na P1?
 
P1 je zapravo sve što je M600i trebao da bude. Trebalo bi malo brže da radi, zbog veće količine interne operativne memorije i svežijeg firmwarea, zatim tu je WiFi, malkice bolja tastatura i sasvim solidna kamera. U principu dobijaš jedan jako ozbiljan i zreo gedžet.

Mislim da će se postojeći UIQ korisnici preraspodeliti na Nokia 5800 naslednike, delimično Symbian i vrlo verovatno Android. WM je ovde najveći gubitnik, rekao bih. S obzirom da su pioniri ergonomije, trebali su da porade na brzini i optmizaciji, umesto da se trude da prevaziđu Apple - to se nikad neće desiti. Da neko tamo ima mozga shvatio bi da WM naprave kupuje sasvim drugi segment kupaca.
 
a sta dobijas sa prelaskom na P1?

P1 je zapravo sve što je M600i trebao da bude. Trebalo bi malo brže da radi, zbog veće količine interne operativne memorije i svežijeg firmwarea, zatim tu je WiFi, malkice bolja tastatura i sasvim solidna kamera. U principu dobijaš jedan jako ozbiljan i zreo gedžet.

Mislim da će se postojeći UIQ korisnici preraspodeliti na Nokia 5800 naslednike, delimično Symbian i vrlo verovatno Android. WM je ovde najveći gubitnik, rekao bih. S obzirom da su pioniri ergonomije, trebali su da porade na brzini i optmizaciji, umesto da se trude da prevaziđu Apple - to se nikad neće desiti. Da neko tamo ima mozga shvatio bi da WM naprave kupuje sasvim drugi segment kupaca.

Bash ovo shto je on rekao, kamera, nesto brzi fon, WiFi :wave:
 
kamera, promil brzine i wifi su meni licno nepotrebne stavke, koje ne vrijede dodatne debljine, tezine i cijene. Bas zato sam i uzeo w950i :)
 
Moj M600i je danas bio pokojni. Ugasio sam ga, ali nije ponovo hteo da se upali(ekran i tastatura su bljeskali). Ne znam što se to dogodilo, nisam ništa skoro ubacivao od tema i programa. Jednostavno je operativni sistem prso. Uspeo sam da ga reanimiram sa XS++ i SEUS. Neda se starac, hehe.

Sad moram sve nanovo da instaliram, srećom imenik i kalendar sam imao backup-ovan na zyb.com
 
kamera, promil brzine i wifi su meni licno nepotrebne stavke, koje ne vrijede dodatne debljine, tezine i cijene. Bas zato sam i uzeo w950i :)

Meni bi konkrento najvishe znachili kamera i WiFi. Imam WiFi kuci pa bi mogao da surfam iz WC-a ili iz kreveta, a da ne troshim kredit :)

A kamera uvek dobro dodje, pazario sam digitalac, al nekad mi ostane kuci, a obichno bash tad se pojavi neshto zanimljivo za slikanje :smash:
 
za surf iz kreveta imam acer aspire one, moze i iz wc-a ako zanuzdi (pun intended :p ). A za slikanje, pa digitalac je uvijek sa mnom, a za nuzdu je tu w880i (imam jedno 20 slika za godinu dana)
 
za surf iz kreveta imam acer aspire one, moze i iz wc-a ako zanuzdi (pun intended :p ). A za slikanje, pa digitalac je uvijek sa mnom, a za nuzdu je tu w880i (imam jedno 20 slika za godinu dana)

Ja imam samo jedan telefon sad, iskreno mrzi me vuci dva. Imao sam jedno vreme K800 i M600 i onda je M600 sedeo na stolu :\

Da imam Netbook onda mi WiFi ne bi predstavljao neki benefit, jer bi vukao netbook sa sobom. Meni je digitalac u rancu, koji stvarno chesto nosim, al nekad mi se bash ne da da vuchem ranac, a nemam vishe mesta po dzepovima pa onda digitalac ostane kuci :smash:
 
Poslednja izmena:
svakome svoje, ali surf sa telefona kuci, kad mi je PC i lap vec na dohvat ruke, ma nema shanse :p Mi u CG smo imali GPRS dz jedno 2 god, u pocetku mi je bilo zanimljivo, ali kad sam vec nabavio PC, smartphone mi je sluzio da tu i tamo pogledam mail, a za to je gprs sasvim dovoljan...
 
