Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Poceo je jedan rig da me davi ovom porukom vec neko vreme:
dsa.jpg
Jel imao neko takav problem i kako ga je resio, ploca je H61 btc pro i ja sumnjam da je do drajvera za integrusu na maticnoj ploci koji nisam instalirao..??..??
 
Nisam ni ja instalirao drajver za graf na maticnoj pa mi ne prijavljuje ovo.
Posto ovih problema nisam imao nemam resenje ali bi moja preporuka bila da skines video drajver za ati sa DDU i instaliras ponovo. pOsto vidim da imas 380 kartice znaci ide crimson 15.12 drajveri.
 
Stavi u biosu da je primary pci express ako već nije. Ako i tad imaš intela u device manageru uradi clear cmos

Sent from my Nexus 6P
 
A zasto mislite da ima veze sa integrisanom grafickom kad je gresku bacila neka aplikacija RadeonSettings :)
 
Zato što se poremete platforme i to Radeon settings ***** ne može da pronađe radeon karte. Mada on ima temp monitoring, ja nisam imao ni to.

Sent from my Nexus 6P
 
Maknio sam Trixx i stavio MSI Afterburner. Napon je na - 75, ne mijenja se, a kartice rade stabilno
 
Nesto me zezaju kartice amd hd 7950 3gb,nece da rade preko cley minera nikako uvek puca miner,druge kartice rade ali ove nece ako je neko imao slican problem vrlo bi mi koristio savet.koristim drivere 14.9
 
pise ti na mineru u readme fajlu da su pozeljni drajveri 15.2 pa navise. probas sa njima. ja kopam sa 7970 na clay sa poslednjim drajverima i daje mi odlicne rezultate za exp.
 
pise ti na mineru u readme fajlu da su pozeljni drajveri 15.2 pa navise. probas sa njima. ja kopam sa 7970 na clay sa poslednjim drajverima i daje mi odlicne rezultate za exp.

Čisto da ne bune zabune, u Readme fajlu piše:
For AMD cards, Catalyst (Crimson) 15.12 is required for best performance and compatibility. You can get very bad results for different drivers version, or miner can fail on startup.

znači ni manje ni više nego 15.12 mada neki imaju dobre rezultate i sa drugim verzijama ali preporuka proizvođača je 15.12 :)
 
Da malo ozivim temu :D....
Da li neko zna koja je bezbedna voltaza na grafickoj kartici rx 480 8gb Nitro sa samsung memorijom?
Ako stavim -100 mv dobijam 0.8875v da li je to bezbedno?
Gpu clock je na 1125 a Memory clock na 2080.
 
Kad ideš u minus sve što ne zabada je bezbedno
 
Zna li neko kako da se "oslobodi" slajder za underclock (gou i mem na deff) napona za rx480nitro+OC? Meni ide do -96 i dalje ne može :d
2016-11-14_120228.png
 
Iz trix-a moze -200mV afterburner ne moze ispod -96mV, ali realno i ne treba ti ispod -96mV ;)
 
Kakva su vaša iskustva sa kontrolom Sapphire kartica AB vs. Trixx? Prednosti i mane.
Zbog čega koristiti AB ako u Rig - u imam samo Sapphire kartice?
 
Prednost trixa sto moze -200V dok afteerburner moze -96mV sve ostalo je na strani afterburner-a
U trixu moras dva tri puta potvrdjivati da prihvati zadatu komandu, malo je bagovit... Generalno dajem prednost afterburneru, izuzev ako ti treba napon ispod -96mV
 
Meni AB malo laže % okretanja ventilatora. AB podesim na 32%, a Claymore očitava 50%
 
Ako Clay laže onda Sapphire (470) ima vrhunsko hlađenje rekao bi čak i predimenzionisano, vjerovatno pravljeno za starijeg brata 480 :)
 
Nema veze temp?
Pa temperatura je pokazatelj efikasnosti onoga što radi vent.
Ako temp nema veze onda je najbolje skinuti ventove i tako im maksimalno produžiti vijek trajanja u ladici :)

Nije mi samo jasno kako Clay maši za 20%.
 
To sto kazes je normalno u drugim majnerima...masi masi da za 20% tacno, bitno je bazdarenje ;)
 
clay laze, to treba da ispravi, Afterburner je tacan.
 
clay samo laze, laze i za 2.5% fee, verovatno je to vise , al moze mu se :D
Nego niko ne prica o predobrom gpu tweak II odlicnom programu ? :D
 
Moze li neko da izbacite Prtint Sc. podesavan za rx470 4gb nitro,bilo da su u strix-u ili afterburn-u.I kod mene clay prikazuje da fanovi rade brze za razliku od strix-a.
 
Imam problem sa kolekcijom na dwarfpool, ethermine,... Inače kopam na coinotron, ali stvar je što Clay u ima fee preko ovih poolova, pa kada dođe do devfee onda mi se zakucava miner.
Ima li neko ideju?
 
Nakon restarta modema sve je proradilo. Je*eni ZTE.
 
Da li je za rudarenje ETH i Zcash- a bolje instalirati Eth os ili na windowsu rudariti? U cemu je razlika?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Vrh Dno