Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas u G od 18h do 20h honor mg2 19999

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Jel valja taj honor magic 2? Baterija dobra? Kakav je za trening? Sad imam garmin fenix 3 safir vec 5 godina, al' bi menjao za nesto savremenije sa dobrom baterijom

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam skoro počeo da se interesujem za pametne satove, voleo bih uskoro da se častim jednim skromnim, pre svega jer mi treba novi sat pa mi zanimljiva ideja da bude pametni.

Nisam neko ko bi koristio sve funkcije pametnog sata, prevashodno mislim na pogodnosti koje pružaju svi ti dostupni senzori, mislim da bi mi najviše služio za pokazivanje vremena, notifikacija, i bazičnih očitavanja kao što su otkucaji srca recimo.
S obzirom na to, gledam najviše da li mi se sat estetski dopada i da li ima dovoljno dobru autonomiju, u onoj meri da ne moram da mislim da će da mi se ugasi na ruci ili da moram svaki ili svaki drugi dan da ga punim.

Sviđa mi se Huawei GT2, od 42mm u crnoj varijanti, dopada mi se minimalistički dizajn, solidna baterija, i deluje više nego funkcionalno za moje potrebe. On mi je favorit, za sada.
Međutim, danas sam pogledao uživo i par Amazfit modela, dopadljivi su mi. Konkretno GTR od 42mm (47mm mi je prevelik) i GTS mi se sviđa, iako preferiram cirkularne modele.

Od ova tri, koji se ističe, ako se neki ističe više od drugih?
Meni se čini GT2, barem kada su same performanse u pitanju. Pogledao sam neke recenzije GTR, i ne deluje softverski fluidno kao GT2, mada mi se sviđa kvalitet ekrana i izrade kod Amazfit satova.
 
Castio sam se sa Honor MW2 (kozna narukvica, srebrni), juce mi je stigao i bas mi se svidja.
Medjutim... bilo je 3 update-a telefona i jednog update-a Health applikacije - i vise mi ne radi wather na telefonu.
Pokusao restart telefona, remove/add sata, restart sata... nemam dalje ideja. Weather je naravno ukljucen u aplikaciji i dozvoljene su sve zive permisije istoj...
Predlozi, sugestije?
 
Castio sam se sa Honor MW2 (kozna narukvica, srebrni), juce mi je stigao i bas mi se svidja.
Medjutim... bilo je 3 update-a telefona i jednog update-a Health applikacije - i vise mi ne radi wather na telefonu.
Pokusao restart telefona, remove/add sata, restart sata... nemam dalje ideja. Weather je naravno ukljucen u aplikaciji i dozvoljene su sve zive permisije istoj...
Predlozi, sugestije?
Isti problem je imao moj brat na P30 i HW GT ovo mu je rešilo
cbb5704082158a63e7cf5de87e1a8b2d.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Castio sam se sa Honor MW2 (kozna narukvica, srebrni), juce mi je stigao i bas mi se svidja.
Medjutim... bilo je 3 update-a telefona i jednog update-a Health applikacije - i vise mi ne radi wather na telefonu.
Pokusao restart telefona, remove/add sata, restart sata... nemam dalje ideja. Weather je naravno ukljucen u aplikaciji i dozvoljene su sve zive permisije istoj...
Predlozi, sugestije?
Cimaj na pp da ti posaljem uputstvo ako se ne snadjes. I ja sam se napatio [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ma daj nam link da naučimo...
Meni došli neki kaiši, to se topi na ruke plastika...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ja sam npr za GW naručivao razne kaiševe sa Alija, svi su u principu s3anje, ne mogu da se porede sa originalom, koga nosim non-stop.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Narukvica je stvarno dobra, mekana i savitljiva, boja odlična [emoji108]
Hvala Peđa [emoji123]

Kod drugara sam video neke narukvice koje su suviše plastične.

Ako mi stignu(par meseci ne stižu) narukvice sa Alia uporediću ih i postaviti fotke.IMG_20200721_092443.jpg

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da ne dužim - GT2.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Hvala, tako sam i zaključio.

E sada, kao što rekoh meni je 42mm verzija estetski primamljivija, međutim nisam siguran da li i koliko gubim u odnosu na 46mm verziju?
Shvatio sam da manji sat nema mogućnost razgovora preko bluetooth-a, a nemam ideju koliko je zapravo to korisna opcija (pretpostavljam da jeste). I druga značajnija razlika je duplo manja autonomija, mada mi nije malo ni deklarisanih 7 dana autonomije tipične upotrebe na 42mm verziji.

Da li je neko dao prednost 42mm ili se uglavnom smatra standardna verzija logičnijom kupovinom?
 
Hvala, tako sam i zaključio.

E sada, kao što rekoh meni je 42mm verzija estetski primamljivija, međutim nisam siguran da li i koliko gubim u odnosu na 46mm verziju?
Shvatio sam da manji sat nema mogućnost razgovora preko bluetooth-a, a nemam ideju koliko je zapravo to korisna opcija (pretpostavljam da jeste). I druga značajnija razlika je duplo manja autonomija, mada mi nije malo ni deklarisanih 7 dana autonomije tipične upotrebe na 42mm verziji.

