Šta je novo?

smartphone za starije

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Trazm smartphone za oca, ali ne uspevam da nadjem. Smartphone zbog wifi i blagodeti internet komunikacije (za dzabaka). Ostale karakteriatike manje bitne.
Problem je sto smartphoni ili su touchscreen ili imaju qwerty tastaturu (on da ubada sitna slovca, tesko bi islo).
Da li znate za neki smartphone ukoji ima regularnu tastaturu (0-9)?
Ako nema takvog, koji sa touchscreenom bi preporucili?
 
E75 ima numeričku + qwerty na izvlačenje, ima WiFi i radi Skype...prodaju se za prilično sitne pare danas
 
Problem sto je kod svih tih telefona sa qwerty ili bilo kojom tastaturom mali ekran, tako da ne vidim blagodeti za internet ili bilo kakve blagodeti za starije osobe :)
Nekako mi u glavi neki telefon sa 4"+ displejom. Vremenom ce se navici na touch i tek tu ima smisla koristiti ga za net (vesti, novine...). Stariji covek da bulji u neki mali ekran, tesko...
 
Ako treba i viber i whatsapp onda tesko da ima neki sa numerickom.
Ako bi se preguralo preko toga onda bi neki wp8 telefon bio idealan, mogu ogromne ikonice da se nameste bas jednostavno i ne mozes da ih promasis. Generalno je interfejs intuitivan..
 
Ima za Android ona smart keyboard koja ima tu abc tastaturu, a launchere imaš da biraš i podešavaš do mile volje, čak ima i neki big launcher baš za starije ljude. Tvoje je samo da uzmeš neki tel sa velikim ekranom...
 
Hvala vam mnogo na predlozima, ima veoma interesantnih ideja kojima cu se pozabaviti.

Kada sam spomenuo net komunikaciju, mislio sam na viber i sl. ali ni skype nije lose resenje kada vec ima za symbian (E75)... Sa Win telefonima se nisam imao prilike susresti pa ne znam kakvi su, ali ako se velicina slova moze podesiti i viber ili sl. i to bi bila opcija. Samo one Lumia-e sto sam gledao, sve su malo skuplje...

U pravu ste da stariji covek tesko moze da gleda u manji ekran, ali ce on tesko i da se navikne na veci telefon - ja imam Xperia S, sa ekranom 4.3 inca, i on je zove "cigla" :)
A kljucni problem sto se touch-a tice je osetljivost - ipak na touch treba malo pripaziti, a ovi sa klasicnom tastaturom i manjim displeyem su mnogo robustniji.
 
Poslednja izmena:
Evo ovaj nije veliki, a ima sve sto mu moze zatrebati + nije bagovit kao neki drugi Sony primerci.
 
Neces se usreciti, ja kuio majci Galaxy S3 mini, ma ne moze poruku da napise, nekako iskrivi mali prst kojim kuca poruke i kad mi stigne poruka ispadne ovako.
m,nmopghop - ovde pishe mnogo ((:)
A sto se tice skajpa vibera i ostalih ne moze da skapira da kad zavrsi sa koriscenjem tih programa treba da se odjavi ili ugasi program nekako da ne arci internet, bateriju il da neki zalutali prijatelj ne cima oko ponoci po principu vidi na netu je aj da zovem.
Sa androidom ima i onaj trip sto samsung malo malo pa izlaze poruke tipa please update, confirm ovo ili ono i stasta nesto sto zbunjuje te ljude. Njima treba neka monohroma nokia koja radi ono sto zamisle, a ne ono sto kucaju.
I naravno da su svi telefoni osim tankog samsunga na preklop cigle, i ovakvi i onakvi. Jericho, taj sto si nasao, zamisli da u troli vidish bakutu od 65 godina koja ga koristi. il ono sto su reklamirali sa droid i gledanjem tv Prve i serija za dz i penzose u prevozu sa slushalicama i kako to gledaju. Jednostavno ne ide.
A ako ti cale ne mirise racunare, tek ces da se smorish kad ti kaze pa nije isto ovde je sign out levo i morash da kliknesh na ovo dugme, a na lap topu ja upalim i vec sve radi. Au shto me to dovodi do ludila!!
 
Izvinjavam se za off jel moze ko da kaze gde mogu da nabavim u srbiji Epic 4G ili Motorola Droid X
 
I naravno da su svi telefoni osim tankog samsunga na preklop cigle, i ovakvi i onakvi. Jericho, taj sto si nasao, zamisli da u troli vidish bakutu od 65 godina koja ga koristi. il ono sto su reklamirali sa droid i gledanjem tv Prve i serija za dz i penzose u prevozu sa slushalicama i kako to gledaju. Jednostavno ne ide.
A ako ti cale ne mirise racunare, tek ces da se smorish kad ti kaze pa nije isto ovde je sign out levo i morash da kliknesh na ovo dugme, a na lap topu ja upalim i vec sve radi. Au shto me to dovodi do ludila!!
Pa 10 puta lakse ce nauciti da kuca nesto preko fizicke tastature, nego na bilo koji 3777884444 (drugi otkucano na alfanumerickoj tastaturi) nacin. Pobrise se bloatware, ostavi se samo 1 homescreen, na njega izbace Skype, Viber i sta vec, i bice lakse uci u njih nego u poruke na dumbphone-u.
 
Bas kao što sam ja uradio kada je otac dobio Galaxy mini. Sada mu je lakše nego ikad.
Sent from my ST25i using Tapatalk 2
 
Neces se usreciti, ja kuio majci Galaxy S3 mini, ma ne moze poruku da napise, nekako iskrivi mali prst kojim kuca poruke i kad mi stigne poruka ispadne ovako.
m,nmopghop - ovde pishe mnogo ((:)
A sto se tice skajpa vibera i ostalih ne moze da skapira da kad zavrsi sa koriscenjem tih programa treba da se odjavi ili ugasi program nekako da ne arci internet, bateriju il da neki zalutali prijatelj ne cima oko ponoci po principu vidi na netu je aj da zovem.
Sa androidom ima i onaj trip sto samsung malo malo pa izlaze poruke tipa please update, confirm ovo ili ono i stasta nesto sto zbunjuje te ljude. Njima treba neka monohroma nokia koja radi ono sto zamisle, a ne ono sto kucaju.
I naravno da su svi telefoni osim tankog samsunga na preklop cigle, i ovakvi i onakvi. Jericho, taj sto si nasao, zamisli da u troli vidish bakutu od 65 godina koja ga koristi. il ono sto su reklamirali sa droid i gledanjem tv Prve i serija za dz i penzose u prevozu sa slushalicama i kako to gledaju. Jednostavno ne ide.
A ako ti cale ne mirise racunare, tek ces da se smorish kad ti kaze pa nije isto ovde je sign out levo i morash da kliknesh na ovo dugme, a na lap topu ja upalim i vec sve radi. Au shto me to dovodi do ludila!!

Ja ne razumem zašto ljudi potenciraju da smartphone-ovi ili napredniji feature phone-ovi nisu za starije Srbe (jer ne vidim da je to problem bilo gde u svetu).

Izvinjavam se za off jel moze ko da kaze gde mogu da nabavim u srbiji Epic 4G ili Motorola Droid X

Nigde, jer ne rade van USA (odnosno van mreža SPrinta i Verizona, respektivno). Eventualno bi mogao da ih koristiš kao tablet bez 3g.

@pokretač teme, ako android nije presudan, a ne vidim zašto bi bio, sve nove manje lumije bi odlično uradile posao.
Preporučio bih i jeftinije BB, tipa 8250, ali ne znam kako stoje sa softverom za komunikaciju (skype, whats app itd)
 
Mozda probas sa nekim blekberijem? Imas stari 9000bold, sa perfektnim ekranom, i tastaturom, sigurno postoji skype, mozda i viber, a od novijih, vidi neki koji ima wifi.
 
Nazad
Vrh Dno