Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Config file:
#-pool eu1.ethermine.org:4444 >>>>>>-pool2 us1.ethermine.org:4444 <<<<<<<<<< -obrisi ovo sto je izmedju >>><<<<
#-wal 0x5
#-proto 3
#-cdm 2
 
Pozdrav ljudi, kako da podesim da miner (phoneix) radi samo na jednom poolu (ethermine)? los mi je net i konstantno puca veza te se prebacuje na druge poolove i kopa gde ne treba :unsure:
Zbog lose veze ti prebacuje na druge pool-ove.

Ovde su komande, pa podesi, ili probaj Teamredminer.

general pool options​

-fret <n>Switch to next pool afer N failed connection attempts (default: 3)
-ftimeout <n>Reconnect if no new ethash job is receved for n seconds (default: 600)
-ptimeout <n>Switch back to primary pool after n minutes. This setting is 30 minutes by default; set to 0 to disable automatic switch back to primary pool.
-retrydelay <n>Seconds to wait before reconnecting (default: 5)
-gwtime <n>Recheck period for Solo/GetWork mining (default: 200 ms)-rate <n>Report hashrate to the pool: 1 - yes, 0 - no (1 is the default), 2 - (for solo mining only) use alternative name of the report method eth_submitHashRate instead of eth_submitHashrate
 
Dok je bio stariji phonex pucala je veza i tad ali nije prebacivao na druge poolove, gde da upisem pool options? u bat file?
 
Ubacio sam jednu rx580 u rig sa nvidia kartama
Sve je u Win10
Nvida rade na trex-u

Sa AMD nikad nisam radio. Instalirao sam neki AMD Adrenalin software edition u okviru kojeg su i drajveri. Rx580 kopa ergo sa NBminer-om, ali posle par sati zamrzne ceo rig. Temperature su ok.

Nakon toga moram fizicki na prekidac da iskljucim pa ukljucim napajanje da bi Win sledeci put video kartu.

Da li je mozda do drajvera ili?
 
U rigu imam 3 AMD kartice kopaju eth+zil ubacio sam jednu nvidiu 106/100 i sada samo ona kopa ,gde sam pogresio???
Hicve os je u pitanju .
Hvala
 
To sto si ubacio jos jednu kartu 😂
 
najverovatnije ne odgovara miner i ne odgovara config. uzeti neki miner koji ce raditi sa ati i nvidia , pa to lepo srociti u config.
u svakom slucaju bi trebala da se u hive vide 4 grafe.
 
Meni na rigovima gde imam i nVidia i AMD radi PhoneixMiner bez greske.
 
Vide se sve 4 grafike i phoenix miner je al radi samo n vidija... probao sam i dva majnera posebno za amd posebno n vidiju i opet nece...
Kada je stavim u win onda mi izbacuje NVAPI error in NvapiWrapper .c:316 : -6 i nece da majnuje ETH ali oce da majnuje ETC ....
Ako ima neko neku ideju ....
 
pa naravno da ne kopa ima 6gb ako je p106-100 eth ne moze (pod win)

edit
a ovo za hive ne znam zasto zeza ... trebalo bi da radi feniks miner i trm miner sa mesanim kartama bez problema

edit 2

moraces polako slovo po slovo da proveris konamdnu liniju pod hive. Nije prvi put da stoji neka banalna greska koju oko ni u ludilu nece da vidi a mozak da registruje. Previse puta se to desavalo da eto verujem daje to ,
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da preporuci neki softver koji prati internet potrosnju megabajta na rigu?
Probao sam sa nekim NetLimiter-om, ali mi na jednoj karti prepolovi hashrate, pa ako znate neki koji nece uticati na hashrate....

Hvala
 
@macman kopa pod win PhoenixMiner_5.6d_Windows sa njim radi
Pod starijom verzijom nije radila .....
Sada samo treba da provalim zasto nece u hive os sa amd karticama da radi...
 