Poslednja izmena:
E stvarno ne mogu da verujem sta mi se desava. Nekim cudom mi se svidja ovaj M600i a sa druge strane non stop razocarenja. Prvo problemi sa unsigned (reseno), zatim jedva preboleh nekako to sto ne moze da snima razgovor, a sad ovaj softvercic handy clock je mnoogo simpatican a ne mogu da verujem da na tajmeru koji mi svaki dan treba zbog posla ne moze da se ubeleze sekunde, vec samo sati i minuti. Stvarno strasno, tako male sitnice a meni znacajne su najveci propust na ovom fonu. Jes sad ima onaj fabricki tajmer ali svaki put moram da ga doterujem jer cesto koristim, pa mislim kad vec ima program kao sto je taj handy clock sto ne napravise da moze i sekunde da ubelezi hh:mm:ss. :wall::wall::wall: Dodje mi da pocnem da ucim C+ da sam pravim programe, pa mislim stvarno.. :mad:
 
Postoji li neki nacin da se u sistemu promeni time format na fonu M600i od hh:mm na hh:mm:ss?
 
Od nedavno je moguće ubaciti walkman player u telefone koji ga nemaju fabrički(m600,p1,p990).
http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=247982 - walkman 2.0 za m600,p1,p990
http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=249869 - walkman 3.0 za p1
Na navedenim linkovima postoje još neke modifikacije.

Ubacih danas u p1, walkman 3.0, al nece da se pokrene, izbaci mi application could not be started i to je to :S:

jel zna neko u cemu je fora?
 
Ubacih danas u p1, walkman 3.0, al nece da se pokrene, izbaci mi application could not be started i to je to :S:

jel zna neko u cemu je fora?

davno sam ga instalirao na moj P1 tako da se ne sećam samog procesa instalacije ali se sećam da mi je pravio problem ako je u pozadini startovan default music player, tad nije hteo da se pokrene
 
Malo osveženje za ovu temu - elem u pitanju je program koji postoji duže vreme ali ja sam naletio na njega tek skoro, u pitanju je StyleTap, program koji omogućava pokretanje PalmOS aplikacija na UIQ3 uređajima (postoje verzije i za S60 i WM). Testiram ga već nekoliko dana i rezultati su solidni. Napokon imam pristojan photo viewer :) u pitanju je program Resco Photo Viewer (sećaju ga se svi koji imaju ili su imali UIQ2 mobilne). Takođe sam probao Resco explorer koji takođe ok funkcioniše. Moje oduševljenje bi bilo potpuno da sam uspeo da osposobim i Novii Remote (daljinac za ir port). Nažalost, iako program radi ok, tj ne puca, najbitnija stvar ne funkcioniše, a to je prepoznavanje IR senzora na mom P1i (što program uredno prikaže na početku). Ako neko ima rešenje za ovaj problem neka javi :) .

Program i informacije o programu možete naći na ovoj adresi, a za lekiće i PalmOS aplikacije se snađite sami ;)
 
Od nedavno sam i ja postao vlasnik P1i. Telefon je zaista dobar i jako sam zadovoljan. Ubacio sam mu Walkman 3.0, hackovao da prihvata sve programe, ubacio Notes iz G900, ekstra glasni drajveri za zvuk... Sve u svemu, skoro sve sto je moglo. I jako sam zadovoljan telefonom. Ali nisam probao taj StyleTap, tako da cu definitivno jos istrazivati dalje mogucnosti. :D
 
Meni taj StyleTap na fonu stoji samo zbog Resco Photo Viewer-a, kojeg sam obozavao na Windows-u (mpx200). Stvarno ne mogu a verujem da za toliko vreme nisu mogli da izbace jedan pristojan program za pregled slika, nego moramo da se ovako dovijamo
 
Koja je najbolja aplikacija za zakljucavanje tastature za N73. S'tim da ne zakljucava dok ima aktiviran neki program, tipa da mi ne zakljucava tastaturu u sred poruke, ako ne kucam 10sekundi. Trenutno koristim Handy Keylock ok radi, ali me nervira to sto zakljucava tastaturu iako je otvorena neka aplikacija.
 
Dok sam koristio symbain imao sam smart settings, dobar program za to sto ti treba, plus ono sto je dobro mozes da sam definises kombinacije tastera za otkljucavanje i zakljucavanje tastature,poz.
 
Hvala na savetu. Pregledao sam njihove software-ove mislim na firmu ciji je Smart Settings i naleteo na Mr. Lock koji je besplatan i radi upravo to sto mi treba. :)
 
Nazad
Vrh Dno