Da li je neko dao prednost 42mm ili se uglavnom smatra standardna verzija logičnijom kupovinom?
Ja imam GT (1). Znam da je baterija značajno slabija na modelu 42mm u odnosu na 46mm, tako da uzmi i to u obzir.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ne znaš koliko znači da možeš da se javiš preko sata dok ga ne skineš da se puni ili ga zaboraviš. Pogotovo ako voziš često, auto ili biciklu svejedno. Jesi probao oba, jedino ako si baš baš mršav pa da ti ovaj veći izgleda veliko?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala, tako sam i zaključio.

E sada, kao što rekoh meni je 42mm verzija estetski primamljivija, međutim nisam siguran da li i koliko gubim u odnosu na 46mm verziju?
Shvatio sam da manji sat nema mogućnost razgovora preko bluetooth-a, a nemam ideju koliko je zapravo to korisna opcija (pretpostavljam da jeste). I druga značajnija razlika je duplo manja autonomija, mada mi nije malo ni deklarisanih 7 dana autonomije tipične upotrebe na 42mm verziji.

Da li je neko dao prednost 42mm ili se uglavnom smatra standardna verzija logičnijom kupovinom?
Sam si rekao gotovo sve!
U principu, ovde je više reč o tome da sam budeš srećan svojom kupovinom i da ti svaki pogled na sat izmami osmeh i zadovoljstvo a to je već van spektra logike i specifikacija.
Ja sam imao sam dilemu između 46mm crne ili klasik varijante (sa braon kaišem) i nisam mogao lako da odlučim jer su mi oba bila prelepa. Stavio sam oba na ruku, podigao više puta ruku kao da gledam na sat i uzeo klasik varijantu. Posle sam počeo da menjam narukvice tako da je važno samo kućište sata gledati. I danas smatram da sam uzeo lepši, to je važno.

Ako ne koristiš (previše) GPS-a za sportske aktivnosti ili nemaš konstantno AOD na satu, mislim da 6 dana autonomije nije malo ukoliko ti se više dopada 42mm model. Sa 46mm svakako dobijaš više ali da li ti je to više potrebno moraš sam da vidiš.
Nadam se da sam pomogao.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći, razmisliću svakako još do kupovine.

Nije mi 46mm prevelik za ruku, koliko mi se prosto dopada minimalizam i suptilnost 42mm sata. Kada bih sam mogao da kreiram sat, mislim da bi bio taman između ta dva, recimo da bude 44mm sa profilom kućišta kao kod manje verzije.
Nisam probao nijedan, i poslušaću savet, probaću oba prvom prilikom pa ću obogatiti utisak.
 
Castio sam se sa Honor MW2 (kozna narukvica, srebrni), juce mi je stigao i bas mi se svidja.
Medjutim... bilo je 3 update-a telefona i jednog update-a Health applikacije - i vise mi ne radi wather na telefonu.
Pokusao restart telefona, remove/add sata, restart sata... nemam dalje ideja. Weather je naravno ukljucen u aplikaciji i dozvoljene su sve zive permisije istoj...
Predlozi, sugestije?
Uključi lokaciju na telefonu i radiće

P30 Pro
 
nop. počinjem da mislim da je jedino rešenje Huawei /honor telefon...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jel ima neka alternativa za Health aplikaciju i GT2 što se notifikacija tiče?
Na mi band sam godinama unazad koristio Tools & Mi Band koji je imao opcije za npr. propuštene notifikacije dok nisam blizu telefona, ignorisanje notifikacija dok je ekran telefona upaljen, ponavljanje notifikacija na satu ako se ne pročitaju u roku od nekog vremena itd.
Sat je odličan a s druge strane je softver toliko loš ...
 
Nema. To je što je.

Slažem se. Šteta za SW što je očajan.


Pričao sam sa par ljudi iz Huawei-a, ali kaže nemaju uticaj nikakav. Kinezi rade sta hoće i kako hoće. Dok se prodaje dobro je.
 
Ja sam koristio Samsungov prvi pametni sat, dok nije pukla narukvica i prestao da radi zvučnik. Kao što je već pomenuto, nezamenljiv je u vožnji, pogotovo ko vozi kola bez hendsfri uređaja. Meni je koristio i da ubijem vreme na nekim dosadnim aktivnostima koje nisam mogao da izbegnem.
Koliko vidim, ni danas, posle 7 godina, pametni satovi nisu nešto mnogo 'pametniji', uglavnom imaju ono što je imao i onaj moj sat.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa brale realno, ja ne znam sta mogu da poboljsaju osim baterije i eventualno merenje pritiska..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
O tome i govorim. U tako malo prostora i ne može više da stane.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Apple watch serije 4 i 5 imaju i EKG [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Ekg nije losa opcija. Ali cenim da to zdere bateriju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Od tih health opcija ima EKG ( gledah na YT neke doktore koji kažu da je upotrebljiv nalaz. Nije naravno kao pravi, ali može da posluži kao prvi nalaz ako nekom u tom momentu nije dobro) i opciju ako padneš a sat oseti da se ne pomeraš i ne potvrdiš da si ok, da pošalje poruku i tvoju lokaciju Hitnoj. Ta opcija funkcioniše samo u uređenim državama [emoji849]

Uglavnom Apple Watch i Samsung imaju najviše opcija. Ne znam šta bi više dodao na sat.

Garmin i Suunto na svojim modelima imaju još opcija za planinarenje i ronjenje ali s druge strane imaju transflektivni ekran i nedostatak ovih svakodnevnih funkcija pa to ne odgovara svima.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno