Šta je novo?

Sobna mini klima

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,115
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Unapred se izvinjavam ako sam pogresio mesto za post i informacije o uredjaju pa neka moderator prebaci u odgovarajucu temu!
Da li neko ima i kakva su iskustva,cene su od 1500+rsd,da li valja i da li je isto njesra kao ventilator ili je zaista bolje?
Pitam zbog sobe gde je kompogicno na ovim temperaturama kao da sam upalio grejanje,da li bi to resilo problem ili nacanje para?
Ovo sam pronadao,ima li nesto bolje?

 
Neće ti ohladiti sobu, ali može u tebe da duva da ti bude malo lakše. Za stvarno snižavanje temperature u zatvorenom prostoru ipak treba pravi klima uređaj.
 
Znači pakao u sobi ostaje,samo što ima funkciju da duva kao običan ventilator!?Nema veze ako ae atavlja hladna voda ili ako ima mogućnost led da se stavi?Nisam pretereano ni čitao o njima već sam "uslovljen" 🙂 ako hoćeš da igraš igre kod dece u sobi,nabavi klimu 😂😂
 
Rade tako što voda vlaži sunđer kroz koji duva ventilator, voda isparava itako preuzima toplotu iz vazduha. Imam jedan koji radi ba isti način ali mnogo veći. merio sam razliku u temperaturi ulaza i izlaza i kreće se negde oko 5 stepeni.Hladna voda il iled ne pomažu jer onda voda ne isparava lako pa nema efekta. Pošto radi na tom principu, izbacuje vlagu pa nije za zatvorene prostorije, sve se vlaži. Naj bolje radi na promaji.
 
Znači pakao u sobi ostaje,samo što ima funkciju da duva kao običan ventilator!?Nema veze ako ae atavlja hladna voda ili ako ima mogućnost led da se stavi?Nisam pretereano ni čitao o njima već sam "uslovljen" 🙂 ako hoćeš da igraš igre kod dece u sobi,nabavi klimu 😂😂
Evo moj hack koji sam koristio da koliko toliko ublazim neizdrzive temperature u stanu(barem subjektivno), dok nisam nabavio mobilnu klimu jer tu ne mogu stavit split. (U kuci imam split inverter i mobilna je smece za nju ali za muku je ok)

Ugl preko noci zamrzni nekoliko flasa vode od 2 litra. I po danu stavis 1-2 ispred ventilatora i da puse u tebe. Rotiraj ih kako se tope. Ispod flase neku posudu skupi se kondenzata po njoj.
Ne ocekuj cuda ali eto bolje nego nista.

Edit: pod ventilatorom nisam mislio taj sto si naveo, vec obicni sobni najjeftiniji
 
Poslednja izmena:
Fake. Viđao sam te "klime". Igračka obična, izvukao sam par 12-ica ventilatora iz njih doduše, pa nije bilo džabe gledanje u njih. Naravno, ne radi ništa i svaki dinar u to je bačen.

Uzmi običan ventilator iz Lidla/Metroa/lokalne prodavnice (tzv stojeći) za iste pare, ako već nije legit klima u opticiju i uradi ovo što je čovek pre mene napisao. To ima smisla, bude ti privremeno hladnije. Nije na duže staze jer jedino pravi klima uređaj to može, ali da pomogne kad je pretoplo... može.
 
Nazad
Vrh Dno