Kopao sam BEAM na https://beam.leafpool.com pre dve godine, sad ajd da isprobam kako funkcioniše (jer ETH verovatno neće više moći) međutim problem nemože da pošalje koine na adresu sa BitForexa traži da abdejtujem novčanik. Pošto to neznam kako da uradim kreiram novi novčanik Beam Walet ubacim u majner i situacija ista. Kako da rešim ovaj problem. Poruka koju dobijam pri zahtevu za isplatu :

Request payout​

Please update your wallet to the latest version (6.0+) before requesting a payment. Older version of wallet will no longer be able to send and receive payments.
Make sure your wallet is already running and fully synced before initiating a payout.
If your transaction was cancelled or it failed, the amount will be returned back to your Confirmed balance.
Again make sure your wallet is running for our pool to send your payment. If its not running at the time the pool sends your payment your request will be cancelled. Ako neko zna rešenje unapred zahvaljujem.
 
Ovo je bitno: Again make sure your wallet is running for our pool to send your payment. Dakle, zbog mimblewimble protokola, novčanik mora da ti bude startovan sve dok transakcija ne prođe, bar većina poolova to još uvek traži, iako mislim da je sam razvojni tim uradio i varijantu sa offline transakcijama (da ti transakcija legne iako novčanik nije startovan) ali da to još većina poolova nije implementirala.
 
moze neko da stavi bat file teamredminer za kawpow kako treba da se tera na starije amd polaris graficke .png
 
to je to druge grgrgr
. predpostavljam da su to rx 470 ili 570ce i da ti skor seta u zavisnosti od gpu takt 912mhz-1003mhz.
Da bi dobio 13mh/s treba ti muski overklok jos nekih 10-15% , ali posto ti takt sheta, a ne znam razlog, mislim da si vec na granici (pupupu i da nesto rikne).
Posto nista nije isplatljivo i posto su garant polaris ovih godina toplljene, preporucujem da odustanes od kawpow algoritma i predjes na vtc to covek , em ce kartice da ti zivnu , em ces po grafici , potrositi skoro duplo manje struje i to drzeci sve taktnove na def.
 
@Stormbringer_bg da li si i dalje na Ezil poolu, šta se kopa?! :) Ethermine gasi ETC pool, pa razmišljam gde ću dalje... Kao siroče :ROFLMAO:
 
Ezil je ok. Pogotovo ko hoce da kopa vise novcica od jednom. Npr etc/zil
 
 
Ugasio mi se jedan rig sa Polarisima gde mi je Phoenix miner 6.2c, kaže moram da apdejtujem na najnoviju verziju zbog DAG-a, a na Bitcointalku je to poslednja verzija :) Verovatno će i ostali da krepaju uskoro...

Šta se još koristi od softvera za kopanje, a da mogu iz istog da undervoltujem karte preko command prompta?! Da se ne zezam sa AfterBurnerom i slično...?

Team Red Miner, LolMiner, SRBMiner...?!

Nisam do sada ništa od toga koristio, prešao ranije direktno sa Claymore-a na Phoenix, ne računajući kratke izlete u Hive i Rave sisteme :ROFLMAO:
 
:ROFLMAO:
Ili u penziju ili ono sto se moze
:ROFLMAO:
 
Ugasio mi se jedan rig sa Polarisima gde mi je Phoenix miner 6.2c, kaže moram da apdejtujem na najnoviju verziju zbog DAG-a, a na Bitcointalku je to poslednja verzija :) Verovatno će i ostali da krepaju uskoro...

Šta se još koristi od softvera za kopanje, a da mogu iz istog da undervoltujem karte preko command prompta?! Da se ne zezam sa AfterBurnerom i slično...?

Team Red Miner, LolMiner, SRBMiner...?!

Nisam do sada ništa od toga koristio, prešao ranije direktno sa Claymore-a na Phoenix, ne računajući kratke izlete u Hive i Rave sisteme :ROFLMAO:
Ne znam sta kopas, ali ja od kada je prestao da se kopa ETH i posle jos malo kopao ETHW ne koristim Phoenix miner. Za XNA, MEWC i RVN sam do pre mesec dana otprilike kopao preko BZminer-a (zadnjih 3-4 meseca kopam samo XNA), a onda sam presao na Team Red Miner i mnogo bolje sa njim kopa XNA. Kartice podesavam preko AMD drajvera i nikakav dodatni softver ne koristim.
 
Kopao sam ETC/ZIL na Ezilu do skoro, sad sam se ofrlje prebacio na F2pool dok ne vidim šta ću dalje :)
 
Nazad
Vrh Dno