Šta je novo?

SMB signing [Cannot copy 'cause the specified network name is no longer available]

c-p-r

Slavan
Učlanjen(a)
20.08.2007
Poruke
2,524
Poena
380
Povezana su mi dva racunara, preko 4portnog ADSL rutera, net radi kako treba, vise se direktorijumi koji su za deljenje, prebacuje ok manje fajlove, cak je prebacio i dva od po 2gb ali vise nece a podesavanja nisu ceprkana.

Posle malo pretrage dodjoh do infa da ima veze sa "SMB signing-om". E sada, nacin na koji se taj servis iskljucuje kod mene ne pali, bar ovo sto sam nasao ovde. Jer nemam console1.msc! Nemam nista tacnije u tom Administratorskom direktorijumu.

Uglavnom meni pri pokusaju kopiranja, pomeranja, bilo kakvog prebacivanja izbaci ovo:



Ima li neko iskustva sa resavanjem ovoga?


Na oba racunara su XP SP2 sistemi.
 
Poslednja izmena:
Jesu li mašine u domenu? Kako je podešen DNS?

Najverovatnije se samo malo zaglupeo ruter. Ugasi računare i ruter na par minuta, pa ih onda uključi obrnutim redosledom, to bi trebalo da pomogne.
 
Da, identican DNS je podesen, evo njegovog settingsa, takav je na oba racunara.



Danas vec supevam da prebacujem, posle gasenja ali mi izbacuje ovo:



Dakle ide prebacivanje, stane na odredjenom procentu, izbaci ovo, ja kliknem tu i ono nastavi. Uglavnom sam prebacivao video, i sve pusta na drugom racunaru, ali mi takodje prijavljuje po 20-30mb veci fajl tamo, nisam proverio jos da li ima izgubljenih frejmova.
 
ajde probaj da smanjiš naziv fajla. moguce da prelazis granicu od 255 karaktera u putanji fajla.
 
Jedan od računara ima problem pri prenosu velikih fajlova. Uzroci mogu biti različiti, a time i rešenje. Pogledaj ove linkove:

http://www.gibni.com/windows-delayed-write-failed-solved
http://support.microsoft.com/kb/330174

Mislim da smo mozda dosli do uzroka. :) Pominje se duzina kabla, ruter je kod mene u sobi a drugi racunar je povezan na njega kablom duzine 25m, u drugoj sobi [kuca], mozda je to? :trust: Imam utisak da cu uzeti neki flash od 8+gb pa natenane. :D

ajde probaj da smanjiš naziv fajla. moguce da prelazis granicu od 255 karaktera u putanji fajla.

Nije, probao sam ih vise, i nijedan nema preko 50, vecina ispod 20.
 
Aha, nije opet, sad pogledah direktorijume, nisu zavuceni a i ne sadrze preko 10 karaktera svaki.


Edit: Mada, probacu da smanjim broj karaktera... ali ne prelazi 255 sigurno, ni 100 ne prelazi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno